In Progress Launcher Hatası (Bannerlord Açılmıyor)

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e.1.5.7
Oyun Sürümü
Beta Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

oquzhrm

Recruit
Aylardır bir güncelleme yaparsınız da açılır diye bekliyorum fakat yaptığınız hiç bir güncellemede oyunum açılmıyor. Steam üzerinden tartışmada açtım bir şey olmadı. Oyunu iade etmek istemiyorum. Ama böyle giderse oynayamadığım bir oyunu neden tutayım ki neden boşuna para vermiş durumda kalayım. Ben hiç bir oyunu ilk çıktığı gibi almam sizlere destek olmak için aldım ve aldığım oyunu oyna masamda geri iade etme girişimde bulunmam ama ilk iadem bu oyun olacak buradan da geri dönüş sağlanmazsa.
Sorunum ( Steam Tartışmasına Yazdığımın Kopyası) ;

Launcher Hatası

Oyunu başlatmaya çalıştığımda görev çubuğuna launcher simgesi geliyor ve mause ikonu değişiyor fakat launcher kendisi ekranda gözükmüyor ve böyle bir iki saniye durduktan sonra launcher hiç bir hata vermeden kapanıyor. Bununla ilgili hiç bir şey çalışmadı oyunu kaç kez sildim tekrar indirdim. Kaç kez onarım yaptım fakat yine de faydalı olmadı. Güncellemeyi bekledim yine bir düzelme olmadı. Bu tarz hatalar önemli değil mi sizin için anlamıyorum. Hemen fix güncellemesi yapmanız her şey den daha önemli olmalı oyunu kıran hataların düzeltilmesi bana kalırsa şirket olarak buna geliştirmeden daha önem verilmesi gereken bir konu ve bunun üstesinden kalkamıyorsanız tam sürümken çıkmalıydınız.

10 Kasımdan 2020 den beri gelen tüm güncellemeler düzelmesine yardımcı olmadı.

Aylardır bir güncelleme yaparsınız da açılır diye bekliyorum fakat yaptığınız hiç bir güncellemede oyunum açılmıyor. Steam üzerinden tartışmada açtım bir şey olmadı. Oyunu iade etmek istemiyorum. Ama böyle giderse oynayamadığım bir oyunu neden tutayım ki neden boşuna para vermiş durumda kalayım. Ben hiç bir oyunu ilk çıktığı gibi almam sizlere destek olmak için aldım ve aldığım oyunu oyna masamda geri iade etme girişimde bulunmam ama ilk iadem bu oyun olacak buradan da geri dönüş sağlanmazsa.

Launcher Hatası

Oyunu başlatmaya çalıştığımda görev çubuğuna launcher simgesi geliyor ve mause ikonu değişiyor fakat launcher kendisi ekranda gözükmüyor ve böyle bir iki saniye durduktan sonra launcher hiç bir hata vermeden kapanıyor. Bununla ilgili hiç bir şey çalışmadı oyunu kaç kez sildim tekrar indirdim. Kaç kez onarım yaptım fakat yine de faydalı olmadı. Güncellemeyi bekledim yine bir düzelme olmadı. Bu tarz hatalar önemli değil mi sizin için anlamıyorum. Hemen fix güncellemesi yapmanız her şey den daha önemli olmalı oyunu kıran hataların düzeltilmesi bana kalırsa şirket olarak buna geliştirmeden daha önem verilmesi gereken bir konu ve bunun üstesinden kalkamıyorsanız tam sürümken çıkmalıydınız.

Clean install yapmayı deneyin. Oyunu Steam dosyalarından da manuel olarak sildikten sonra belgelerde de Bannerlord ile alakalı her şeyi silin. Sonra oyunu tekrar indirin düzelecektir. Bu arada dediğiniz gibi aylardır bekletiyorsanız artık iade edemezsiniz. Steam'de oyun iadesinde "Oyun süresi 2 saati geçmeme ve almanızın üzerine 2 haftadan uzun süre geçmemiş olması" şeklinde iki temel kural var. Velhasıl dediğimi denerseniz sorun düzelecektir. Düzelmezse muhtemelen bilgisayarınızla alakalı bir sorun vardır.

Clean install yapmayı deneyin. Oyunu Steam dosyalarından da manuel olarak sildikten sonra belgelerde de Bannerlord ile alakalı her şeyi silin. Sonra oyunu tekrar indirin düzelecektir. Bu arada dediğiniz gibi aylardır bekletiyorsanız artık iade edemezsiniz. Steam'de oyun iadesinde "Oyun süresi 2 saati geçmeme ve almanızın üzerine 2 haftadan uzun süre geçmemiş olması" şeklinde iki temel kural var. Velhasıl dediğimi denerseniz sorun düzelecektir. Düzelmezse muhtemelen bilgisayarınızla alakalı bir sorun vardır.
Oyunuda yaptım bir çok şey denedim acılmıyor.

