Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Users who are viewing this thread

Modları senin beğenmiyor olman veya zevk almaman "çok saçma" yapmıyor.
Sadece bana değil, çoğu kişiye saçma gelebilir. Adı üstünde bir mod. Herkes istemeyebilir çünkü o bir mod; oyuna bir şey ekler veya siler. Eklenmesini isteyen kişiler oyununu modlayarak kendi isteğiyle oyuna istediği şeyi ekler.
Benim nezdimde saydıklarının %90'ı gerekli veya yararlı şeyler.
O zaman istediğin modlarını kurup oynarsın, bana göre GERÇEKÇİLİĞİ bozuyor.
Oyunun hiçbir zaman gerçekçilik/sim(?i?)lasyon derdi olmadı.
Gerçekçi olmayan bir oyun nasıl RPG olabilir? Sen "gerçekçilik derdi olmadı" deyince olmuyor dostum.
Olsaydı eğer aylarca 7/24 savaşın döndüğü kaotik bir ortamda veya düşman sınırlarının ortasındaki şehri ele geçiren saçma savaş taktiklerinin olduğu patch'de oyun oynamazdık.
Oyun erken erişimde. Bu kadar canını sıkıyorsa oyun oynama dostum; sil ve oynama. Erken erişimden çıkınca bir bakarsın.
unknown.png

Velhasıl senin düşüncene aykırı diye "kusura bakma ama..." ile başlayan cümleler kurup "çok saçma" diye çıkışman asıl saçma olan şey.
Çünkü çok saçma. :}
Gerçekçilik ile zerre ilgisi olmayan, kral statüsündeyken enseye şaplak gezdiğin bir oyunu gerçek hayat ile kıyaslıyorsun.
Aynen, bu yüzden güncelleme beklemekte fayda var. Bu oyun erken erişimde, bunu bile bile oynamalısın.
Bu dediğine de sadece gülerim :grin:
Oyunu ne zaman aldın hiç bilmiyorum fakat, 1 yıl öncesindeki bannerlord ile şimdiki bannerlord arasında çok fark var.

-
-

Kendi lordlarım ve kendi köylülerim bile beni tanımıyor"Sen kimsin he" diyolar.
Koskoca kralım köylü bana 'inek getir" diye görev veriyor.
Katılıyorum; güncelleme bekleyelim.
1000 kişiyle 300 kişilik orduya saldırıyorum, teslim olmak yerine "ama benden merhamet bekleme"diyor adam sonra savaşı yapıyorum 10-20 kayıpla biz kazanıyoruz
1000/300. Eğer karşınızda soylu biriyse canı namına savaşabilir fakat bu sisteme bir güncelleme şart. Kayıp vermeniz normal, 300 kişi az değil.
unknown.png
unknown.png

Evlendiğimde zaten gülmekten öldüm ?
Evlenirken ticaret yapıyodum bi baktım kızla hem ben evleniyorum hem kardeşim evleniyor.
Evlendikten sonra da zaten hiçbir şey olmuyor, rastgele çocuk doğuyor, eşimizle normal insanlardan farklı 1 diyaloğumuz bile yok.
Demekten sıkıldım ama güncelleme bekleyelim. :grin:
Bide oyun gerçekten çok boş ya, ilerde ne olur bilemem ama +80 saat oynadım, tamamen savaş simülatörü, diplomasi ve diyaloglar aşırı az.
Açıkçası ben çok fazla şeyin ekleneceğini düşünüyorum. Erken erişimde bir oyun için bu tarz eleştiriler bana saçma geliyor.
Oyunun 4/3'ü bende olmasına rağmen lordlar "gelmem de gelmem" diyolar.
İlişkiniz kötüyse gelmemesi normal gibi.

@xariss konuyu açan arkadaş beğendiği modlar hakkında fikrini belirtmiş. Sen onun fikirlerine karşılık çok saçma diyorsun. Burada bahsimiz modlar değil. Senin -yumuşatarak söylüyorum- laubali bir şekilde karşındakinin fikirlerine "saçma" demen. Ayrıca bir insan ile iletişim kurarken cümleleri cımbızlanarak değil bir bütün halinde konuşulur, burası Whatsapp değil. 10 Nisan'dan bu yana foruma girmemişsin Warband'ı 0.808, Bannerlordu kapalı betadan beri takip eden, 1.5 yıldır forumda aktif olan insanlara son durumu öğretmeye çalışıyorsun. İşler güncelleme bekleme kısmından geçeli çok oluyor, haberin yok. "Oyun daha erken erişim, tam sürüm bekleyin, güncelleme bekleyin" bahaneleri de geçeli çok oldu. Önce bir forumun eski konularını oku. Geliştiriciler ne demiş? Mexxico ne açıklama yapmış? İnsanlar neden içerik konusundan umudunu kesmiş? Burada konuşan kemik kitle oyunu 1 yıldır inciğine cinciğine kadar bilen, tüm developerların mesajlarını, videolarını inceleyen insanlar. Başkasına bu durumları öğret biz senin bahsettiğin konuyu geçeli 6 ay oluyor.

