Lordların acemi askerleri

Users who are viewing this thread

ebay

Recruit
Oyunun ortalarına doğru hem benimle yaptıkları savaşlar hem de kendi aralarında yaptıkları savaşlar nedeniyle tüm lordlar köylerden acemi asker topluyor bu çok güzel fakat ne zaman 100 kişilik birliğimle 300 400 kişilik birlikle karşılaşssam yeniyorum çünkü benimkiler profesyonel karşı taraf ise neredeyse tamamen acemi.Lordların asker eğitmesi bizimkinden daha hızlı olsa belki oyun içinde bir denge olurdu.Bir tek bende mi oluyor bilmiyorum ama oyun bu yüzden bir yerden sonra aşırı kolaylaşıyor.

Kesinlikle hak veriyorum. Aynı sorun 80 90 katafraktla delip geçiyorum 300 kişilik orduları. Ve hepsi acemi düzeltilmesi gerekenler arasına eklenmeli.

Bunun önüne geçmek için lordların askerlerine günlük tecrübe verme tarzında bir yapay zeka hilesi eklendi aslında ama senin pek işine yaramadı heralde, yada çok savaş olduğu için askerler seviye atlayamadan ölüyorlar.

Bunun önüne geçmek için lordların askerlerine günlük tecrübe verme tarzında bir yapay zeka hilesi eklendi aslında ama senin pek işine yaramadı heralde, yada çok savaş olduğu için askerler seviye atlayamadan ölüyorlar.
Lordlar için önemli olan asker sayısı olduğundan,acemi toplayıp direk diğerlerine dalıyorlar.Elit birlik toplayamadan acemiler ölüyor.

Mod değil yama notlarında geçiyordu böyle bir bilgi diye hatırlıyorum, bu sorunu düzeltmek için bir çalışma yapıldı diye hatırlamaktayım.
Sen şimdi yazınca hatırladım bende gördüm o satırı hocam.

Aaa sizde herşeyi eleştiriyorsunuz. Adamlar çıraklıktan yetiştiriyor. Şaka bir yana son yama ile bir nebze önüne geçildi. Acemileri kesip biçmek kolay oluyordu. Karşı taraf sizin üç katınız olsa bile zorlamıyorlardı.

Aaa sizde herşeyi eleştiriyorsunuz. Adamlar çıraklıktan yetiştiriyor. Şaka bir yana son yama ile bir nebze önüne geçildi. Acemileri kesip biçmek kolay oluyordu. Karşı taraf sizin üç katınız olsa bile zorlamıyorlardı.
daha bakmadım oyuna öyle diyorsan öyledir başkan.

Koskoca monchug karşıma sopalı adamlarla gelince bi iç geçirmiyorum değil koskoca kral sonuçta :grin:

Krallığın hiç yerleşimi kalmayınca kral askersiz falan geziyor. Lordları maksimum 20 - 30 asker toplayabiliyor. Bunlarıda cilalamaları lazım. Şöyle asker toplayıp bir kale şehir alarak dirilmeye çalışabilirler ama lordlar yerleşimlerini kaybedince ilişkileri çok düştüğünden direk krallığı terk ediyorlardı. Ama o ilişki sorunu çözüldü.

Krallığın hiç yerleşimi kalmayınca kral askersiz falan geziyor. Lordları maksimum 20 - 30 asker toplayabiliyor. Bunlarıda cilalamaları lazım. Şöyle asker toplayıp bir kale şehir alarak dirilmeye çalışabilirler ama lordlar yerleşimlerini kaybedince ilişkileri çok düştüğünden direk krallığı terk ediyorlardı. Ama o ilişki sorunu çözüldü.
Bir de tamamen yersiz kaldıklarında kral etrafında birleşip az sayıda asker olan kalelere saldırma fikirleri olsa çok güzel olur.Bu biraz ütopik ama ordu kurma şeyi altında olabilir.Bu sayede yıkılan krallığın lordu aylak aylak ortada gezmez.

bende isterdimki son kale veya şehirleri kalsın feth edilmesin yapay zekada

Bir de tamamen yersiz kaldıklarında kral etrafında birleşip az sayıda asker olan kalelere saldırma fikirleri olsa çok güzel olur.Bu biraz ütopik ama ordu kurma şeyi altında olabilir.Bu sayede yıkılan krallığın lordu aylak aylak ortada gezmez.
başkan bu warband da yok mu ? ben var diye biliyorum.

başkan bu warband da yok mu ? ben var diye biliyorum.
Açık net söylüyorum diplomasi sadece görünürde gelişmiş şuanlık.Warband'ın sistemi bile çok iyiydi.Mareşal olayları,yandaşı lord yapabilme,herkesin ordu toplayamaması(bence bu yüzden oyunda çok savaş oluyor önüne gelen ordu topluyor bannerlordda) güzel detaylardı.Ümit ediyorum bannerlordda bu konuda gelişir.

Açık net söylüyorum diplomasi sadece görünürde gelişmiş şuanlık.Warband'ın sistemi bile çok iyiydi.Mareşal olayları,yandaşı lord yapabilme,herkesin ordu toplayamaması(bence bu yüzden oyunda çok savaş oluyor önüne gelen ordu topluyor bannerlordda) güzel detaylardı.Ümit ediyorum bannerlordda bu konuda gelişir.
Warband ın yeri ayrıdır başkan...

Mod değil yama notlarında geçiyordu böyle bir bilgi diye hatırlıyorum, bu sorunu düzeltmek için bir çalışma yapıldı diye hatırlamaktayım.
1.3.0 ile bu acemi askerlerin düzelmesi lazımdı lakin 1.3.0 ile sanki bir gariplik var. 75 yaşındaki adamlar 50 yaşında gibi görünüyor. Kuşatmada adamlarım yürüyor gibi görünüyordu ama sadece yerlerinde sayıyorlardı. Ve bunlar gibi tonlarca şey. Bilmiyorum belki ben eski save den devam ediyorum diye de olabilir.

aslında burada bizim oyunumuzla da alakalı. şimdi oyunu gerçekçi seviyede oynamadığımız için bizim askerlerimizin yediği hasar, npclerin askerlerinin yediği hasardan daha az. yani biz bi savaşta 10 kişi kaybediyorsak npcler 50-60 asker kaybediyor. haliyle bizim askerlerimiz sürekli xp kasarak gelişiyor ama lordların askerleri sürekli öldüğü için baştan topluyorlar. olay can sıksada durum çok normal gözüküyor

Back
Top Bottom