Kuşatılan şehrime girip savunamıyorum?

Users who are viewing this thread

Unnamedx

Regular
Uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başladım, hepinize merhabalar kolay gelsin. Takıldığım bir kaç konu var izin verirseniz açıklamak isterim.
Başlıktan da belirttiğim gibi kuşatılan şehrime girip savunmak istiyorum ama dışarı hücum yapmak istemiyorum kale de ya da şehirde savunmak istiyorum.
Ben içerdeyken gelip kuşatıyorlar yine de aynı dışarı hücum, firar ve müzakere var.
Konulardan birini okudum, milislerin neden savaşa katılmıyor olmasının sebebi sadakatin 25'ten aşağı olmasından kaynaklıymış, acaba diyorum bu yaşadığım olayda mı şehrimin sadakatinin düşük olmasından dolayı mıdır?

Bir diğer konu ise; Şehirleri ya da kaleleri aldığımda inşa ederken hiçbir zaman bitmeyecek filan diyor %0 diyor ancak biraz zaman geçtikçe düzeliyor.

Bir diğer konu ise; Şehirleri ya da kaleleri aldığımda inşa ederken hiçbir zaman bitmeyecek filan diyor %0 diyor ancak biraz zaman geçtikçe düzeliyor.
sadakat 25 in altında ise inşaatta bitmiyor.
orda şehir panelinde inşaatçıların üzerine fare ile gelirsen nelerin etken olduğunu görebilirsin.

sadakat 25 in altında ise inşaatta bitmiyor.
orda şehir panelinde inşaatçıların üzerine fare ile gelirsen nelerin etken olduğunu görebilirsin.
Çok teşekkür ederim gayet mantıklı, peki diğer konu için bir fikrin yok mu?

Yeni bir konu daha açmadan diğer bir sorunumu buraya yazayım.
Krallık kurmadan önce her şey gayet güzel, kaydettiğim bir saveyi yüklediğimde bir sorun çıkmıyor ancak krallığımı kurduktan sonra ya oyunu yeniden başlattığımda en son saveye girdiğimde crash ya da oyun içindeyken yüklediğimde yine crash alıyorum.
Böyle bir sorunu yaşayan var mı? Yoksa sadece ben mi yaşıyorum?
Kullandığım modlar

Edit: Sorunu çözdüm; KingdomColor modunu deaktif ettiğimde eski saveme girebiliyorum.

Last edited:
Çok teşekkür ederim gayet mantıklı, peki diğer konu için bir fikrin yok mu?
Yapay zeka senin şehirde olduğun savaşlarda çok büyük güç farkı yoksa saldırmayı tercih etmiyor. Zaten onların saldırı yapmasını istemek kadar saçma bir olay yok eğer tecrübe etmediysen. Çünkü sadece kendini kontrol edebiliyorsun asker dizilimi bilmem ne hikaye...

Krallık kurmadan önce her şey gayet güzel, kaydettiğim bir saveyi yüklediğimde bir sorun çıkmıyor ancak krallığımı kurduktan sonra ya oyunu yeniden başlattığımda en son saveye girdiğimde crash ya da oyun içindeyken yüklediğimde yine crash alıyorum.

Kingdomcolor modu oyunda olmayan renkler ilave eder ve krallığında bu renklerden birini kullanırsan save açamazsın.

Yapay zeka senin şehirde olduğun savaşlarda çok büyük güç farkı yoksa saldırmayı tercih etmiyor. Zaten onların saldırı yapmasını istemek kadar saçma bir olay yok eğer tecrübe etmediysen. Çünkü sadece kendini kontrol edebiliyorsun asker dizilimi bilmem ne hikaye...
Neredeyse 1 sene önce oynadığım zaman böyle değildi, her an kaledeyken ya da şehirdeyken az bir ordu ya da çok ordu fark etmez her türlü içeriden savunuyordum.

Back
Top Bottom