• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Kuşatma yapay zekası

Users who are viewing this thread

Lord Venedik

Recruit
WBWF&SVC
Oyunu ilk çıktığı haftadan beri oynamıyorum. En çok canımı sıkan konulardan biri kuşatma yapay zekasıydı. Hem saldırı hem de savunma da askerler akılsız gibi hareket ediyorlardı. Merdivenleri kullanamama, saçma sapan yerlerde sıkışma, komutları dinlememe, kötü pozisyon alma gibi sorunlar vardı. Buradaki sorum kuşatma yapay zekası düzeltildi mi veya düzeltilecek mi ? Yetkili veya konuyla alakalı bilgisi olan biri cevap verebilirse çok sevinirim. Saygılar.

Faer

Knight
Maalesef hala devam ediyor, iyileştirmeler var ama gözle görülür bir etkisi yok maalesef

Lord Venedik

Recruit
WBWF&SVC
Üzücü. Umudumu kaybetmeye başladım ama bunları zamanla düzelteceklerini düşünüyorum. Vaktini ayırıp cevap verdiğin için teşekkürler.

Lothbrok93

Recruit
adamların arkasında durup merdivene doğru ittiriyorum o zaman kafalarına dank ediyor çıkmaları gerektiği :grin: sırf öyle yapıp 10 20 tanesini çıkartıyorum yukarı :d

Lord Venedik

Recruit
WBWF&SVC
Savunan tarafta sıkıntılı aslında. Boş boş bekleyip sağa sola sıkışan askerler mi dersin ateş etmeyen okçular mı dersin.

szcenyz

Regular
WBWF&SNWVC
Ben piyadelerime kalkan duvarı yaptırıp okçularımla indiriyorum çoğunu. Sonra kendim çıkıp açıyorum yolu ondan sonra saldırtıyorum:grin:. Bu çok işe yarıyor.
adamların arkasında durup merdivene doğru ittiriyorum o zaman kafalarına dank ediyor çıkmaları gerektiği :grin: sırf öyle yapıp 10 20 tanesini çıkartıyorum yukarı :d
Bende öyle yapmayı denedim ama ittiğim zaman merdivene çıkıp geri iniyorlar:grin:.

Smile

Recruit
Merdiven kullanamama olayının askerlerin bir-birini itmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Askerler merdivenleri kullanırken birbirlerini itiyor, çıkmaya çalışanı da itip geri düşürüyolar. Bence merdiveni sırayla kullanırlarsa bu sorun çözülebilir.

Royalus ⚜

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Dermanı moddadır.

Last edited:

Royalus ⚜

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
İlk defa görenler Subhanallah 🙏

OeeFHb.png

Top Bottom