M&B Warband Lordları Yanınıza Çekme Rehberi

Users who are viewing this thread

Tm Kardesler İdare hakkım 99 oldu imparatorlugumu kurdum :grin: ama herkezle düsman oldu her kale birbirinden uzak 1 kalem 1 köyüm kaldı bıraktım o savemi yeni açtım nordum :grin:

Adamın kralıyla ilişkisi -11 , ayrıca rakibi. Ayrıca onla ilişkim 63, Adam bana gelmiyor :grin:

Rehber iyi olmuş ama + sehri olan yazmışsın olmayan degilmi?

Nord Krallığında isyan çıkarıp kendi krallığımı kurmuştum. öncesinde Kral Ragnar ile ilişkimiz 100 idi. Kral Ragnar ın yanında 4-5 lord kalmıştı ki bu lordları pek sevmezdi.Sadece Sargoth ellerinde kalmıştı. Bir gün baktım alttan yazı geçti.

araf değiştiriyor

Hemen başkentime koştum. bir de ne göreyim Kral Ragnar benim sarayımdaydı.İlişkimiz 60 lara düşmüştü.Gittim konuşmak için F tuşuna bastım bana normal bir lord gibi bağlılık yemini etmek istedi. Kabul ettim. Lord adı aldı.

Bunun resmini çekip foruma koymuştum.Kim bilir nerede hatırlamıyorum şimdi.

İknanın 6 olması bir kral olup lordları yanımıza çekmek için yeterli bir seviye midir?Eğer yeterliyse liderliğimi 7 den devam ettireceğim.Yetersiz ise,zekaya daha çok verip 7 yapıp bırakacağım.

Şimdiden teşekkürler.

Amiral said:
İknanın 6 olması bir kral olup lordları yanımıza çekmek için yeterli bir seviye midir?Eğer yeterliyse liderliğimi 7 den devam ettireceğim.Yetersiz ise,zekaya daha çok verip 7 yapıp bırakacağım.

Şimdiden teşekkürler.

10 yap kesin olsun  :wink:

PRE said:
Amiral said:

Şimdiden teşekkürler.

Tamam :smile:

Şimdi liderlik mi daha önemli ikna mı?Çok merak ediyorum.Yani liderlik askerlerin maaşını çok düşürüyor,lordlara güven veriyor.
Ama ikna da çekiyor.

Karakterim 22 level.

Bu 2 özelliğide 10 yapabilirmiyim sizce?Zeka 19 ancak Mantık Üzerine Denemeler'i okuyorum 20 olacak kitapla.

Ve Büyük Alexinus'un Hayatı'nı okudum.Liderlik 6 dan 7 oldu.

Bu 2 özellik 8 seviyede 10 olur mu?

İknam 6,Liderliğim 7.

Bir de iknayı geliştiren bildiğiniz bir kitap var mı?Para tabir yerindeyse bok gibi de :grin:

Teşekkürler PRE bu arada yardım için :smile:

Amiral said:
PRE said:
Amiral said:

Şimdiden teşekkürler.

Tamam :smile:

Şimdi liderlik mi daha önemli ikna mı?Çok merak ediyorum.Yani liderlik askerlerin maaşını çok düşürüyor,lordlara güven veriyor.
Ama ikna da çekiyor.

Karakterim 22 level.

Bu 2 özelliğide 10 yapabilirmiyim sizce?Zeka 19 ancak Mantık Üzerine Denemeler'i okuyorum 20 olacak kitapla.

Ve Büyük Alexinus'un Hayatı'nı okudum.Liderlik 6 dan 7 oldu.

Bu 2 özellik 8 seviyede 10 olur mu?

İknam 6,Liderliğim 7.

Bir de iknayı geliştiren bildiğiniz bir kitap var mı?Para tabir yerindeyse bok gibi de :grin:

Teşekkürler PRE bu arada yardım için :smile:
yanlış!karizmayı 27 yapıp 9 yapınca liderliği okusaydın alexniusu 27 olmasına rağmen 10 olacaktı ve 3 karakter puanı kazanmış olacaktın.

Amiral said:
...Bir de iknayı geliştiren bildiğiniz bir kitap var mı?Para tabir yerindeyse bok gibi de :grin:...

ikna yükselten bir kitap var ben okumuştum ama adı aklımda değil onuda zeka 27 yapınca oku

Amiral said:
...Bu 2 özellik 8 seviyede 10 olur mu?...