Not: "Gerçekçi olmayan bir oyun nasıl RPG olabilir? Sen "gerçekçilik derdi olmadı" deyince olmuyor dostum." Oyunun gerçekçilik konusunda bahsini ettiğim husus benim değil developarların görüşü. Bizim bulunduğumuz önerilere karşı verilen cevaplardan. Yani benim görüşüm değil "dostum" :smile: .

Last edited:
Erken erişimde bir oyun için
Bir sene oldu ve hala erken erişim muhabbeti dönüyor uçan kaçan birşey bekleyen yok zaten üç beş diyoloğa bile açız.Yıllardır beklenen oyunun bir yılda ilerleyiş hızı aşırı yıprattı oyuncuları ki zaten 8-9 ay önce bile nereye kadar geleceği zaten tahmin edilecek dereceydi şaşırtmadı yani.Bizde isterdik yoksa şaşırtsın.
OxGXst.gif
@xariss konuyu açan arkadaş beğendiği modlar hakkında fikrini belirtmiş. Sen onun fikirlerine karşılık çok saçma diyorsun. Burada bahsimiz modlar değil. Senin -yumuşatarak söylüyorum- laubali bir şekilde karşındakinin fikirlerine "saçma" demen. Ayrıca bir insan ile iletişim kurarken cümleleri cımbızlanarak değil bir bütün halinde konuşulur, burası Whatsapp değil. 10 Nisan'dan buyana foruma girmemişsin Warband'ı 0.808, Bannerlordu kapalı betadan beri takip eden, 1.5 yıldır forumda aktif olan insanlara son durumu öğretmeye çalışıyorsun. İşler güncelleme bekleme kısmından geçeli çok oluyor, haberin yok. "Oyun daha erken erişim, tam sürüm bekleyin, güncelleme bekleyin" bahaneleri de geçeli çok oldu. Önce bir forumun eski konularını oku. Geliştiriciler ne demiş? Mexxico ne açıklama yapmış? İnsanlar neden içerik konusundan umudunu kesmiş? Burada konuşan kemik kitle oyunu 1 yıldır inciğine cinciğine kadar bilen, tüm developerların mesajlarını, videolarını inceleyen insanlar. Başkasına bu durumları öğret biz senin bahsettiğin konuyu geçeli 6 ay oluyor.

Not: "Gerçekçi olmayan bir oyun nasıl RPG olabilir? Sen "gerçekçilik derdi olmadı" deyince olmuyor dostum." Oyunun gerçekçilik konusunda bahsini ettiğim husus benim değil developarların görüşü. Bizim bulunduğumuz önerilere karşı verilen cevaplardan. Yani benim görüşüm değil "dostum" :smile: .
Kesinlikle katılıyorum dostum.

Last edited:
kral statüsündeyken enseye şaplak gezdiğin bir oyunu gerçek hayat ile kıyaslıyorsun.
Şunun doğruluğuna güzel bi kahkaha patlattıktan sonra yorumları okumaya devam ediyorum. Ayriyetten gerçekçilik ve simülasyonu kıyaslanmasına da sadece gülüyorum. Bir sene de 16 20 tane savaş haritası eklenen bir yıllık develop sürecindeki oyunun bence savunulacak bir tarafı yok. Bunlardan önce var olan savaş haritalarının tümünün optimizasyonu da sağlanmamasına rağmen. Oyunun gelişmesini isteyen arkadaşar varsa "BirsEnEes ORNra çıksIN eRkeN eRişİMN bİTmeDid JDaha" demektense objektif bir şekilde eleştirsinler.

