Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

Users who are viewing this thread

Hem gerçeğe hem de oyuna göre İmparatorluğa son darbeyi Khuzait ile Vlandia vuracak. Ancak oyun başı Sturgia da sorun çıkacaktır. Bana göre Battania sürekli yenilerek yeni Svadyamız olacaktır. :grin:
Battaniye kardeşim o, o kadar leş askerleri var ki artık almıyorum. İleri seviye askerleri diğer krallıkların ilk seviye askerlerine denk resmen.

Battaniye kardeşim o, o kadar leş askerleri var ki artık almıyorum. İleri seviye askerleri diğer krallıkların ilk seviye askerlerine denk resmen.
Leş mi fian şampiyonlarına hiç rastlamadın heralde. Daha yanlarına bile ulaşamadan askerlerinin düşüşünü izlersin. Kolayda oynamıyorsan.

Leş mi fian şampiyonlarına hiç rastlamadın heralde. Daha yanlarına bile ulaşamadan askerlerinin düşüşünü izlersin. Kolayda oynamıyorsan.
Ya ileri seviye okçuları iyi diye tutturmuşsunuz tamam da onlar çok sonra çıkıyor ve hayır kolayda oynamıyorum. Oyun başlarında özellikle kontrol ettim her savaşta bakıyorum, ölenler sadece battaniye askerleri, tamam bir kaç tane de kendiler öldürse eyvallah da, hiçbir etkileri olmadan ölüyorlardı sürekli. (Edit) Bu arada ben empire askerleri kullanıyorum genelde, wiki'de empire askerlerine karşı özellikle etkili demiş bir de :smile: :smile: şaka galiba.

Online da kaptan modunda en çok sturgia'larin varyaglarini beğendim çok güçlü buldum. Süvarilere karşı savunabiliyorlar , okçulara karşı kalkanları çok ise yarıyordu (kalkan duvarı bana göre en etkili kullanabilen) ve kalkansiz piyadelere karşı fırlatma baltaları sayesinde yaklaştırmıyor bile. Onun dışında khuzaitlerin atlı kargicilarini güçlü buldum menavlationdu sanirim adı mızrağin. Sağdan ve soldan kesici saldırı yapabildiğimiz için çok güçlüydü. At hızını aldıktan sonra ekstra damage veriyor
- yönü ise kalkan ile kullanılamıyor. Okçulara karşı pert olma riski

Yoo hiç de çok sonraları falan çıkmıyor elit askerlerin özel bir gelişim ağacı var şehirde bulduğunuz her askerden gelişmiyor onlar. O asker sınıfından bulmanız gerekiyor. 280 okçulukları var imparatorluğun lordlarıyla falan her türlü savaşa girdim. Adamları resmen ok yağmuruna tutuyorlar. Ok çekiş hızları çok hızlı. Tek başlarına tabiki yeterli değiller hiçbir sınıf tek başına yeterli değil illa ki strateji yapmanız gerekiyor bu arada. Karşınızdaki ordu güçsüzse fian şampiyonları tek başlarına alır. Bu arada imparatorluğun askerleri en iyisi falan değil katafraktları var onların da atları aşırı zırhlı atlarını düşürmek zor ama askerleri indirebilirsin. Her asker sınıfı etkili ama birbirlerine göre artı ve eksileri var. Fian şampiyonlarını öne çıkarmamın tek sebebi okçu birlik olması. Okçular mesafe avantajı olduğu için diğerlerine göre daha şanslı. Fian şampiyonlarının kullandığı uzun yaylar kalkan duvarını bile geri ittirebiliyor normal bir mesafede. Bu sebeple ok geri ittirince düşmanı, sonraki oklar için açık hedef oluyorlar. Oklar dediğim gibi yağmur gibi yağdığı için kurtuluş şansları pek olmuyor. @The HellBlazer

