League Of Legends | 6. Sezon

Sezon 6'da Hangi Ligdesiniz?

• Bronz

Votes: 10 8.0%
  • Gümüş

Votes: 9 7.2%
  • Altın

Votes: 15 12.0%
  • Platin

Votes: 7 5.6%
  • Elmas

Votes: 11 8.8%
  • Ustalık

Votes: 2 1.6%
  • Challenger

Votes: 37 29.6%
  • 10 dereceli maç oynamadım

Votes: 34 27.2%

• Total voters
    125

Users who are viewing this thread

ferevon said:
Hala oynayan var mı?Teknik bir hata yüzünden sinirlenip bırakmıştım belki geri dönerim ^^

Avatarımdan da belli olduğu üzere ben oynuyorum. Beraber oynamak istersen bana ulaşabilirsin.

Sinyal said:
ferevon said:
Hala oynayan var mı?Teknik bir hata yüzünden sinirlenip bırakmıştım belki geri dönerim ^^

Avatarımdan da belli olduğu üzere ben oynuyorum. Beraber oynamak istersen bana ulaşabilirsin.
Mordekaiser değil mi o?İyi adamdır severim :cool:
Tamam güncellemeleri yapıyor,bitince girerim muhtemelen.
Seviyen kaç ve kullanıcı adın burdakiyle aynı mı?

Master Ronin said:
Eski bir Dota oyuncusu olarak ben de bir deneyeyim dedim. İlk izlenimlerim:
-Dota'nın taktiksel ve zeka içeren yapısına pek fazla rastlayamadım. Örnek vermek gerekirse hero abilitylerinin açıklamalarına bakıyorum ki şu laf baktığım skillerin %95'inin açıklamasında geçiyor geçiyor; "Deals damage". Bütün skiller öyle ya da böyle bir hasar verme içeriği taşıyor. Bu bana oldukça düz mantık ve rahatsız edici geldi. Dota'da bile ezalor, pit lord gibi çoğunluğun abzürük dediği heroları seven ve onlarla rakibi taciz eden biri olarak bu bana göre oyunun en önemli eksisi.
-Grafikler çok karmaşık geldi ilk başta. Dota, warcraft 3 ile sınırlı olabilir ancak warcraft 3'ün motorunu kullanması sayesinde bir karmaşada bütün skilleri algılayabiliyoruz. Blizzard babanın çıkarttığı baba bir oyun sonuçta warcraft 3.
-League of legends'te bir sürü skilin range'i çok kısıtlı (olmayan görmedim ancak bütün herolarla oynamadım, bunlar daha ilk izlenimlerim). Bu durum büyücülerde daha da sinir bozucu olabiliyor. Dota'da ise bir skilin range'i bile inanılmaz derecede taktiksel ve önemli bir boyuta sahip. Abaddon'un iki skilinin range'i birbirleriyle değiştirildi mesela (Deat coil ve Shield) bu bile heronun oynayışını biraz farklı bir boyuta taşıdı.
-Level sistemi (bizim hesabımızdan bahsediyorum), ise çoğu oyuncuyu motive eden şey gördüğüm kadarıyla. Dota'yı oyna oyna gene hep aynı yerdeyiz diyen bir sürü kişinin hoşuna gidecek bir yenilik bu tabi ki. Ancak ben ise bunun yanıltıcı olduğunu ve sahte bir amaç yarattığını düşünüyorum. Oyun oynamak bir süre sonra sadece level atlamak amacı güdebiliyor. Oysa ben bir oyunu sadece hoş vakit geçirmek için oynama taraftarıyım. Eğlenirken de oyunu ve mekaniklerini çözmek bana keyif veriyor. Aslında tek fark burda level atlayan hesabım değil benim. Kendi bilgim genişliyor ve oyunu daha iyi oynamaya başlıyorum. Warband multiplayer da bununla benzer bir mantığa sahip zaten.
-Itemların da tıklanabilir itemlar olmaması oyunu biraz monotonlaştıyor. Tılanabilir item'dan kastım; Lothar's edge, Eul's scepter, Necronomicon, Dagon vb. / Tıklanamayanlar; Crystalis, Monkey king bar, Vladimir's offering vb.
-Tutorialıyla olsun, eşya menülerindeki tavsiyeleriyle olsun dota'dan çok daha newbie friendly olması en büyük artılarından.
-Leaverlarla ilgili daha düzgün çözümler bulması.
-Para amacı gütmemesi. Sadece skinlerin para ile alınabilmesi. Ki zaten oyunun bedava olması.

