Kurtadam: Kanlı Köy - GG - İyiler ve Büyücüler Kazandı!

Yeni oyunu kim açsın?

• Bay Kurnaz

Votes: 8 28.6%
  • Mücahit

Votes: 15 53.6%
  • Kimmer

Votes: 4 14.3%
  • Pessimist

Votes: 1 3.6%

• Total voters
    28
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

KURTADAM - KANLI KÖY

15390697-256-k364623.jpg

Forum Geleneğine Dönüşmüş Kurtlu, İnli Cinli Oyunumuza Herkesi Bekleriz(Bu nasıl açılıştır :grin:)​

Kimsenin umursamadığı bir yerde kimsenin umursamadığı bir köy... Kendini bağlı zannedip te cehennemin en dip yerlerini hakedeceklerin köyü.

Ve o köy, 20 yıldır normal değil. Her şey köyün en söz sahiplerinden kahinin köy büyücülerini yasaklamasıyla başlamıştı. Hem de hiç bir sebep olmadan. "Kötü yollara düşebilecek büyücüler köy için büyük bir tehtid olacaktır." diyordu kahin, sanki yeterince kötü yola düşmüş yokken... Büyücüler ise sadece yeteneklerini göstermek adına yaşyan insaların falına bakan, hastalıkları tedavi eden küçük bir topluluktu. Bir kısmı bu duruma baş kaldırıp büyücülüklerini gizlice ve yasak tekniklere yoğunlaşarak geliştirmeye devam ettiler. Bir kısmı ise boynu bükük köyden ayrılmıştı ve inanın o an dünyada onlardan başka şanslısı yoktu.

Tam 5 yıl sonra büyücüleri yasaklayan kahin ölü bulunmuştu. Ve onu öldüren kişi her kimse onun lanetlendiğini açık açık göstererek öldürmüştü. O zamandan beri Tanrı' nın lütfunu verdiği kahinler kendini halktan gizlemeye başlamış, tüm otoriteyi lidere vermişlerdi.

5 yıl sonra aynı büyücü en tehlikeli yasak büyülerden biri olan çağırma büyüsünü kullanmış ve köyü vampirlerin hedef tahtasına çevirmişti. Sadede 2 yılda köyde bir kaç vampir kendini köylü gibi göstermeyi başarmıştı ancak liderin sağlam otoritesi köyün güvenliğinden taviz verdirmiyor, vampirler işlerini yapamıyordu. 3 yıldır bu duruma katlanamayan vampirler lideri vahşi bir şekilde öldürerek köydeki birliği yıkmaya çalışmışlardı. Ayrıca kendilerine özgü, biri yakalandığında ötememesi için birbirlerini unutmasını sağlayan bir ayinle işlerini garantiye aldmışlardı. kahinlerin gizlenmesinden 15 yıl sonra artık liderler de kendilerini gizlemeye çabalamışlardı.

Otoritenin bozulduğu, büyücülerin tehlikeleşmeye başladığı ve vampirlerin geceleri kan kustuğu köy 5 yıl içinde günahkarların, sapıkların ve daha kötülerin yeri olmuştu. Tam da iblislerin ağzına layık bir biçimde...

Ama bir gece köyde garip şeyler olmaya başlamıştı 1 haftada köyü çevreleyen orman sıklaşmış ve köyden çıkış zorlaşmıştı. 1 haftadan sonra ay kızarmaya kan kırmızısı olmaya başlamıştı. Dolunay bir türlü bitmiyordu ve 50 yıldır kurt sesi duymayan köy her gece kurtların ulumasıyla uyuyordu. Artık o tüm günahkarlar Tanrı'ya sığınmaya çalışmışlardı ancak çok geçti.

Ayın tamamiyle kırmızılaştığı gece ise gizemli bir at arabası köyün girişinmde durdu. Zorlu yoldan dolayı büyük hasar görmüştü. Arabadan kıyafetleriyle yüzünün görülmesini engelleyen bir adam indi. Arabacıya bir kese altın attı ve ara sokakta, gecenin karanlığında kayboldu.