10 olur ama yanlış yapmışsın boş yere kitap okumuşsun .bakın böyle özellik yükselten kitapları sadece günü kurtarmak için okumayın.Ben önce güç basarım 24 yaparım her özelliğim(güçlü germe,güçlü darbe,demir vucüt) 8 yaparım başlarım karizma basmaya onu 27 yaparım liderliği 9 yaparım daha sonra hemen alexnius'u okurum 27 olmasına rağmen 10 oldu böylece 3 karakter puanı karım ayrıca bu sayede 3 karakter = 1 özellikten iknan beleşten bir yükselir.Ama eğer o özelliğini geliştirmey, düşünmüyosan istediğin kitabı oku.Karizmaya veriğim her puandan sonra esir yönetimi başka özellik yoksa basarım çünkü esir almak akıl karı değil.

Özür dilerim konuya uzun süredir bakmadığım için.

Eğer tavsiyelerime uyarsan başarılı olursun...

Valla benim oyunumda kasmak çok zor.Sen hemen güç basarım güç geliştiririm demişsin de  ben direk karizma zeka gitmezsem
sonradan yapamıyorum.

Zorluktan olsa gerek tek vuruşta ölüp gidiyorum.Ordu da kuramıyorum çok paralı olduğu için.

27 seviyesine gelene kadar 40 yıl var.Önceden okurum kitapları daha iyi.Hiçbirşey farketmiyor.

Esir yönetimi çok iyi bir özellik.Nasıl savaşacağını bilirsen seni çok zengin edebilir.

Güçün 9 olup Demir Vücutla Demir Vuruş muydu neydi onları 3'e geliştirip direk zeka karizma gidiyorum.Grup yetenekleri de var.

Cerrahlığım 7 grupla 9
Yara Bakımım 7 grupla 9                                    Bu özelliklerle ordum hiç ölmüyor.Hep yaralanıyor.
Ticaretim 6 grupla 8

Talimcim 8 ordumu yetiştiriyor.İkna önemli görevlerde işime yarıyor.

Esir yönetimim 7 bayıltıcı bir silahı çok iyi kullanıyorum savaşlarda da 10 15 kişi bayılttığımı düşünürsek ne kadar yararlı olduğunu
düşünebilirsiniz.Örneğin

Sarranid Piyade=200 dinar        200x15=3000 dinar kazanırım her savaştan.

Liderlikte 8 200 kişilik ordu kurup cerrahlıkla savaşlarda askerlerim hiç ölmüyor.Yara bakımı ile yaralıyken direk canlı başlı
oluyorken talimci ile direk en yüksek rütbeye(Nord Kahramanı) geliyor.

Yani senin deyişini yapsam saçma bir karakter olur k.bakma.Paralı askerden öteye gidemezsin.

Amiral said:
Valla benim oyunumda kasmak çok zor.Sen hemen güç basarım güç geliştiririm demişsin de  ben direk karizma zeka gitmezsem
sonradan yapamıyorum.

Zorluktan olsa gerek tek vuruşta ölüp gidiyorum.Ordu da kuramıyorum çok paralı olduğu için.

27 seviyesine gelene kadar 40 yıl var.Önceden okurum kitapları daha iyi.Hiçbirşey farketmiyor.

Esir yönetimi çok iyi bir özellik.Nasıl savaşacağını bilirsen seni çok zengin edebilir.

Güçün 9 olup Demir Vücutla Demir Vuruş muydu neydi onları 3'e geliştirip direk zeka karizma gidiyorum.Grup yetenekleri de var.

Cerrahlığım 7 grupla 9
Yara Bakımım 7 grupla 9                                    Bu özelliklerle ordum hiç ölmüyor.Hep yaralanıyor.
Ticaretim 6 grupla 8

Talimcim 8 ordumu yetiştiriyor.İkna önemli görevlerde işime yarıyor.

Esir yönetimim 7 bayıltıcı bir silahı çok iyi kullanıyorum savaşlarda da 10 15 kişi bayılttığımı düşünürsek ne kadar yararlı olduğunu
düşünebilirsiniz.Örneğin

Sarranid Piyade=200 dinar        200x15=3000 dinar kazanırım her savaştan.

Liderlikte 8 200 kişilik ordu kurup cerrahlıkla savaşlarda askerlerim hiç ölmüyor.Yara bakımı ile yaralıyken direk canlı başlı
oluyorken talimci ile direk en yüksek rütbeye(Nord Kahramanı) geliyor.

Yani senin deyişini yapsam saçma bir karakter olur k.bakma.Paralı askerden öteye gidemezsin.

hepsine cevap vercem.

Paradan bahsediyorsun şehirde işletme kurarsan esirlere hiç mi hiç gerek kalmaz.