Eh şimdilik bu kadar. Açıkçası bir Dota değil gibi geldi bana. Eğer "kardeşim xx demişsin ama yy aslında bu" veya "kardeş zz yok demişsin ama aslında bu oyunda bolca zz bulunur" gibi yorumlarınız varsa söyleyin lütfen. Belki de feci şekilde yanılıyorumdur.

Evet çok doğru.Ayrıca pek bir takım oyunu göremedim.DotA'da tüm takım toplanıp gang yapıoduk :grin: Yinede DotA oynamak isteyenleri Warcraft3'e çağırıyorum.steam = thunderbird82 nasıl bağlanabilecekleri hakkında bilgi verebilirim.

ferevon said:
Sinyal said:
ferevon said:

Mordekaiser değil mi o?İyi adamdır severim :cool:
Tamam güncellemeleri yapıyor,bitince girerim muhtemelen.
Seviyen kaç ve kullanıcı adın burdakiyle aynı mı?(Benimki aynı)

Evet, Morde. Düzgün kasılırsa ölümsüz bir katil olabiliyor.

Seviyem 8, kullanıcı adım aynı.

Master yi hızlı olabilir ama sağlam bir Morde ile karsilasirsa kazanması çok zor. zira benim karsilastigim yi lerin çoğu hız avantajını kaçmaktan yana kullanıyordu.

Ben bir Morde ve Yi sahibi olarak Yi olduğumda Mordelara karşı Morde olduğumda ise Yi'lere karşı zorlanıyorum :lol:
Yi ile mükemmel sonuçlar elde edebiliyorsun.Malum Morde'da biraz tanklık var dolayısıyla o kadar öldüremez ama oynun kaderini değiştirebilir.
Fakat ne hikmetse Yi ile hiç triple yapamadım hep Morde ile yapıyorum dolayısıyla onun yeri ayrı :razz:

açıkçası ben yi karakterini pek sevmiyorum. oyunun başından ortalarına kadar verebileceği performansa bakılırsa gerçekten şükela bir karakter fakat herkes geliştikten sonra yani asıl oyun yeni basladiktan sonra gercekten fıs. fakat ne olursa olsun karsılasinca 2 kere duşunmekte fayda var. en azından elinin altinda garen gibi bir karakter yoksa     

Ama sunu da söylemeliyim ki master yi oldugumda resmen olumcul bir canavara donusebiliyorum :grin:

Kur kur.Ben oynuyorum ferevon profilime bakarsın aynı anda açarsak grup yapıp oyuna gireriz.
Buı arada sözümü geri alıyorum Master Yi ile quadra yaptım dün :mrgreen:

Ölmesem penta yapacaktım :grin:

DotA ve özellikle HoN'dan sonra LoL bana hiç olmamış gibi geliyor. Çok daha basit bir oyun olmuş LoL. Tam anlamıyla easymode gibi.

Ölünce gold kaybetmiyorsun=ölüm sadece süre kaybı.
Deny yok=Laning fazında her türlü XP'ni alıyorsun
TP scroll yok=Oyundaki sürekli mobility'yi kaldırıyor.
Base TP'si tek tuşla ve sınırsız: TP'nin inv yer tutması, ona para harcamak vs gibi şeyler olmadan, rahatça yapabiliyorsun.
Orman çok düz=Juking yok gibi birşey
Brush=tuzak kurmak için içine girdin mi düşmanın yapacağı hiç birşey yok. Her bir brush'a ward atmadıkça ya da zaten tuzak için bekleyen adamın brush'ına girmedikçe, bunu counter etmenin bir yolu yok.Aynı sebepten dolayı da juking için çok ucuz bir yol.
Heal potlar=Savaşta kullanılabiliyor. Hepsine bakmadım gerçi belki ben tango/rune of blight gibi olanı kullanmışımdır ama öyleyse de hayvan gibi regen veriyor. Bu yöntemle LoL'un pudge'ı ile rot açıp jungle yapılabiliyor:grin:
Rune yok=Rune control olayı kalmamış. Jungle'daki mobların bonusları benzer bir sistem olmaktan çok uzak. Benzer şekilde gördüğüm kadarıyla ejderha da kongor'la karşılaştırılmayacak düzeyde. Token da düşürmüyor galiba?
Runes&Summoner spells=Tek kısıtı cooldown olan 2 tane büyü ve ekstra özellik... bana kalırsa bu LoL'u bu türden çıkartıyor. Bu türün olayı bir savaş "instance"ıdır. Yani sadece o anki belli bir savaşı oynarsınız. Bi önceki ya da sonraki oyunun önemi yoktur. Takımlar farklıdır, herolar farklıdır... Bu mantıktaki bir oyuna meta-özellikler eklemek, bu türün hakkını yemek oluyor kanımca. Summoner büyülerinin heroların açıklarını kapayabilmesi de cabası.
Barracks geliyor=bi sürü sıkı savunup avantajını geri kazanmak mümkün. Bu da gerekirse barracks'ın yokedilmesini sallamayabilmek demek.