Yoo hiç de çok sonraları falan çıkmıyor elit askerlerin özel bir gelişim ağacı var şehirde bulduğunuz her askerden gelişmiyor onlar. O asker sınıfından bulmanız gerekiyor. 280 okçulukları var imparatorluğun lordlarıyla falan her türlü savaşa girdim. Adamları resmen ok yağmuruna tutuyorlar. Ok çekiş hızları çok hızlı. Tek başlarına tabiki yeterli değiller hiçbir sınıf tek başına yeterli değil illa ki strateji yapmanız gerekiyor bu arada. Karşınızdaki ordu güçsüzse fian şampiyonları tek başlarına alır. Bu arada imparatorluğun askerleri en iyisi falan değil katafraktları var onların da atları aşırı zırhlı atlarını düşürmek zor ama askerleri indirebilirsin. Her asker sınıfı etkili ama birbirlerine göre artı ve eksileri var. Fian şampiyonlarını öne çıkarmamın tek sebebi okçu birlik olması. Okçular mesafe avantajı olduğu için diğerlerine göre daha şanslı. Fian şampiyonlarının kullandığı uzun yaylar kalkan duvarını bile geri ittirebiliyor normal bir mesafede. Bu sebeple ok geri ittirince düşmanı, sonraki oklar için açık hedef oluyorlar. Oklar dediğim gibi yağmur gibi yağdığı için kurtuluş şansları pek olmuyor. @The HellBlazer
Şahsen benim kalkan duvarımı bastırabilen bir orduyla hiç karşılaşmadım, 1000'lik savaşlara girdim kesinlikle kaybım 200'ü geçmedi, onlar da benim kaybım değil malum oyunda manyak bir sistem var yanımdaki adamlar savaşa köylülerle filan giriyor. Oyunu gerçekçinin bir altında oynuyorum, şuan tam hatırlamıyorum ama 2/3 şeklinde olması lazım.

Sana şöyle söyliyim. Ordum henüz 120 kişilik. Biraz geç kale aldım o yüzden idareciliğim yeni gelişiyor. 20 tane fian şampiyonum var. 10 tane de saray muhafızım var. 30 kişilik bir okçu birliğim var yani. Gerisi lejyonerler ve vlandiya sancak şövalyesi ile katafrakt karışımı süvari birliği. Süvarilerimi sadece lordlarla savaştığımda kullanmama gerek oluyor o da süvarilerine karşılık. Önceden sadece saray muhafızlarım vardı okçu olarak askerler okçularımın yanına ulaşıyordu lejyonerleri kullanıyordum yakınlaştıklarında. Şimdi fian şampiyonlarıyla lejyonerleri hiçbir şekilde kullanmama gerek kalmıyor. Sayıca çok fazlalarsa ancak kullanıyorum. Köylülerle savaşmaları evet ya çok sıkıntı. Birlikleri geliştiremiyorlar mı nedir. Lordlarda en üst seviye asker çok bulunmuyor olsa bile 10 tane falan :grin: Bu arada ben optimize olmadığından savaş büyüklüğünü 200'e düşürdüm. Okçuların en azından büyük savaşlarda da güçlü olmasının sebebi o olabilir. Öldürdükçe arkadan gelmek zorunda oldukları için. Optimize düzelse şöyle 600 falan çekebilsem bayağı güzel savaşlar olacak da işte. Beklemekteyiz. @The HellBlazer

Sana şöyle söyliyim. Ordum henüz 120 kişilik. Biraz geç kale aldım o yüzden idareciliğim yeni gelişiyor. 20 tane fian şampiyonum var. 10 tane de saray muhafızım var. 30 kişilik bir okçu birliğim var yani. Gerisi lejyonerler ve vlandiya sancak şövalyesi ile katafrakt karışımı süvari birliği. Süvarilerimi sadece lordlarla savaştığımda kullanmama gerek oluyor o da süvarilerine karşılık. Önceden sadece saray muhafızlarım vardı okçu olarak askerler okçularımın yanına ulaşıyordu lejyonerleri kullanıyordum yakınlaştıklarında. Şimdi fian şampiyonlarıyla lejyonerleri hiçbir şekilde kullanmama gerek kalmıyor. Sayıca çok fazlalarsa ancak kullanıyorum. Köylülerle savaşmaları evet ya çok sıkıntı. Birlikleri geliştiremiyorlar mı nedir. Lordlarda en üst seviye asker çok bulunmuyor olsa bile 10 tane falan :grin: Bu arada ben optimize olmadığından savaş büyüklüğünü 200'e düşürdüm. Okçuların en azından büyük savaşlarda da güçlü olmasının sebebi o olabilir. Öldürdükçe arkadan gelmek zorunda oldukları için. Optimize düzelse şöyle 600 falan çekebilsem bayağı güzel savaşlar olacak da işte. Beklemekteyiz. @The HellBlazer
Optimize ayarlar sabit bir konuda yazılı aslında oradaki ayarları yaparsan rahat bir şekilde 1000'e çekebiliyorsun. Ben de 500'de tutuyordum, sonra o ayarları yapıp 1000'e çektim. Benim ordu 184 kişilik bu arada ama ufak bir tavsiye 1000'lik savaşlar yapma çünkü crash veriyor. Yaptığın savaş ne kadar kalabalık ve uzun sürerse crash verme olasılığı artıyor, mesela bugün daha az önce 1000vs1000 savaşım oldu, 160 kayıpla 14 dakika da filan aldım ama bitire bastığımda crash verdi, sanırım bir süre için bırakacağım.
Optimize ayarlar için şu; https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/fps-Çözüm-Önerileri-ceviri.398735/ konuya bakabilirsin, bir de ram için "Memory Cleaner" adlı programı kullanabilirsin.

