In Progress Launcher Yüksek CPU Kullanım Sorunu

Users who are viewing this thread

Daha oyuna girmeden, Launcher arkaya açtım. Bu sırada tarayıcıdan bir şeye bakıyordum.
CPU kullanımının %20-30 arası seyrettiğini gördüm. Launcher optimize ederseniz sevinirim.

Sadece launcher değil ki oyunda daha önce gayet güzel performans almama rağmen şu sıralar %100 cpu kullanımına kadar çıkıyor. Size tavsiyem 1 hafta kadar ya da düzeltilene kadar oyunu oynamayın. Yöneticiler de zahmet edip açıklama yapmıyorlar.

Daha oyuna girmeden, Launcher arkaya açtım. Bu sırada tarayıcıdan bir şeye bakıyordum.
CPU kullanımının %20-30 arası seyrettiğini gördüm. Launcher optimize ederseniz sevinirim.
Merhabalar, sorunlarınızı rapor ederken (özellikle bunun gibi bilgisayar donanımı da içeren sorunları) lütfen kullandığınız donanımın özelliklerini de belirtin. Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Raporlarınızı forumda belirtildiği gibi bildirirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz

Merhabalar, sorunlarınızı rapor ederken (özellikle bunun gibi bilgisayar donanımı da içeren sorunları) lütfen kullandığınız donanımın özelliklerini de belirtin. Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Raporlarınızı forumda belirtildiği gibi bildirirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz
Sürücülerim tepeden tırnağa BİOS'a kadar güncel. Bilgisayarın donanımsal ve yazılımsal her türlü temizlikleri tam.
Bilgisayar donanımı:
AMD Ryzen 5 1500X
Galax Nvidia GeForce GTX1050 Ti
Asus Prime B350M-A
Corsair Vengeance 8GB DDR4
Deep Cool DN500-V2 500W
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
SanDisk SSD Plus 240GB
Oyun SSD'de kayıtlı. Çoğu yerde okuduğumun aksine kalabalık savaşların dışında 6v6 multiplayer maçlarımda 10-15 dakika sonra fps düşmesi ve droplar görülüyor. Görev yöneticisinden baktığımda CPU kullanımı %100 gözüküyor ve Ram'e olağanüstü yükleniyor. Halbuki bir kaç gün önce her şey aynı iken yüksek ayarlarda 60 sabit fps alıyordum(büyük savaşlar ve siege hariç). Şimdi ise en düşük ayarlarda bile 90-120 arası fps alırken 10 dakika sonra yine aynı şeyler yaşanıyor. Ben de CPU'yu yıpartmamak için düzelene kadar oyuna girmeme kararı aldım. Umarım güncelleme hızında bir düşüş yaşanmaz.

Bilgiler için teşekkürler. Sorununuzu geliştiricilere ilettim ve bu tür sorunları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz, eminim en kısa sürede düzeltilecektir. Yapılan iyileştirmeler ve değişiklikleri yama notlarından takip edebilirsiniz. Eğer sorununuz gelecek yamalardan sonra da devam ederse lütfen bize bildirin.

Back
Top Bottom