Ordu kuramam karakter zor kasılıyor diyorsun.Ben çok çabuk ordu kuruyorum para olunca hemen kurarsın.

TAlimci cerrahlık yeteneği falan filan bunları ben hep yoldaşlarıma veriyorum bu sayede ben karakterimi onlara geliştimiyorum.

Güç 24 yapıp güçlü darbe,güçlü germe,demir vücut 8 yaparım.Canım 80 olur.ve saçma karakter olur demişsin hayır!

Yoldaşlarım:
Bahestur-Çok iyi bir savaşçıdır onun güç özelliğinden faydalanırım çoğu lord onu ödünç ister böylece onlarla +5 ilişki demek-
Frentis-Çok çevik bir karakter ona yağma özelliği kazandırırım haricinde atlı okçuluk ve binicilik-
jeremus-Çok zeki bir kişilik cerrahlık,yara bakımı,ve bir doktorluk özelliği aklıma gelmiyor,mühendislik kasarım-
Alayen-bu benim ilerdeki lordumdur ayrıca güçlüdür ona hep karizma kasarım liderlik veririm ayrıca ticaret-
Lezalit-Bu da çok zeki bir kişi iz sürme,yön bulma,talimcilik ona bakar-

Ayrıca ben 200 kişilik ordu kurmam.Ben gücü 24 yaparım sonra hep karizma kasarım 27 yapınca liderlik 9 olur kitap okurum 10 yaparım.10 olunca 115 kişilik ordu kurarım.Full Svadyalı şovalye.Nord kahramanına ihtiyacım olmaz.

Esir yönetimi çok gereksiz ben asker satmam.Çünkü hem kazanılan para az hemde hammalık gibi bişi.Ben kendi şehirlerim yanında savaşmam.Nordlarla savaşıyorsam tihr'i devriye gezerim bütün krallık ordularını darmadağan ederim.

Yani anlattığım senin zeki karakterinden çok daha iyi neden güçlü germe kasıyosun diyorsan Ustaişi Savaş yayı ve 2 tane Büyük Sadak Kergit Oku alırım.SAvaşta tek okum adamı oldurmeye yeter en iyi 2 vuruşta ölür.

Yani karakterine zeka basman gereksiz yoldaşlar yeter.Benim Anlattığım karater seninkinden çok daha iyidir ayrıca!

Anlatamadım sanırım.Zekayı ikna için basıyorum.Kral olmak için gereken çok önemli birşey o.Madem basıyorum,bende birkaç
grup yeteneğini geliştireyim dedim.Ve geliştirdim.Elimde şu an 12 tane yandaş var.Hepsinin farklı grup yeteneğini geliştirdim.

Şehirde işletmelerim var zaten.7 şehirde var ve hepsi 500 dinar veriyor.Tilbaut kalesi vayejeg toplam 2000 veriyor.
Bir de ordum biraz fazla büyük ve gelişken.Yetmiyor o yüzden esir yönetimini de kullanıyorum.Yetmesi değil zengin de
olursun.

Bir de hepsini yoldaşlarına geliştirtiyorsun ama onlar çok uzun süre de level atlıyor.Kendine de birkaç grup yeteneği al.
Mesela ben çok önemli olan talimci ile sağlık yeteneklerini aldım.

Tekrar ve tekrar söylüyorum ki paralı askerden ileri gidemezsin.Bir gün kral olmak isteyebilirsin ancak iknan olmadığı için
çok zorluk yaşayabilirsin.

Amiral said:
Anlatamadım sanırım.Zekayı ikna için basıyorum.Kral olmak için gereken çok önemli birşey o.Madem basıyorum,bende birkaç
grup yeteneğini geliştireyim dedim.Ve geliştirdim.Elimde şu an 12 tane yandaş var.Hepsinin farklı grup yeteneğini geliştirdim.

Şehirde işletmelerim var zaten.7 şehirde var ve hepsi 500 dinar veriyor.Tilbaut kalesi vayejeg toplam 2000 veriyor.
Bir de ordum biraz fazla büyük ve gelişken.Yetmiyor o yüzden esir yönetimini de kullanıyorum.Yetmesi değil zengin de
olursun.

Bir de hepsini yoldaşlarına geliştirtiyorsun ama onlar çok uzun süre de level atlıyor.Kendine de birkaç grup yeteneği al.
Mesela ben çok önemli olan talimci ile sağlık yeteneklerini aldım.