Last edited:
@xariss konuyu açan arkadaş beğendiği modlar hakkında fikrini belirtmiş. Sen onun fikirlerine karşılık çok saçma diyorsun. Burada bahsimiz modlar değil. Senin -yumuşatarak söylüyorum- laubali bir şekilde karşındakinin fikirlerine "saçma" demen. Ayrıca bir insan ile iletişim kurarken cümleleri cımbızlanarak değil bir bütün halinde konuşulur, burası Whatsapp değil. 10 Nisan'dan bu yana foruma girmemişsin Warband'ı 0.808, Bannerlordu kapalı betadan beri takip eden, 1.5 yıldır forumda aktif olan insanlara son durumu öğretmeye çalışıyorsun. İşler güncelleme bekleme kısmından geçeli çok oluyor, haberin yok. "Oyun daha erken erişim, tam sürüm bekleyin, güncelleme bekleyin" bahaneleri de geçeli çok oldu. Önce bir forumun eski konularını oku. Geliştiriciler ne demiş? Mexxico ne açıklama yapmış? İnsanlar neden içerik konusundan umudunu kesmiş? Burada konuşan kemik kitle oyunu 1 yıldır inciğine cinciğine kadar bilen, tüm developerların mesajlarını, videolarını inceleyen insanlar. Başkasına bu durumları öğret biz senin bahsettiğin konuyu geçeli 6 ay oluyor.

Bir şey demiyorum, öğretmiyorum da. Kendi görüşlerimi belirtiyorum, saçma veya değil. Kendi görüşlerimi belirtmemde nasıl bir saçmalık olabilir? Bannerlord'u ilk çıktığı zaman aldım, uzun süredir oynuyorum. Kimseye bir şey öğrettiğim yok fakat forumda konulara yeni yeni bakıyorum, cevap vermeye çalışıyorum. Tam çıkmamış bir oyuna sert eleştiri yapmak mantıklı mıdır dostum? Rica ediyorum dediğin konuları atabilir misin? Aklında kalan bir iki tane başlık olmuştur; bilgilenmek istiyorum.
Bir sene oldu ve hala erken erişim muhabbeti dönüyor uçan kaçan birşey bekleyen yok zaten üç beş diyoloğa bile açız.
Ben de bunu anlamıyorum. CD Projekt, Cyberpunk'ta iki-üç ayda neredeyse bütün hataları fixledi, TW neyi bekliyor, neden hataları fixlemek bu kadar zor anlamıyorum. Altı-Yedi ay içerisinde büyük güncellemeler geleceğini düşünüyorum. Bu kadar süre boyunca bu kadar küçük güncellemeler mantıklı değil. Bir anda bütün güncellemeleri yükleyip kaybettikleri kullanıcıları geri alabilirler.

Bir sene de 16 20 tane savaş haritası eklenen bir yıllık develop sürecindeki oyunun bence savunulacak bir tarafı yok.
İşin komik tarafı önce 26 tane yeni savaş haritası getirip sonra "battle terrain system" getiricez demeleri, çığlık atarak o zaman neden bu haritaları yapmakla vakit kaybettiniz demek istiyorum 8 yıl boyunca böyle kaç tane vakit kaybı var acaba.

İşin komik tarafı önce 26 tane yeni savaş haritası getirip sonra "battle terrain system" getiricez demeleri, çığlık atarak o zaman neden bu haritaları yapmakla vakit kaybettiniz demek istiyorum 8 yıl boyunca böyle kaç tane vakit kaybı var acaba.
İlk deneyimleri demek istiyorum ama kaç yıl oldu... Ben gerçekten düşünüyorum ki gerçekten büyük bir güncelleme saklıyorlar ki kaybettikleri oyuncuları geri çekebilsinler.

Ah **** here we go again!
Ben burdan yapımcılara seslenmek istiyordum ama konu polemiğe dönüşmüş...

1.5.8'de istedigim modları yükledim ama saatte 1 veya büyük savaşlarda crash alıyorum sürekli save alıp, steam save yükleme bekletmesi de can sıkıyor oyundan soğutuyor.
1200 kişilik kaleyi 1000 kişiyle dalıp 100 zararla kapatcaktım tam 25 kişi kaldıgında oyun crash verdi ?
Sonra yeniden denedim 100 kişi kalınca hooop bir crash daha...
Adamlar şehri vermemek için oyuna crash verdirtiyor resmen ?

Son olarak şunu söylemek istiyorum.

En makül yol olarak aklıma bu geldi:

Oyuna bu modlar eklenir ve oyun içinde on/off seçenegi olur isteyen 5-10 kişiyi bi vuruşta kesip keyif alır isteyen gerçekçi(tartışılır)oyanayıp keyif alır.