O gizemli adamın gelişinden 1 gün sonra köy meydanında acı bir çığılık duyuldu ve o çığılık, köyün etrafını bir sesle kapladı. Herkes meydana koştu. Vahşice katledilmiş bir köylünün yanına bir not bırakılmıştı.

"Bu köyden artık çıkış yok, günahkarlar bedellerini ödeyecek. Aranızdayız, hepimiz sizin içinizden biriyiz. Eğer şartlara uymazsanız, ÖLÜRSÜNÜZ!"

Notun devamında ise iblislerin koyduğu kurallar bulunuyordu. Kalablığın bir kısmı ağlıyor, bir kısmı çığlık atıyor bir kısmı ise yukarıya bakıp sanki hep hatırladığı Tanrı' ya dua ediyordu. Birkaç saat içinde herkes uykuya daldı. Vahşetin başlamasına ve iblislerin susuzluğunu gidermesine sadece bir kaç gece kalmıştı, sadece bir kaç gece...

Sonuna (?) koyduklarım alımlar sırasında tartışılabilecek durumlardır. Oyun başlamadan değiştirilebilir.

- Katılımcılar belirlendikten sonra roller özel mesajla yollanacak ve ifadeler ana konuda yayınlanacaktır.

- İlk tur 4, 2. tur 1 ve 3. tur 1 ifade verilecektir. İfadelerden sadece 2 si doğrudur.(?)

- Oyunun gidişatı hakkında, yapılacak planlar hakkında oyuncular arasıdna her platformdan görüşme yapılabilir ancak yapılan bu görüşmeler ss almak, video ya çekmek gibi yöntemlerle kaydedilip paylaşılamaz, konuda yazısı dahi verilemez.(XXX kurttur bana kendi dedi gibi) Ancak özel mesaj yoluyla başkalarına YAZARAK söyleyebilirler.

- Turların ne zaman biteceği değişkenlik gösterebilir. Her tur hikaye paylaşıldığı zaman başlar. Ancak özel yeteneklerin kullanımı saat 20.00 dan sonra kapanır.

- Linç, pas ve vazgeç eylemleri ana konuya KALIN VE KIRMIZI yazılarak belirtilecektir..
Linç: XXX, PAS, Vazgeç: Linç: XXX

- Özel yeteneklerinizi sıradan bir şekilde bana belirtmeniz yeterlidir.

- Oyun başlamadan önce tüm sorularınızı konuda sorabilirsiniz ancak oyun başladıktan sonra sorularınızı sadece bana sorun.

- Herkesin oyun boyunca 2 Pas ve 1 Vazgeçme hakkı vardır.

- Tur biter bitmez sonuçlar ve hikaye açıklanacak diye bir kural yoktur.

- Belli bir kontejan yoktur. 20 kişiden sonra katılım seyrekleşirse oyun başlatılır. Eğer katılım devam ediyorsa 30 a kadar beklenir.

- Alımlara yetişememiş 3 kişi yedek olarak alınır.(?)

- Bu oyun kimseyi yasaklamıyorum ancak oyun kurallarını bozan biri olursa "Kurtadam Oyunu Kara Listesi" diye konup açıp sabitlenmesini isteyeceğim. Ve oyunu bozan kişilerin listelenmesini ve bir daha alınmamasını sağlayacağım.

- Eğer yeniyseniz katılmak için önceki 1-2 oyunu incelemeniz ve oyunun temelini kapmanız zorunludur. Acemilikten dolayı yapılan kural ihlalleri de kara listeye alınacaktır.

- Olayların oluş sırası şu şekilde olacaktır:

Kilit - Korunmalar - Liderin sorgusu - Linçlenme - Vampirin Takibi - Lanetlenme - Kurtların Saldırısı - Avcının Saldırısı - Vampirin Saldırısı - Kahinin Görüsü

Kurallar genel olarak böyledir. Roller ve hareketler aşağıdaki spoilerlarda anlatılacaktır.

SİVİL(İYİ)

Masum insanlar bunlar. İblisler bu zavallılardan ne istiyor Tanrı bilir. Belki de o kadar suçsuz değillerdir...

