M&B: Ateş ve Kılıç - Sıkça Sorulan Sorular

Users who are viewing this thread

Forbidden_Love said:
Diğerleriyle de aranı iyi tut. Ben hep oylamalarda çıkıyordum. Genelde diğerleriyle aram iyi olduğu için seçiliyordum. Asker sayımı diğerlerinden daha çok tutmaya ve elit birlikler olmalarına dikkat ediyordum. Sende öyle yap , ilişkileri de yüksek tut.

Sağol , eminim beni hatırlamışsındır eğer ben doğru hatırlıyorsam  :mrgreen:

Evet, hatırladım tabikide. Seni unutmak mümkün mü. Aramız iyiydi bir ara , sonra bıraktın bir süre sonra tekrar aktif olup , tekrar bıraktın. Sonra tekrar aktif olup tekrar bıraktın. Şimdi tekrar aktifsin.

Ya arkadaşlar bilen varsa cevaplasın çok sinir bozucu bir durum. Adamları kestigimde kac zarar verdiğimi ve kimin kimi kestigini yan tarafda yazmıyor. Ayarlara baktım hepsini işaretledim fakat yine de gözükmüyor. Ne yapmam lazım ?

arkadaşlar ben oyunda şehir kale alamıyorum savaşı kazanıyorum bana verilmesini istiyorum sonra kaleyi kuşat ve birisiyle görüşmek iste diye iki seçenek çıkıyor ne iş anlamadım yardımcı olabilirmisiniz  :mad:

yelden127 said:
arkadaşlar ben oyunda şehir kale alamıyorum savaşı kazanıyorum bana verilmesini istiyorum sonra kaleyi kuşat ve birisiyle görüşmek iste diye iki seçenek çıkıyor ne iş anlamadım yardımcı olabilirmisiniz  :mad:

Kral ve Vasallarıyla ilişkin yüksek olmadığından dolayı sana vermiyorlardır istersen bütün haritayı al ama ilişkin yüksek olması gerek.

ben lehistan asilerine yardım ediyorum  dolayısıylada kralla aram kötü  baska bir çıkıs yolu yokmu bunun  :cry:

Arkadaşlar benimde bir sorunum var
İlk olarak Lehistan senaryosunda baştayım. Kral benden Varşova'yı almamı istiyor alıyorum haberi veriyorum daha sonra benden bir isveç komutanı istiyor (protestan görevi) fakat senaryoya göre Varşova alındıktan sonra beklemen gerek çünkü kral bana Mehmet Giray'ı başa geçirmem için mektup yollayacak. o yüzden görevi yapmıyorum bekliyorum fakat haftalar sonra bile bana mektup gelmiyor gidip protestan görevini yapıyorum ama hala haber gelmiyor yardımcı birileri olursa sevinirim.
NOT:Senaryonun başlangıcında özel görevleri yapmadım direk senaryoya daldım.

Arkadaşlar bir sorunum var Lehistan senaryosuna başladım Kral Jan Kasimir isveç askeri esir al diyor.Her lord ile savaştığımda
lordlar kaçıyor.Nasıl kaçmadan esir alıcam ?

cankut5454 said:
Arkadaşlar bir sorunum var Lehistan senaryosuna başladım Kral Jan Kasimir isveç askeri esir al diyor.Her lord ile savaştığımda
lordlar kaçıyor.Nasıl kaçmadan esir alıcam ?

O şans işi :grin:

Redtay said:
Ya ben bu mehmet i tahta geçirdim.İyi güzel aramda 90 bilmem kaç fakat maraşel hep başkaları oluyor oylamaya ben çıkamıyorum ne yapıcam :razz: (daha yeni başladım WFS ye  )

Nam çok önemli dir dostun 3 tane olması lazım ve 800 900 gibi namın olması gerek :grin:

Arkadaşlar ben KARAGÜRZ ü ele geçirdim . Sonrasında da benim getirdiğim  Lehistan hükümdarı öldü.( Onu sonra bir kalede gördüm :grin:)
Biraz daha zaman geçince bu sefer başka bir rehberden okuduğuma göre gidip kazak taht talibini bulup yemin ettim şimdide onu tahta çıkardım. Oda bana rusya yı fethet görevini verdi . Şu anda 3 tane mekanı kaldı rusların .
Şimdi benim sormak istediğim şu ki Ben nasıl hükümdar olacağım ?

Aklımda bir soru var. Misal ben paralı asker kampından tüm askerleri aldım diyelim. Tekrar gittiğimde asker alma seçeneği çıkmıyor. Belirli bir süre sonra tekrardan alabilir miyim ?

Dyum said:
Arkadaşlar ben KARAGÜRZ ü ele geçirdim . Sonrasında da benim getirdiğim  Lehistan hükümdarı öldü.( Onu sonra bir kalede gördüm :grin:)
Biraz daha zaman geçince bu sefer başka bir rehberden okuduğuma göre gidip kazak taht talibini bulup yemin ettim şimdide onu tahta çıkardım. Oda bana rusya yı fethet görevini verdi . Şu anda 3 tane mekanı kaldı rusların .
Şimdi benim sormak istediğim şu ki Ben nasıl hükümdar olacağım ?
Senaryoda bildiğim kadarıyla kral olunmuyor fakat kazaklarla bütün haritayı fethetme emri veren denizden denize görevi geliyor.Bütün haritayı fethedersen görev başarılı oluyor.Ondan sonra bir taç mı ne buluyorsun.Sonra bir rahip senden karagürzü zorla alıyor :fruity:

benim şöyle bi sorunum var hiç bir şehirde hiç bir kalede kale kumandanı yok şehir merkezlerinde kendi kalem olduğunda atıyorum ama şehir merkezine git dediğimde gene çıkmıyor oyun hatasımı yoksa oyundan kaldırıldımı ?

Arkadaşlar ateş ve kılıç oynuyorum şehir alınca her hafta işte komutan masrafı şu kadar haberci masrafı şu kadar diye ekrana komple menü geliyor devam demem gerekiyor her birisine buda çok büyük sıkıntı oluyor 3 4 şehir olunca sıkıyor. Birde bende bulunan köyleri başka bir lorda verebilir miyim ?

Back
Top Bottom