Oyuna bu modlar eklenir ve oyun içinde on/off seçenegi olur isteyen 5-10 kişiyi bi vuruşta kesip keyif alır isteyen gerçekçi(tartışılır)oyanayıp keyif alır.
En stabil deneyim için oyunun bize seçenek sunmaması, mevcut mekaniği neyse onu vermesi ve bizim de ona göre oynamamız gerekiyor. Warband'dan kalan birtakım güzel özelliklerin oyunda olmasını istemiyorlarsa ama oyuncular istiyorsa bunun için birkaç tane ayar koyarlar ama uzun bir zaman harcayıp yaptıkları mekaniğe kapatıp açma seçeneği eklemeleri işleri sadece daha fazla bulandırır. Oyun yapımcısının düzgün bir karar verip ona göre oyunu sunması gerek, erişilebilirlik eklemek uzaktan mantıklı gibi görünse de çoğunlukla oyuncunun oyunu bozup keyif almamasıyla sonuçlanıyor. Taleworlds ısrarla talep edilen mekanikleri bile eklemeyen bir şirketken kapatıp açılabilir bir mekanik eklemesi de ayrıca saçma olur. Kapatan oyuncuların hiçbiri o mekaniği bile görmeyecek. Eğer büyük bir kesim mekaniği istiyor diğer bir kesim ise reddediyorsa bu işin modculara kalması gerek. Yine de oyunun şu anki durumunun çok yalın ve bayağı oldu bariz. Tam sürüme sadece birkaç yenilikle birlikte çıkarsa (Şu anki durum öyle çıkacağını gösteriyor) ben bir daha dönüp Native'i oynayacağımı sanmıyorum. (Bunu Warband'ın Native'ini açıp arada takılan biri olarak söylüyorum.)

Flaming
Bir şey demiyorum, öğretmiyorum da. Kendi görüşlerimi belirtiyorum, saçma veya değil. Kendi görüşlerimi belirtmemde nasıl bir saçmalık olabilir? Bannerlord'u ilk çıktığı zaman aldım, uzun süredir oynuyorum. Kimseye bir şey öğrettiğim yok fakat forumda konulara yeni yeni bakıyorum, cevap vermeye çalışıyorum. Tam çıkmamış bir oyuna sert eleştiri yapmak mantıklı mıdır dostum? Rica ediyorum dediğin konuları atabilir misin? Aklında kalan bir iki tane başlık olmuştur; bilgilenmek istiyorum.

Ben de bunu anlamıyorum. CD Projekt, Cyberpunk'ta iki-üç ayda neredeyse bütün hataları fixledi, TW neyi bekliyor, neden hataları fixlemek bu kadar zor anlamıyorum. Altı-Yedi ay içerisinde büyük güncellemeler geleceğini düşünüyorum. Bu kadar süre boyunca bu kadar küçük güncellemeler mantıklı değil. Bir anda bütün güncellemeleri yükleyip kaybettikleri kullanıcıları geri alabilirler.
Cyberpunk bütün hataları falan fixleme di takip etmediğin konular hakkında bilgi vermesen iyi olur çünkü yanlış bilgi veriyorsun. Oyunda neredeyse hiç bir şeyin değişmediğini düşünen yerli yabancı binlerce insan var.

Beyin fonksiyonların da sıkıntı var galiba? Sen adamın fikirlerine saçma diyorsun kendi fikirlerine saçma denilince ne saçma diyorsun bu bir fikir tamammmmı????

Forumlarda takılmaya şimdi başlaman bir şey değiştirmez sadece kendi bilgisizliğini ortaya koyarsın arkadaşlarıda ayrıca kınıyorum hala bu tip insanlara cevap veriyor muyuz?

Cyberpunk bütün hataları falan fixleme di takip etmediğin konular hakkında bilgi vermesen iyi olur çünkü yanlış bilgi veriyorsun. Oyunda neredeyse hiç bir şeyin değişmediğini düşünen yerli yabancı binlerce insan var.

Beyin fonksiyonların da sıkıntı var galiba? Sen adamın fikirlerine saçma diyorsun kendi fikirlerine saçma denilince ne saçma diyorsun bu bir fikir tamammmmı????

Forumlarda takılmaya şimdi başlaman bir şey değiştirmez sadece kendi bilgisizliğini ortaya koyarsın arkadaşlarıda ayrıca kınıyorum hala bu tip insanlara cevap veriyor muyuz?
Ne anlatıyorsun? Adamın fikrine bana göre saçma dedim, arkadaşta saçma değil deyip açıklamasını yaptı. Eğer biri benim fikrime saçma derse nedenini sorarım, arkadaşta sordu/sorabilir. Böyle sert çıkışmanı anlayamadım, benimle bir derdin varsa söyle.

Sadece son(29mart) patchi atıyorum; bir şey bildiğini sanıyorsun ama bilmiyorsun. Yazık.

Sadece son(29mart) patchi atıyorum; bir şey bildiğini sanıyorsun ama bilmiyorsun. Yazık.
patch notlarının dolu olması bir şeyi değiştirmiyor, adam sana bundan dolayı bilmeden konuşma diyor. Oyun çoğu kullanıcıda daha fazla bozuldu ve çoğu problem de devam ediyor

Back
Top Bottom