• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Resolved Kuşatmalarda burçların modellerinden kaynaklı oluşan bug

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: e1.5.0]
e1.5.7.260167
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

c00rt3n

Sergeant Knight
M&BWBWF&SNWVC
Bilmiyorum çılgın bir oyuncu çıkıp denedi mi ama ben mimar olduğum için, oyunun mekanlarına ve yapılarına da dikkat ediyorum oynarken. Bunun sonucu olarak kale-şehir kuşatmalarında burçlardan yanındaki zemine atladığım zaman tekrar geri burçlara çıkamıyorum ve karakter orada kalıyor. Burç duvarlarının düşey eksende biraz daha aşağı inmesi veya biraz daha yukarı çıkması gerektiğini düşünüyorum. Ki bu sayede karakter ya burç duvarını aşabilecek ya da burç duvarını aşamayacak .
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Merhaba. İnceleyebilmemiz adına konuyu bir video ile destekleyebilir misiniz? Zemine inince burca çıkamıyor ve karakter orada kalıyor derken, karakter hiç mi hareket edemiyor? Oyun oynanamaz hale mi geliyor ya da sıkışıp kalıyor mu? Bu noktaları, burca nasıl çıktığınızı ve nasıl bir kısıtlama olduğunu video ile daha net görebiliriz.
 

c00rt3n

Sergeant Knight
M&BWBWF&SNWVC
Merhaba @bFaceIII , bu problem imparatorluk şehir ve kalelerinde oluyor, diğer ırkların şehir ve kalelerinde mimari yapıların tasarımlarından dolayı bu gibi bir problemle karşılaşmadım. Ancak Sturgiyalılarda ise kısmen çözülmüş. Aşağıda bununla ilgili videoyu paylaşıyorum, umarım anlatıcı olmuştur.
 
Last edited:

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Paylaşım için teşekkürler. Konu geliştiricilerimize iletildi. Onlardan alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim.
 

bFaceIII

Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Tekrar merhaba. Karakteriniz burç üzerinde belirttiğiniz yere düşerek ya da şans eseri başka bir şekilde değil, kendi isteği ile geldiği için burada teknik bir hata bulunmuyor. İlginiz için teşekkürler.
 
Top Bottom