Kuşatma Savunması Yapamıyorum. (Genel olarak kuşatmalardaki sorunlar)

Users who are viewing this thread

Edarin

Sergeant
İlk önce neden kuşatma savunması yapamıyorum onu açıklayayım. Sebebi şu ki: benim 123 kişilik bir birliğim varken ve kalemde 200 kişi varken düşmanın 500 adamı olup kaleyi kuşatmaya gidiyor ve kuşatmaya başlıyor. Eğer düşmanın hemen yanında beklersem kuşatmayı kaldırıyor ve başka bir yerleşkemi kuşatmaya gidiyor. Ya da şöyle oluyor: ben o gitmeden önce kaleye giriyorum. Ve bekliyorum, yine aynısı oluyor ve kuşatmaya başladığı anda kuşatmayı terk edip başka bir yerleşkemi kuşatmaya gidiyor.
Şimdi de kuşatmalardaki genel sorunlardan bahsedeyim,
Adamlarım koçbaşıyla kapıyı kırıyor ve ardından içeri girmeden merdivene koşuyor. İki merdiven varken sadece birinden yukarı çıkıyorlar. Kuşatma kulelerini surlara kadar getiriyorlar, ardından askerlerimden birkaç kişi çıkıp savaşıyor surlara. Surlarda savaşan askerlerim öldükten sonra düşman askerleri surlardan atlayıp kendilerini öldürüyor ya da benim merdivenlerimi, kuşatma kulelerimi kullanarak aşağı iniyorlar. Onun dışında kuşatma silahlarını (Mancınık vs.) kullanmakta da sıkıntıları var askerlerimin. Surlara atmak yerine ya yere atıyor ya da metrelerce uzağa fırlatıyor. Arada sırada da alev topu fırlatan mancınıklar havada duruyor. Ve karakterim mancınığı havadayken kullanıyor.

Kuşatmalarda sıkıntı var evet. Warband'daki gibi kuşatma altındaki şehirlerde savunmaya yardım edebilmemiz gerek bence. Ben de hiç savunma yapamadım daha.

kesin yaşayan vardır 700-800 kişilik düşman ordusu yeni aldığım bi yeri almaya geldiğinde onlar kuşatmaya başlamadan şehre veya kaleye gidiyorum şehri kuşatmaktan vazgeçiyolar.. oyuna başladığımdan bu yana kale veya şehir savunması yapamadım düşman geri çekiliyor.. 2-3 katı benden büyük olmasına rağmen..

kesin yaşayan vardır 700-800 kişilik düşman ordusu yeni aldığım bi yeri almaya geldiğinde onlar kuşatmaya başlamadan şehre veya kaleye gidiyorum şehri kuşatmaktan vazgeçiyolar.. oyuna başladığımdan bu yana kale veya şehir savunması yapamadım düşman geri çekiliyor.. 2-3 katı benden büyük olmasına rağmen..
Aynen öyle. Benim de belirttiğim şey buydu zaten

bekleyin uptade gelmiyor uzun süredir. bir büyük patch gelicek. bannerlord üff fena olacak.
(inanç 0 ) :grin: :grin:

bekleyin uptade gelmiyor uzun süredir. bir büyük patch gelicek. bannerlord üff fena olacak.
1.2.0 da çok hata var onu düzeltmeye çalışıyorlar. Yarın gelir yüksek ihtimalle yama. Ya da bugün geç saatlerde

Inancın 0 olmasını tavsiye etmem. Zira oyun bazı kişilere yetersiz gelmiş ki öyle. Lâkin şunu unutmamak lazım: bu erken erişim. Güncellemelere birlikte yavas yavas gelisecek ve nihai versiyonda mis gibi oyun olacak bannerlord

Sorununuzu çözen bir mod buldum. Bu mod sayesinde asker kaybetmeden Kale - Şehirlerin savunmasına katılabilirsiniz. Kaybetceğiniz asker sayısını buradan ayarlayabilirsiniz yada hiç asker kaybetmeden katılabilirsiniz.
@Edarin @sinansouth

Sorununuzu çözen bir mod buldum. Bu mod sayesinde asker kaybetmeden Kale - Şehirlerin savunmasına katılabilirsiniz. Kaybetceğiniz asker sayısını buradan ayarlayabilirsiniz yada hiç asker kaybetmeden katılabilirsiniz.
@Edarin @sinansouth
Teşekkürler.

Back
Top Bottom