Siviller hiç bir özel yeteneği olmayan sıradan insanlardır. Her sivilin tek isteği hayatını garantiye almaktır.(Tüm kötülerin ölü olduğu tur hayatta kalmak)

LİDER(İYİ)

Tüm bu masumların yol göstericisi miydi yoksa tüm bu günahkarların şeytanı?

Lider, köyün düzenini sağlaması için siviller tarafından seçilmiş bir sivildir. Amacı sivillerle aynıdır.

Seçim: 2 veya daha fazla kişi eşit sayıda oy almış ise(Korunma gibi linci değitşirebilecek yeteneklerden sonra) kimin linçleneceğine Lider karar verir. Ancak Lider isterse seçim yapmayabilir.

-Lider seçim yapmak istemediği zaman bana bildirmelidir yoksa öldürülür.

Sorgu:(1 defa) Lider ismini vereceği 2 kişi ile istediği birinin evini basar ve rolünü öğrenir. Eğer kişi kötü rollüyse öldürülür.(?)

-Eğer seçilen 2 kişide biri sorgulanan kişiyle dost rollüyse Lider ve yanındaki öldürülür.-
-Eğer Lider' in yanındaki Avcıysa Lider ölür, Avcı 2 kötüyü de öldürerek sağ kalır.(1 Gümüş Kurşun harcamış olur.)
-Eğer Lider' in yanındaki sorgulanan kötüye düşman bir kötüyse 2 taraftan da 1 kişi ölür.(Rastgele)

AVCI(İYİ)

Tüm bu sorunu çözebilecek adam mıydı yoksa kendini kötülüğe kaptıracak olan mı?

İblisler için en büyük tehtid olan Avcı'nın amacı 2 kötü vurduğu bir oyunda tüm kötülerin temizlenmesidir.

Gümüş Kurşun:(3 Defa) Avcı, silahında tüm iblisi şeyleri avlayabilecek 3 gümüş kurşun bulundurmaktadır. Bu gümüş kurşunlar hem saldırmaya hem de korumaya yarar. Gümüş kurşun korunmayan herkesi istisnasız öldürür ve korunan birini istisnasız tüm saldırılardan korur.

- Eğer saldırdığı kişi kendini korursa veya koruduğu kişiye bir saldırı olmazsa kurşunu boşa gitmiş sayılır.
- Eğer Avcı vampire saldırmışsa kurşununu harcamaz.
- 1 özel rollü iyi(Lider dahil) veya 2 sivil öldüren Avcı intihar eder.
- Avcının koruduğu biri o tur saldırıya uğrarsa saldıran kişi %75 ihtimalle öldürülür, eğer ölmezse %25 ihtimalle rolü avcı tarafından öğrenilir.

VAMPİR(KÖTÜ)

Tüm bu olanlar arasında leş yiyen bir akbabadan farksız...

Uzun süredir köyde bulunan Vampirlerin amacı tek başına ya da toplu olarak hayatta kalmaktır.

Gizlenme:(1 Defa) Vampirler, köyü çevreleyen sisli ormanda hayatta kalabilirler ancak oraya sıkça gitmeleri şüphe uyandırabilir. Bu yüzden sadece bir kez oraya giderek o tur tüm saldırılardan kurtulur.(Saldıran olursa uygun bir bildirim gelir)

Kanını İç:(1 Defa) Gece istediği bir kişinin yanına süzülerek onu ısırır. Isırdığı kişinin sabaha cenazesi çıkar.

-Eğer bir vampire karşı yapılırsa ikisi de ölür.
-Eğer bir kurda yapılırsa %33 başarısızlık şansı vardır. Bu durumda ikisi de birbirlerinin rolünü öğrenir.

Takip:(1 Defa) Gecenin avcıları oldukça sessizdir. Herkes yatarken birinin evine sızıp kimliğini öğrenebilecek kadar araştırma yapıp hemen kaçar.(Agresif bir eylemdir, korunmalardan etkinlenir.)

-Eğer bir vampire yaparsa diğer vampir de onun rolünü öğrenir.
-Eğer bir kurda yapılırsa %20 başarısızlık şansı vardır. Bu durumda ikisi de birbirlerinin rolünü öğrenebilir.