Tekrar ve tekrar söylüyorum ki paralı askerden ileri gidemezsin.Bir gün kral olmak isteyebilirsin ancak iknan olmadığı için
çok zorluk yaşayabilirsin.
Bende sana katılıyorum eğer kalradyayı ele geçirmek amacı ile yola çıkıyorsak Lider karakter şart.
Ben İknayı 7 yaptım ama benim hiç bir işime yaramıyor lordları yanıma çekmiyorum onlar benim yanıma geliyor.Sadece benim kayın pederi çekmeye çalıştım oda gururmu yapıyor ne adam kralıkları bitirecek süper güç olan damadının krallığına gelmiyor kime geçse bana ömrü uzun olsun diyor.

Onla kralın arasını bozmak zorundasın.Bozulabilir yani uğraşırsan.

o damatla aranı ilerlet.Arkadaşça ya da destekleyici olsun.

O ülkenin kralını bulup bulup esir et ya da ne biliyim ez.Güvende olmayacağını düşünücektir.

Aranı geliştirirken damat rakip krallıktansa onu da dövüp dövüp serbest bırakabilirsin.5 artıyor ilişki.

Bunları yaptıktan sonra iknan yoksa son hamleyi koyamazsın.İknan varsa koyarsın.

EDİT:Bu arada ikna bir yerin kime verileceğine dair seçimler yapılıyor ya,orda işe yarıyor.İknanız 8 veya 7 ise adamla 2 3 ilişkiniz
bile olsa sizi destekleme şansı %40.Denedim.Bir de 20li 30lu ilişkilerde düşünün.

Amiral said:

O ülkenin kralını bulup bulup esir et ya da ne biliyim ez.Güvende olmayacağını düşünücektir.

Aranı geliştirirken damat rakip krallıktansa onu da dövüp dövüp serbest bırakabilirsin.5 artıyor ilişki.

Bunları yaptıktan sonra iknan yoksa son hamleyi koyamazsın.İknan varsa koyarsın.

EDİT:Bu arada ikna bir yerin kime verileceğine dair seçimler yapılıyor ya,orda işe yarıyor.İknanız 8 veya 7 ise adamla 2 3 ilişkiniz
bile olsa sizi destekleme şansı %40.Denedim.Bir de 20li 30lu ilişkilerde düşünün.

ben ikna önemsiz demedim ikna çok önemlidir.

Paralı askerden ileri gidemezsin dedin ben çok ileri gittim neredeyse bütün kalradyayı yıktım.64 oklan 64 kişi öldürürsem sen hesapla...

Amiral said:

Bencede ikna gerekli ama liderlik ve talimci kadar önemli değil.
Kayın pederim Akadan noyan kergit krallığı nord krallığı son olarak sarranid adam ile ilişkim 80 ama her gittiği krallığa sadık bende uğraşmıyorum çekmek için ihtiyacım yok nasıl olsa bir gün gelecek. Benim sinirimi bozan önceden derbeyi olduğum kergit hanlığı yıldığında ilişkimin 0 bile olduğu adamlar bana geldi benim eşimin babası ile ilişkim 80 olmasına rağmen bana gelmiyor gururmu yapıyor nedir  :grin:.

janissary16 said:
Amiral said:

Bencede ikna gerekli ama liderlik ve talimci kadar önemli değil.
Kayın pederim Akadan noyan kergit krallığı nord krallığı son olarak sarranid adam ile ilişkim 80 ama her gittiği krallığa sadık bende uğraşmıyorum çekmek için ihtiyacım yok nasıl olsa bir gün gelecek. Benim sinirimi bozan önceden derbeyi olduğum kergit hanlığı yıldığında ilişkimin 0 bile olduğu adamlar bana geldi benim eşimin babası ile ilişkim 80 olmasına rağmen bana gelmiyor gururmu yapıyor nedir  :grin:.

gurur değil o krallıkla ilişkisi iyi yada o krallıktaki derebeyleri ile ilişkisi iyidir yani kesin bir şey söyleyememe rağmen ilişkiden ötürüdür tamamen...

İlişkiden ötürü olduğunu bende biliyorum da öylesine söyledim gurur diye ama 3krallık değişti bana gelmemesi saçma olmuş sonuçta adamın damadıyız.

janissary16 said:
İlişkiden ötürü olduğunu bende biliyorum da öylesine söyledim gurur diye ama 3krallık değişti bana gelmemesi saçma olmuş sonuçta adamın damadıyız.

Ben hangi leydiyle evlensem onun kardeşi hemen benim tarafıma geçer ama o kardeş itibarsız ondan.yani namı düşük.Namlıysa geçmemesi olasılığı yüksek

Back
Top Bottom