Hiç bir mod ekli değildir. Bannerlorda giriş sağlayamıyorum Launcher açılmıyor ek olarak da göstermiş olduğunuz yerden de giriş sağladım fakat oyun kaydedildiğini söylüyor fakat kendim hard save alsam da hiç bir şekilde save alamıyor. Kaç kez sildim tekrar indirdim kaç kez tarama yaptırdım hiç bir şekilde bir geri düzelme olmadı git gide daha çok bozulmaya başladı oyun. Ek olarak da steam üzerinden tarama yaptığımda 1 tane dosya eksik buluyor ve bunu steam indiremiyor hata veriyor. Anlayacağınız ben bu kadar sorunlu başka hiç bir şey görmedim.

Last edited:
Hiç bir mod ekli değildir. Bannerlorda giriş sağlayamıyorum Launcher açılmıyor ek olarak da göstermiş olduğunuz yerden de giriş sağladım fakat oyun kaydedildiğini söylüyor fakat kendim hard save alsam da hiç bir şekilde save alamıyor. Kaç kez sildim tekrar indirdim kaç kez tarama yaptırdım hiç bir şekilde bir geri düzelme olmadı git gide daha çok bozulmaya başladı oyun. Ek olarak da steam üzerinden tarama yaptığımda 1 tane dosya eksik buluyor ve bunu steam indiremiyor hata veriyor. Anlayacağınız ben bu kadar sorunlu başka hiç bir şey görmedim.
Merhaba. "C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ bin" klasörünün tüm içeriğini sildikten sonra oyun dosyalarını Steam üzerinden doğrulayarak yeniden başlatmayı deneyebilir misiniz?

Launcher Hatası

Aynı sorun bende de oldu. oyunu steam 2020 senesinde 120 saat kadar oynadım. Şimdi tekrar tekrar plan yapmak istiyorum ama oyun açılmıyor. Hiçbir mod yüklü değildir. Bilgisayar aynı bilgisayar ve aynı formatlı. Steam üzerinden oyna dedikten sonra launcher geliyor ve play dedikten sonra launcher kapanıyor. Oyun sanki açılmış gibi bilgisayar tepki veriyor. Görev yöneticisinden baktığımda "TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" çalışıyor olarak gözüküyor ama görünürde hala birşey yok. Diğer beta sürümlerini denedim yine olmadı. 3 kere silip tekrar kurdum yine bir çözüme ulaşamadım.

Bilgisayar Özellikleri :
İşletim Sistemi: Windows 10 - güncelleme eksiği yoktur
GPU: GTX 1060 - sürücüler güncel
İŞLEMCİ: İntel i7 8750H

Merhaba. "C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ bin" klasörünün tüm içeriğini sildikten sonra oyun dosyalarını Steam üzerinden doğrulayarak yeniden başlatmayı deneyebilir misiniz?
bunu denedim olmadı

Merhaba. Konuyla ilgili bir PM gönderdim size.
aynı sorunu bende yaşıyorum yaklaşık 1 haftadır yukarıdaki söylenen her yolu denedim 693 saat oynadıgım oyunu oynayamamak cok üzüyor beni detaylı bir çözüm yolu yazabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Ben şu şekilde çözdüm. Arama yerine virüs ve tehdit koruması yazın. Fidye yazılımına karşı korumayı kapatın.
Ardından "Virüs ve tehdti koruması ayarlarından ayarları yönete tıklayın". En altta "dışlamalar" olacak, Orada Bannerlord ekliyse kapatın.

Selamlar, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Düne kadar güzelce oynuyordum, ara sıra
d3d_device_context_ -> Mat ap rglGPU_device::lock_texture Failed!
hatası alıyordum. Çözemedim onu da gerçi.

Dün akşam normal bir oyun seansından sonra bilgisayarı kapattım, birkaç saat sonra tekrar açayım dediğimde sürekli hata almaya başladım. Oyunu sildim, tekrar yükledim. /bin içerisindeki dosyaları silip bütünlüğü doğruladım. Hem ekran kartı, hem uyumluluk, hem de oyun ayarlarını varsayılan ayarlarına geri döndürdüm ama yine de açılmıyor.
/bin içerisindeki diğer .exe'leri de denedim onlarda da aynı hatayı alıyorum. Bilemedim yani, kayboldum. İnternette de herkes farklı farklı çözümler sunmuş kimisine yaramış kimisine yaramamış.

Sanırım bu sorun buradaki konuda "Crashes" sekmesinde "inceleniyor" olarak işlenmiş ama konudaki son güncelleme de 2022'nin Haziran'ındaymış. Help yani.

En son şu CrashUploader key'ini oluşturmuştum: 2024-03-21_20.48.41_f8b77f89004efc1eda7f6287085f754e

Güncelleme: sorun kayıt dosyasından kaynaklanıyor gibi gözüküyor çünkü yeni bir kayıt dosyası açabildim. Sanırım sorunum bu başlıkla ilgili değil. Yine de yeni oluşturulan key: 2024-03-22_12.02.50_f8b77f89004efc1eda7f6287085f754e

Güncelleme 2: sorun modülle de alakı değil anlaşılan. Yaşlanma modülünü kapattım ama hala açılmıyor kayıt dosyası. Key şu şekilde: 2024-03-22_12.12.33_f8b77f89004efc1eda7f6287085f754e

Last edited:
Back
Top Bottom