- Oynayan kişi sayısına göre belli bir ölümden sonra tüm vampirler birbirlerini öğrenirler. -

BÜYÜCÜ(Tarafsız - Yarı Kötü)

Onların tek istediği biraz ilgiydi, ama nasıl kazanacaklarını kimse bilmek istemez...

Büyücüler iyilere de hizmet edebilirler kötülere de. Ancak kazanmaları için tek şart vardır: Kahini öldürmek.

-Yani Kahin öldükten sonra kötüler veya iyiler kazanana kadar hayatta kalmak.
-Sadece 2 Büyücü ve 4 Kurtadamın kaldığı bir oyunu Kötüler kazanır ancak Büyücüler de kazanmış sayılır.(İyiler için de aynı şey geçerlidir.)

Korunma:(1 Defa): Büyücü lanetten önce dışarıdan tek gece etkisini sürdürebilecek bir malzeme getirtmiştir. İstediği gece bu malzemeyi kullanarak kendini saldırılara karşı korur.

Kilit:(2 Defa) Seçitği 1 kişinin o tur özel yetenek kullanmaması için büyü yapar.

-Eğer seçtiği kişi başka bir büyücü ise büyüsü geri teper ve sonraki tur özel yetenek kullanamaz.(Kilit atmaya çalışan)

Lanetleme:(1 Defa) Bildiği büyülerin en tehlikelisini yapan büyücü istediği bir kişi lanetleyerek öldürür.

-Eğer bir büyücüye karşı karşı kullanılırsa Lanetleme yapmaya çalışan büyücü kalan tüm yeteneklerini kaybeder ve Sivile dönüşür.

KAHİN(İYİ)

Suçsuz denebilecek bir o tek vardı, Tanrı' ya inanan dua eden ve hediyesini alan...

Kahinin amacı tüm kötülerin ölü olduğu tur hayatta kalmaktır.

Görü:(Sınırsız) Kahin, her tur seçtiği bir kişinin rolünü öğrenir.

-3 Turluk görü gücünü feda eden Kahin 1 tur saldırılara karşı korunmuş olur.

KURTADAM(KÖTÜ)

İşte kanın, vahşetin ve lanetin taşıyıcıları, sembolleri...

Kurtadamların amacı kendilerinden başka herkesi öldürmektir.

Katliam:(Sınırsız) Kurtadamlar aralarında anlaşarak her tur 1 kişiye öldürme amacıyla saldırırlar.

-Eğer saldırılan kişi korunuyorsa kurtlardan biri ölür.
-Eğer bir vampire saldırıldıysa vampir gizlenmese bile saldırıdan sıyrılabilir ve kurtadamlardan birinin kimliğini öğrenir.(2 sefer)

Dönüştürme:(1 Defa) Lanetin İblisleri aralarına destekçi katmak amacıyla çok özel bir ava çıkarlar.

-Eğer bir sivil bulurlarsa sivil kurtadama dönüşür ve dönüştürme yeteneği yeniden dolar.(3 Tur bekleme süresi ile)
-Eğer özel rollü birine gelirlerse yetenek boşa gider ve hedef birinin kimliğini öğrenir.
-Eğer korunmakta olan bir sivilse yetenek 5 tur sonra tekrar dolar ancak 1 kurtadam ölür.
-Eğer korunmakta olan bir özel rollüyse kurtadamlardan biri ölür ve yetenek geri gelmez.

HAYALET(Tarafsız)

Üzgündüler öldükleri için, mutluydular arındıkları için, kızgındılar katledildildikleri için...

Lanetleme, Vampir Isırığı ve Avcı kurşunu ile ölen siviller hayalete dönüşürler ve %75 şans ile kimin öldürdüğünü de bilirler. Linçlenerek öldürülen sivillerinse %20 Hayalet olma şansı vardır. Hayaletler linç oyu verebilirler, diğer insanlarla iletişime geçebilirler ve yorum yapabilirler.(Ama unutmayın, size saldıranı konuda belirtemezsiniz.)

