Kurtarma rezaleti

Users who are viewing this thread

lorddarknes

Grandmaster Knight
Türkiyede insan hayatı kurtarmada bir çok şey gördük ama böylesini ilk defa okuyorum,allah rahmet eylesin.

4 metrelik çukura ne mantıkla kepçeyle dalmış adam garip

İşçiyi kurtarmak isterken kafasını kopardılar

Edirne'nin Keşan ilçesinde TOKİ'nin Roman Konutları inşaatında kanalizasyon çalışmaları sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçiyi çıkarmaya çalışan kepçe, kazayla işçinin başını kopardı.

Edinilen bilgiye göre, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Karanlıkdere mevkisinde inşaat çalışmaları süren TOKİ'nin Roman Konutları'nda taşeron firmada işçi olarak çalışan Cengiz Demirel (41), kanalizasyon borusu döşediği 4 metrelik çukurda meydana gelen göçük sonucu toprak altında kaldı. Demirel'in toprak altında kaldığını gören şantiye işçileri, kendi çabaları ile toprak altından çıkaramayınca 50 metre uzaklıkta çalışan iş makinesi operatöründen yardım istedi. Kepçe operatörü M.Ü (42), iş makinasıyla toprağı kazmak istediği sırada göçük altında kalan Demirel'in başı kepçeye sıkışarak koptu. Demirel olay yerinde hayatını kaybederken, çevrede bulunan arkadaşları sinir krizleri geçirerek ağıtlar yaktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, itfaiyenin yardımıyla başı gövdesinden kopmuş cesedi 1 saat süren çalışmanın ardından toprak altından çıkarttı. Cumhuriyet Savcısı Cihat Bingöl'ün olay yerinde yaptığı incelemenin ardından ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Kepçe operatörü M.Ü. ise ifadesi alınmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız da olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Cengiz Demirel'in göçük altında kaldığı sırada yaşayıp yaşamadığı, kepçenin darbesiyle mi hayatını kaybettiği konusunda geniş çaplı araştırma başlatıldı.

kaynak:http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/07/02/isciyi-kurtarmak-isterken-kafasini-kopardilar

Allah rahmet eylesin gerçekten. Ölüyü geri getirmese de araştırmalardan kepçe oparatörünün değil de göçük altında kalmanın etkisiyle öldüğü tespit edilir. O kepçe operatörünün yerinde olmak istemezdim. Vizdan azabı. Hem de çok büyük.

Koyurtang said:
brn280 said:
Gerçek mi bu :grin:
İyi misin birader, nesi komik bunun?

Haybeye gitti adam desene. Kimse de kalkıp dememiş yalnız "Kepçeyle adam mı kurtarılır?" diye. Koca koca adamlar, böyle ihmal yapılır mı?

Tam anlamıyla demesem de dolambaçlı yoldan dedim. "Vicdan azabı çekmek." Gerçekten de sinirlendim ama adamlar da ne yapacaklarını şaşırmışlardır herhalde.

Olayın gerçek olduğunu düşünmemiştim çünkü. Yoksa birinin kafasının kopmasını komik bulmuyorum.

Nasıl gerçekleşebilir böyle birşey hiç anlamış değilim hala. Nerede görülmüş böyle bir kurtarma da uyguluyorsun. Üstelik adamı kurtarmak için yapılacak en son yol budur heralde. Nasıl böyle düşüncesizce davranmışlar. Hayır 1-2 kişi böyle düşünürde bir adamda çıkıp demez mi böyle şey mi olur?  diye

Cehalet başa bela tabi, yazık olmuş adama ya. Böyle forumda bir-iki post atıp hepimiz unutacağız tabi ama Türkiye'de her gün böyle olaylar oluyor yani, düşündükçe dalıp gidiyorum öyle.

bu olayın gene birebir aynısı geçmiş yıllarda da olmuştu. kepçeyle göçük altında kalmış adamı kurtarmaya çalışırken yaşamına son verdiler..

önce toprağın altında kalmak,sonrada kafanın kopması.ugh.. en çok korktuğum iki şey herhalde.inşallah toprağın altında kalıp ölmüştür ne diyim..

Adam göçük altında kalmış, diğerlerine mal  gibi bakacaklarına yardımcı olmaya çalışmış. Ha, uyguladıkları yöntem doğru değil ancak akıllarına sadece bu gelmiş demek ki. 
Belki de "adamı kurtarmasak zaten ölecek, en azından bi deneyelim" diye düşünmüş olabilirler. Vefat eden kişi de zaten kepçe yüzünden ölmemiş.

Kazanın olduğu ilk gün öyle deniyordu ama sonradan değişti biliyorum ben. Daha sonra takip ettin mi?

Ben nereye baktıysam ".... otopsiden sonra belli olacak" yazıyor. Açıklandı yani? Adres versen de bende öğrensem.

otopsiden sonra belli olacak diyorsan bir önceki mesajında niye Vefat eden kişi de zaten kepçe yüzünden ölmemiş. yazarsın  :?:
varsa bildiğin paylaş ne öldürmüş öğrenelim adli tıp raporu falan

Back
Top Bottom