Kurtuluş Savaşı Modu

Users who are viewing this thread

Abi coder olan grafikten anlayan insan var.Ancak bunun için yoğun araştırma ve uğraş lazım.Kiralasan ancak olur yani.

skyssoldier said:
kardeş ne diyim biri başlar yine bitmez o yüzden boş ver sen en iyisi. bak dark lord sauronda gitti islam mod bitti.ateşli silahlar felan olması lazım yok atatürk felan uğraştırır bir kere atatürk ü yapamayız herhalde yapsak bile şekli düzgün olmaz bir sürü sorun çıkar zaten başlayıp bitirecek o kadar çok kişi yok :wink: :???: :???:

Modül sistemini oku
Ateşli silahlar konulabilir.

Tabi yükleme efekti tüfeğin kenarında bir parçayı çekmekle olursa çünkü:

Mosin Nagant,Kırıkkale ve Kar98K Kurtuluş savaşında kullanılan önemli tüfeklerdir.Hepsi aynıdır çalışma olarak.

Bence böyle bir mod başarılı olur.Çünkü oyun bir türk yapımı ve türkleri ilgilendiren güzel mod projleri olması lazım.Bence bu mod şimdiye kadar türkçe forumda konuşulmuş en güzel mod.Böyle bir hem ülkemizi tanıtmaya yaardımcı olu,hemde bize güzel bir mod denyimi yaşatır.

Jaghatai Khan said:
Tabi yükleme efekti tüfeğin kenarında bir parçayı çekmekle olursa çünkü:

Mosin Nagant,Kırıkkale ve Kar98K Kurtuluş savaşında kullanılan önemli tüfeklerdir.Hepsi aynıdır çalışma olarak.

Siper, tanklar(patlamış),cepheler bunları yapmak kolay. Bu modun kod için pek zorlayıcı yanı yok.Hatta kıyı savaşlaında gemi bile konulabilir.

Aferdersin ama yine bol keseden konusuyoruz. Kiyi savaslarinda gemi kullanmayi nasil basaracaksin? Yoshiboy'la konusup izin mi aldin, yeni bir yontem mi gelistirdin?

Mod konusunda oneriden bol hicbir sey yok. Eminim ki bu konu da bir-iki hafta icinde "aslinda su da konabilir", "bence bunu koymak iki dakikalik bir is", "yaw, heyecanlandim ben; cabuk birisi yapsin su modu" geyiklerinden de uzaklasip zir geyige saracak ve tarihteki tozlu yerini alacak.

Itiraz edesiniz geldi degil mi? Ben de itiraz edeyim: sunca oneriden sonra kim cikip da "tamam arkadas, ben bu ise emek ve zaman ayirmaya karar verdim" dedi? Olup olabilecek en buyuk girisimi soyleyeyim: "benim bu hafta/bu sene sinavim var. ondan sonra baslarim". Itirazi olan? Yapmayin beyler, ilgi cekecek kaliteli bir mod olusturmak icin o konuya odaklanmaniz lazim. Derslerden vs. kalan bos zamaninizin televizyon ve bilgisayar oyunlarindan arta kalan "iyice bos" zamaninizda yapacaginiz bir is degil.

En kucuk bir basari ispati olmadan deniz savaslari gibi iddiali yenilikler konusunda atip tutmak kolay. Haydi ben de bir tane ekleyeyim: Ehehe, oyundaki ok modeliyle oynanarak topcu mermisi yapilamazmi!!! Denizaltilari atlardan yapabiliriz bence, ehu".

Gemilerin eklenmesin ki? Model yapıldıktan sonra, gerekli kodları girip, ingame editörle eklemek mümkün. Tıpkı pirates mod gibi.

Biraz düşündükten sonra tecrübeli bir codcu gerektiğini öğrendim hmmmm.

O dedigin calisma icin Winter bile (kendisi modlama sistemini hazirlayan arkadas oluyor) umitsiz konusuyordu. Hatta basarili modlama calismalarini hepimizin oynadigi modcu arkadaslar dahi imkansiz -cok zor, ugrastirir falan degil, imkansiz- demislerdi. Burada bu konunun oyle iki satirda gecistirildigini gorunce gulesim geliyor.

Once "ben bunu basardim" diyeceginiz calismalarinizi gorelim, sonrasinda ustune koyacaginiz ozgun kisimlari tartisalim. Ortaya cikan urunu de "Ahmet'in Mehmet'in bilmemne basarisi" diye ovelim.

Yok yalnizca konusmayi tercih edeceksek ben iki guzel cumleyle tum goruslerimi ozetleyip bu tartismadan cekildeyim: Lafla peynir gemisi yurumuyez. Aynasi istir kisinin lafa bakilmaz.

Hmmm. Peki ya şöyle olur mu?

cepheler yaparız haritada,  oraya giriş yaptığımızda ise normal kale savaşı gibi ama kıyıdaki cephelerde gemiler vs., karada ise toplar falan olur.

peki bu modun rakiplerinden ne üstünlüğü olacak?onca third/first person savaş oyunu varken kim kaç saat oynar bu modu?şimdi oyunun yapıldığını düşünün.ne kılıç-kalkan ne de zırh-at kullanabilirsiniz.yani  bunu yaparsanız oyun rpg halinden çıkar third person haline girer ki o türün de onca hatrı sayılır temsilcisi varken kimse sizin binbir emekle yaptığınız modunuza bakmaz.yazık olur(yapılsa bile)

O dönemde ağrılıklı olarak tüfek kullanılsada hala kılıçlı süvarilerimizin bulunduğunu açıkça belirtmek isterim.

(Allah allah sesleriyle gelen süvarilerimiz.) Her neye zaten pek umut etmek yersiz. Çok büyük bir iş olur altından kalkmasıda çok zordur.

Call of Duty de mod yapılabilse Kurtuluş Savaşı olabilir.Ak olarak yakın dövüşe odaklanılırsa tam olur.

Ama mount and blade e gerek yok.Daha önemlisi,evet,mount and blade e yenilikçi bir mod verin olsun.

Ya da odaklanın,toplanın,TEK AMA TEK bir eski türk modu yapın.(Türk solu gibi 843707918 fraksiyona bölünmüş halinde mod tartışmayın.)

Call of Duty'de güzel durur ama, bu oyun için yapılırsa çok karmaşık bir yapıda olduğu için(böyle bir mod) hem uzun sürer hem de deneyimsizlikten birçok hata çıkar. Birisi mod yapmak istiyorsa ilk başta deneyim kazanmak için, bence, çok basitten başlamalı.

Back
Top Bottom