-Kutlug Kahin - Büyücü tarafından lanetlendi.
-Mucahit_Han Sivil - Katledildi
-Dies Irae İblis - Linçlendi
-Stoney Vampir - Sessiz kalma kuralını bozdu.
-35emre İblis - Linç edildi
-Mosin Nagant Sivil - KurtLar tarafından katledildi.
-врач Sivil - Linç edildi
-Bay Kurnaz Sivil - Lanetlendi
-tlgklz Avcı - Avcı tarafından vuruldu
-BioActive İblis - Avcı tarafından vuruldu
-Klai Büyücü - Katledildi
-Erozbey İblis - Sessiz kalma kuralını bozdu
-Findecano Amandil Vampir - Avcı tarafından vuruldu.
-Kimmer Lider - Linç edildi
-Zuhal Avcı - Yaşıyor
-Calradianın Bilgesi
-Astendrache
-colombos
-Ripper
-Propaganda
-PeSsiMisT
-Wesley Sneijder
-Emrehan

-colombos, gecenin en karanlık saatlerinden avlanır.
-Handakilerden bazıları at arabsından inen adamın Ripper olduğunu söyler.
-Klai' nin kimseyle sorunu yoktu, ta ki o olay olana kadar...
-Wesley Sneijder, köy otoritesini yok edececek son hamleyi yapandı.
-Her şeyi bitirebilirdi belki Bay Kurnaz' ın hisleri.
-Aranızda en masumlardandır Mosin Nagant. 

-Kurtadam Dies linç edildi.
-Sivil Mücahit_Han katledildi.

-Sivil врач, linç edildi
-Vampir Fidecano, Avcı tarafından öldürüldü.
-Kahin Kutlug, lanetlenerek öldürüldü.
-Kurtadam(İblis) Erozbey ve Vampir Stoney sessiz kaldıklarından öldürüldü.

İblis 35emre linç edildi.
Avcı tlgklz, Avcı Zuhal kendini korurken vuruldu.
Sivil Mosin Nagant İblisler tarafından katledildi.[

Promethan neden yok? Bilmiyorum fakat bence promethanın olması iyiler açısından daha iyi. İyilerin zaten linçler dışında sadece avcısı var. Siz ne dersiniz bilmiyorum fakat roller ve kurallarda bir değişiklik olmasını gerekli görmüyorum ben. Gayet açık ve alışılmıştır çünkü. Her yeniden yazışta, yenilikten çok eksiklik, anlaşılamayan noktalar ortaya çıkıyor. Benim açtığım oyundaki dengeler iyi gibiydi bence. Ve sivil sayısının fazla olması gerek. Kutlug un açtığı oyunda 5-6 kurtadam vardı, 6 tane de sivil. Sivillerin daha çok olması gerekir ki linç oylarını lehlerine çevirebilsinler.

Kutlug said:
Yok öyle bir şey, benim açtığım oyunda 5 kurtadam 8 sivil (sivil sayısı 9 da olabilir tam hatırlamıyorum ve 1 avcı, 1 lider, 2 insani gölge) vardı.
Senin oyunundaki olay farklıydı. İlk turdan iki sivil ölmüştü oy vermedikleri için sonra da Erozbey Lider ben de Avcı olmuştum. Yani 4 kişi kalmıştı ve çok saçma olmuştu.

25 kişide 6 kişi azken, 8 kişi olunca da yeterli olmuyor bana göre. En azından bir 10 kişi sivil olmalı ki analizlerin değeri olsun ve toplu hareket imkanı sağlansın.

Dies'e katılıyorum siviller kalabalık olmalı. Ve önceki oyunlardaki gibi çok fazla rol olunca da iyi olmuyor, Mertcan iyi yapmış birkaç rolü kaldırarak.

Beni de ekleyebilirsin.

Ehh, ne bu? Ben bu oyun için öneri yaptım sonuçta. Bana vahiy gelmiyor abi gökten. Her iki oyunda da edindiğim gözlemlerden sonra sivillerin daha kalabalık olması gerektiği sonucuna vardım. Senin oyununda da ister oynayan insanların probleminden olsun, ister sivil sayısından olsun bu eksiklik net bir şekilde hissedildiği için senin oyununu örnek verdim.

