Users who are viewing this thread

Dakikalarca oyun aratıyorum 5 dakika diğer oyuncuları bekliyoruz ve sonucunda 3vs3 olarak başlıyoruz oyuna.

Kemik kitleniz Bannerlord'dan nefret ettiler hatta bir arkadaşım klan olarak tamamen bırakmışlar oyunu düzelene kadar indirmeyeceğini söyledi.
Keza bizde de oyun Multiplayer açısından beğenilmedi artık lütfen kayda değer bir güncelleme getirin Multiplayer için. Ki birde zamanında "Oyunu E-Spor yapacağız."
demiştiniz. Tamam daha sürecin başlarındayız ama oyun çıkalı 4 ay oldu ve 4 ay öncesiyle şimdiyi kıyasladığımda Tek değişiklik belli sınıfların fiyatı ve Xauna haritası.
(Oyunda sadece 3 skirmish haritası olmasından bahsetmiyorum bile..) Uzun lafın kıssası artık lütfen Multiplayer kitlesini de dinleyin de oyunu dengeleyin. Zira bazı silahlar, bazı sınıflar gerçekten Over Powered dengelenmesi lazım. En azından Warband'deki oyun modlarının eklenmesi lazım, fight mekaniklerinin cilalanması lazım, block delay'in kaldırılması lazım feint yapamıyorum <20 pingli birisine karşı, Duello Sunucuları'nda F'ye basarak duello yapabilmemiz lazım. Ve düşük sistemliler olarak en muzdarip olduğumuz konu Trade Post haritasının optimizasyonu düzeltilmeli ayarları olabilecek en düşük değerlere getirsem bile en stratejik nokta olan A bayrağında FPS yerlerde C'de de durum çok farklı değil haritanın dışına bakınca drop üstüne drop. En yakın zamanda bütün bu sorunlara çözüm bulunmazsa Bannerlord sadece 100-150 kişinin arasıra öylesine girdiği bir oyun olacak gibi görünüyor. Dediğim gibi kemik kitlenin azımsanamayacak bir kısmı artık oyuna girmiyor bile... Lütfen gerekeni yapınız. Teşekkürler @MArdA TaleWorlds

Vallahi yalan yok, oyundan yavaş yavaş soğumaya başlıyorum. MP de oyuncu sayısı çok az. Girdiğim maçlarda çoğunlukla zaten devam eden maça atıyor ya da bi takım çoğunlukla diğer takımdan az olacak biçimde devam ediyor. Yalan söylemiyorum daha bir kaç gün önce 3v6 maç yaptığım oldu. Combat desen piyadeler tekmeden Atlılar kargıdan ibaret. Combat çeşitliliği yok. 3 harita artık baydı. Daha çok şey yazarım da buraya kalanını başkaları yazsın da konu üstlerde kalsın belki görürler.

NOT: Açıkçası ben yeni güncellemede -eğer getirirlerse- bu sıkıntıların hallolacağını düşünüyorum. Ama keşke bi günceleme gelse.

Last edited:
Vallahi yalan yok, oyundan yavaş yavaş soğumaya başlıyorum. MP de oyuncu sayısı çok az. Girdiğim maçlarda çoğunlukla zaten devam eden maça atıyor ya da bi takım çoğunlukla diğer takımdan az olacak biçimde devam ediyor. Yalan söylemiyorum daha bir kaç gün önce 3v6 maç yaptığım oldu. Combat desen piyadeler tekmeden Atlılar kargıdan ibaret. Combat çeşitliliği yok. 3 harita artık baydı. Daha çok şey yazarım da buraya kalanını başkaları yazsın da konu üstlerde kalsın belki görürler.

NOT: Açıkçası ben yeni güncellemede -eğer getirirlerse- bu sıkıntıların hallolacağını düşünüyorum. Ama keşke bi günceleme gelse.
Valla artık güzel ve kapsamlı bir güncelleme lazım. Zira oyunu o kadar savunan ben bile bırakma raddesindeyim şuan. Umarım artık bir şeyler yaparlar. @MArdA TaleWorlds

MP'daki sorunlar üzerinde çalışıyoruz ve bu değişikliklerin de oyunu daha iyi bir tarafa çekeceğini umuyoruz. Bu konudaki bloglarımızı buradan ve buradan okuyabilirsiniz.
Bu zaman alan bir süreç ve oyunun henüz tam sürüm çıkışını yapmadığını hatırlatmak isterim.

MP'daki sorunlar üzerinde çalışıyoruz ve bu değişikliklerin de oyunu daha iyi bir tarafa çekeceğini umuyoruz. Bu konudaki bloglarımızı buradan ve buradan okuyabilirsiniz.
Bu zaman alan bir süreç ve oyunun henüz tam sürüm çıkışını yapmadığını hatırlatmak isterim.
Biliyorum oyun daha başlarda ama ekip de artık eskisi kadar küçük değil. Söylediklerimi ofansif algılamayın lütfen sadece şikayetimi dile getirdim. Sadece sizden ricam MP'a biraz daha ağırlık vermeniz -ki eminim ki diğer oyuncular da bunu isteyecektir- Çünkü Singleplayer yaklaşık 100 saat sonra zaten bitiyor. Ne kalıyor geriye? MP. Teşekkürler ilginiz için :smile: ....

Tamamen katılıyorum bu başlığa. Oynayan kişi sayısı o kadar azaldı ki 2-3 lobi var ve tüm oyunlar o 2-3 lobide oynanıyor. Binlerce satmış bir oyunun multiplayer kısmı 15 20 kişi arasında dönüyorsa acilen müdahale edilmeli. Yeni başlayan oyuncular adaletsiz eşleşmelerden bırakıyor. Combat sistemi ise zaten başlı başına hatalı. Çok hantal ve tekme atmadan oynamak imkansız. Chamber mekaniği ise çöpe atılmış gibi. Karakterin boyu, vurduğu açı vb hepsi chambera etki ediyor. Warbandde sadece zamanlamayı tutturarak atabiliyorken burada tüm bu etkenleri gözetmemiz gerek, ki chamber attığımızda zaten yüksek oranla rakip kalkan kapatıyor. Haliyle de kimse bu high risk-low reward mekaniği kullanmaya yanaşmıyor. Atlı oynarken ise x tuşuna basarak tüm mapi dolaşmanız yeterli.Tekme atılarak yapılan kombolardan bahsetmeyeceğim bile. Blok delay ise başlı başına oyunu çekilmez kılıyor diyebilirim. 2 aydır bozuk bir oyun oynadığımızı düşünüyorum, kısa zamanda bir güncelleme gelmezse oynayan bir avuç insan da bırakacak.

Evet bende soğudum malesef. Acil büyük bir güncelleme bekliyoruz. Sp sebebiyle, multiplayer'ı tamamen öldürmeyin. Multiplayer kitlesi tamamen farklı bir boyutta. Sp sorunları sebebiyle beklerken bir çok oyuncu da oyunu bırakıyor. Sp'a girip 1 saatlik oynamışlığım yok benim.

Herkesin tekrarladığı şeyleri söylemeyeceğim, blok delay, loadout system gibi. Ama benim önemsediğim ve oyuncuyu tutacak bir kaç şey var o da rank sistemi, Apex Legends de ki player bazlı rank sistemi kötü sayılmaz mesela ve klan sistemi. Ve bunlara bağlı matchmaking sistemi. Ayrıca Hall of the clans gibi istatistikleri takip edeceğimiz hem player bazlı hemde klan bazlı bir kaç top list de olmalı.

Last edited:
Back
Top Bottom