O kadar çok mekaniği kaldırıyor ki oyundan, ki çoğu risk-ödül mekanizmaları, LoL'de tek düşündüğünüz şey düşmanlara "skill atıp" öldürmek oluyor :/

Ferevon master yi de öncelikle Infinty edge kasman daha mantikli. en azindan oyunun basinda 2 Pd kasma. ben once ayakkabi sonra bir pd sonra bir id ve sonrasindada pd, lifesteal, ad diye gidiyorum

Şu setle 25 kill 4 assist yaptım

Şimdi bir kerede infinity deneyeceğim 2 tane phantomdan sıonra bakalım hangisi daha faydalı oluyor.

Not:Yukardaki setle Yi manyak oldu :grin:

İlk başta pahtom dizmeme tavsiyene uymadım ama infinity edge tavsiyen için çok sağol harbiden manyak yapıyor 3 vuruşta LeBlanc indiriyom :mrgreen:

Bu pentam ahuaha adamların tüm takımı tek başıma öldürdüm :mrgreen:

Bu da sonuç

Forumda oynayan kişi sayısı çok az.Fakat xfire günlük en çok oynanan oyunlar listesinde 3.sırada siz düşünün yani  :smile:
Eğer oynayan sayısı artarsa Master Yi için bir rehber hazırlayabilirim.Zira resmi forumundaki rehberlerin hepsini denedim hiç birinden kendi stratejilerimden aldığım verimi alamadım.Gerek hangi eşyalar olacağı gerek skill sırası gerekse faydalı başka taktikler verebilirim.
Bu arada ilk mesajı düzenledim artık daha detaylı ve görüntüler içeriyor bir bakın ve yanlış varsa düzeltin ^^
O kadar yazdık umarım artık oynayan sayısı artar :razz:

Maelstorm said:
DotA ve özellikle HoN'dan sonra LoL bana hiç olmamış gibi geliyor. Çok daha basit bir oyun olmuş LoL. Tam anlamıyla easymode gibi.

Ölünce gold kaybetmiyorsun=ölüm sadece süre kaybı.
Deny yok=Laning fazında her türlü XP'ni alıyorsun
TP scroll yok=Oyundaki sürekli mobility'yi kaldırıyor.
Base TP'si tek tuşla ve sınırsız: TP'nin inv yer tutması, ona para harcamak vs gibi şeyler olmadan, rahatça yapabiliyorsun.
Orman çok düz=Juking yok gibi birşey
Brush=tuzak kurmak için içine girdin mi düşmanın yapacağı hiç birşey yok. Her bir brush'a ward atmadıkça ya da zaten tuzak için bekleyen adamın brush'ına girmedikçe, bunu counter etmenin bir yolu yok.Aynı sebepten dolayı da juking için çok ucuz bir yol.
Heal potlar=Savaşta kullanılabiliyor. Hepsine bakmadım gerçi belki ben tango/rune of blight gibi olanı kullanmışımdır ama öyleyse de hayvan gibi regen veriyor. Bu yöntemle LoL'un pudge'ı ile rot açıp jungle yapılabiliyor:grin:
Rune yok=Rune control olayı kalmamış. Jungle'daki mobların bonusları benzer bir sistem olmaktan çok uzak. Benzer şekilde gördüğüm kadarıyla ejderha da kongor'la karşılaştırılmayacak düzeyde. Token da düşürmüyor galiba?
Runes&Summoner spells=Tek kısıtı cooldown olan 2 tane büyü ve ekstra özellik... bana kalırsa bu LoL'u bu türden çıkartıyor. Bu türün olayı bir savaş "instance"ıdır. Yani sadece o anki belli bir savaşı oynarsınız. Bi önceki ya da sonraki oyunun önemi yoktur. Takımlar farklıdır, herolar farklıdır... Bu mantıktaki bir oyuna meta-özellikler eklemek, bu türün hakkını yemek oluyor kanımca. Summoner büyülerinin heroların açıklarını kapayabilmesi de cabası.
Barracks geliyor=bi sürü sıkı savunup avantajını geri kazanmak mümkün. Bu da gerekirse barracks'ın yokedilmesini sallamayabilmek demek.

O kadar çok mekaniği kaldırıyor ki oyundan, ki çoğu risk-ödül mekanizmaları, LoL'de tek düşündüğünüz şey düşmanlara "skill atıp" öldürmek oluyor :/
En iyisi biz DotA'ya devam edelim Mael zaten bunların bizi salladıkları yok :smile:

Back
Top Bottom