Benim oyunumda ilk turdan siviller oy vermediği için ölmemişti. Belki bu oyunda da, senin oyununda olduğu gibi 1-2 sivil ilk elden oy vermediği için ölürse, daha fazla sivil olursa bunun eksikliğinin hissedilmesi minimal e indirilir. Bunu açıklamak için de senin oyununu örnek verdim.

Dengeden kastım Promethean, İblisi gölge gibi roller ve özellikleriyle oluşan ayrıntılar falandı. Ki ben kendi oyunumu övme gibi bir durumum yok, Vampir rolü ve kurallardaki birkaç düzenleme hariç Bilge den almıştım ben de. Sadece değişikliğe gidildiğinde yenilik olmaktan çok, çatlaklar falan oluşuyor ondan bahsediyorum.

Airami said:
Linç oyu verirken düşüncelerimizi yazmak zorunda mıyız ? Yani hiç bi' düşüncemi yazmadan linç oyunu verebilir miyim sadece ?
Adam soru sormuş hainler. En başta boş oy diye atabilirsin hani bir şeyler bilmiyorsunda ifadeler falan filan. Sonra bi açığını yakalarsan oradan girebilorsin. Ama sadece şüphelerim var diye girersen bu sefer sen şüphe çekersin. :cool:

PeSsiMisT said:
Airami said:
Linç oyu verirken düşüncelerimizi yazmak zorunda mıyız ? Yani hiç bi' düşüncemi yazmadan linç oyunu verebilir miyim sadece ?
Adam soru sormuş hainler. En başta boş oy diye atabilirsin hani bir şeyler bilmiyorsunda ifadeler falan filan. Sonra bi açığını yakalarsan oradan girebilorsin. Ama sadece şüphelerim var diye girersen bu sefer sen şüphe çekersin. :cool:

Şimdi ben düşüncelerimi yazmadan sadece oyumu kullansam kurallara uygun mu yani? Doğru düzgün analiz yapamam, yapmaya çalışırım ama vaktim olmayabilir o yüzden yazılanları okuyup direkt oyumu atarım.

- Bu oyun kimseyi yasaklamıyorum ancak oyun kurallarını bozan biri olursa "Kurtadam Oyunu Kara Listesi" diye konup açıp sabitlenmesini isteyeceğim. Ve oyunu bozan kişilerin listelenmesini ve bir daha alınmamasını sağlayacağım.

en mantıklı kural yaz beni

Önceki oyunda rolümün öğrenilmesi çok kötü oldu ya O Öğrenen kişi beni hedef seçmeyeydi iyiydi. Neyse buna da katılmak isterim tabi...

Sorgu:sad:1 defa) Lider ismini vereceği 2 kişi ile istediği birinin evini basar ve rolünü öğrenir. Eğer kişi kötü rollüyse öldürülür.(?)

-Eğer seçilen 2 kişide biri sorgulanan kişiyle dost rollüyse Lider ve yanındaki öldürülür.-
-Eğer Lider' in yanındaki Avcıysa Lider ölür, Avcı 2 kötüyü de öldürerek sağ kalır.(1 Gümüş Kurşun harcamış olur.)
-Eğer Lider' in yanındaki sorgulanan kötüye düşman bir kötüyse 2 taraftan da 1 kişi ölür.(Rastgele)
Bu yetenek hakkında. 

Eğer Seçilen 2 kişi bla bla bla şeyi Tamam iyi güzel.

Eğer liderin yanındaki avcıysa lider ölür. Tamam. Ama Avcı 2 kötüyüde öldürmemeli. 1'ini öldürürken diğerinin kaçma şansı olabilmeli. Kaçan kişide Avcının kim olduğunu öğrenir. Sonuçta avcının 2 mermisi de eş zamanlı gitmiyor. Tabii ölen kişide rastgele bir seçim sonunda ölmeli. (Random.org)

Eğer Lider' in yanındaki sorgulanan kötüye düşman bir kötüyse 2 taraftan da 1 kişi ölür.

Bence kötüler ölmeli. Yani 2 kötüde birbirini öldürmeli. Lider hayatta kalmalı.

Back
Top Bottom