İyi de benim ram sıkıntım falan yok ki siz hem ayarları kısıp hem de 500 kişilik oynamak yerine ayarları düzgün seviyelere çekip savaş boyutunu küçültsenize ondan sonra crash diyorsunuz tabi yersiniz :grin: o konudaki bir çok ayar yanlış verilmiş. Bu ayarları kesinlikle oyunlardan anlamayan birisi yapmış. Bir kere Anisotropic 16x gerek yok 8x yeter. SMAA yerine geçici SMAA daha iyi. Sound channels da 256 kalsa yeter 128 e çekmeye gerek yok. 512 sıkıntılıydı sadece. Gölge tipi PC'ye göre kapalı, statik veya dinamik. Bende hepsi açık. Su, ışık ve çevre içeren ayarları düşüğe çekmeye çalışın. Tekstürler ortada kalsa yeter. Bir de gölgelendiriciyi yüksek yapın tipler kayıyor yoksa adamların. Kaplama Aktarım Bütçesi de yüksekte kalsın. Ben GTX 970'le bu ayarlarda oynuyorum adamlar benim altımdaki ekran kartıyla ayarların çoğu benden yüksek yapmış kafaya bak. Sonra 20 fps oynuyorum diye şikayet ediyor. 500 kişi oynamak yerine 200 kişi oynayın düzelene kadar. Oyunu bırakmak yerine. Zaten savaşlarda doğru orantı yaparak alıyor savaşa misal karşında 300 adam var sende 100 adam. 200 kişilik savaş yapınca sen 50 adam başlıyorsun o 150 adam yine üç katı yani sadece savaşlar daha küçük. Öldükçe arkadan geliyor adamlar tek sıkıntısı o.

Last edited:
İyi de benim ram sıkıntım falan yok ki siz hem ayarları kısıp hem de 500 kişilik oynamak yerine ayarları düzgün seviyelere çekip savaş boyutunu küçültsenize ondan sonra crash diyorsunuz tabi yersiniz :grin: o konudaki bir çok ayar yanlış verilmiş. Bu ayarları kesinlikle oyunlardan anlamayan birisi yapmış. Bir kere Anisotropic 16x gerek yok 8x yeter. SMAA yerine geçici SMAA daha iyi. Sound channels da 256 kalsa yeter 128 e çekmeye gerek yok. 512 sıkıntılıydı sadece. Gölge tipi PC'ye göre kapalı, statik veya dinamik. Bende hepsi açık. Su, ışık ve çevre içeren ayarları düşüğe çekmeye çalışın. Tekstürler ortada kalsa yeter. Bir de gölgelendiriciyi yüksek yapın tipler kayıyor yoksa adamların. Kaplama Aktarım Bütçesi de yüksekte kalsın. Ben GTX 970'le bu ayarlarda oynuyorum adamlar benim altımdaki ekran kartıyla ayarların çoğu benden yüksek yapmış kafaya bak. Sonra 20 fps oynuyorum diye şikayet ediyor. 500 kişi oynamak yerine 200 kişi oynayın düzelene kadar. Oyunu bırakmak yerine. Zaten savaşlarda doğru orantı yaparak alıyor savaşa misal karşında 300 adam var sende 100 adam 200 kişilik savaş yapınca. Sen 50 adam başlıyorsun o 150 adam yine üç katı yani sadece savaşlar daha küçük. Öldükçe arkadan geliyor adamlar tek sıkıntısı o.
Ben o gördüğün ayarlarla 1000 kişiyle 60fps sabit oynuyorum, ben sana fps sıkıntısı dedim mi? Zerre fps sıkıntım yok, tek sıkıntı uzun süren savaşların sonunda bitir'e bastığımda crash verip oyundan atması. Ayrıca anlamadığın şey de bu zaten, sen istersen ayarları en düşüğe al, bundan daha iyi fps alamazsın belki de, çünkü bu ayarlar optimize edilmiş, diğerleri üzerinde halen çalışılıyor, farkettiysen o konu teknik destek bölümünde sabit yani denenmiş ve onaylanmış. Neyi düşüreceğimizi biz de biliyoruz, doğru çalışsa haklısın ama dediğim gibi optimize edilen ayarlar ortada, ister kullanırsın ister Gtx 970 gibi bir ekran kartıyla çöp devam edersin, keyfin bilir :smile:

Senin donanım özelliklerin ne ki? Ayarları düşüğe aldığında aşırı derecede farklar olmadığını ben de biliyorum. Ama yükseltince de FPS'ten kaybedersin. 10 FPS bile önemli yani. Ayrıca konunun sabitlenmesi ile ne alakası var? Moderatörler sabitliyor konuyu developerlar değil. Söylediği programlarla rahatlayacağından eminim. Zaten kesinlikle donanım gücünün yarısını bile alamadığımız açık oyundan. Optimize olmasını o yüzden diğer özelliklerden daha çok bekliyorum. O konuda sadece yine bizim gibi oyuncu olan birinin bulup denediği şeylerin çevirisini yapmış. Optimize olan ayarlar bunlar diye bir bilgi yok ortada yani. Eminim benim dediğim gibi ayarlasan daha fazla alırsın şuanki performansından. Ve görsel olarak da bir eksiklik hissetmeden. Oradaki ayarların iyi olması sırf programlar yüzünden. Ve ben üçüncü parti program kullanmaktan kaçınıyorum. O yüzden yapmayacağım, şimdilik böyle devam ederim. Yakın zamanda optimize olmazsa da savaş büyüklüğü 200'de oynamaya devam ederim benim için bir sıkıntı yok. Ve bu ayarları optimize ayarlar diye söyleyen sensin yani hangi ayarları düşüreceğini biliyorsan bunları da söylemen gerekirdi. Ben bir tane crash yemedim oyunda. Sadece özel savaşta yemiştim raporladım. Sen de crash yiyerek oynamaya devam et o zaman, keyfin bilir :grin: @The HellBlazer

şuan krallıkların en iyisini en kötüsünü tartışmak anlamsız askerlerin itemları eksik,yanlış ve skill puanları hatalı verilmiş. Ayrıca düzeltilen taş hatasını biliyorsunuzdur. Çapulcular taşı sniper gibi atıyordu aynı sorun okçularda da var. Ateş ederlese tabi donup kalıyorlar bu işin diğer yüzü

Senin donanım özelliklerin ne ki? Ayarları düşüğe aldığında aşırı derecede farklar olmadığını ben de biliyorum. Ama yükseltince de FPS'ten kaybedersin. 10 FPS bile önemli yani. Ayrıca konunun sabitlenmesi ile ne alakası var? Moderatörler sabitliyor konuyu developerlar değil. Söylediği programlarla rahatlayacağından eminim. Zaten kesinlikle donanım gücünün yarısını bile alamadığımız açık oyundan. Optimize olmasını o yüzden diğer özelliklerden daha çok bekliyorum. O konuda sadece yine bizim gibi oyuncu olan birinin bulup denediği şeylerin çevirisini yapmış. Optimize olan ayarlar bunlar diye bir bilgi yok ortada yani. Eminim benim dediğim gibi ayarlasan daha fazla alırsın şuanki performansından. Ve görsel olarak da bir eksiklik hissetmeden. Oradaki ayarların iyi olması sırf programlar yüzünden. Ve ben üçüncü parti program kullanmaktan kaçınıyorum. O yüzden yapmayacağım, şimdilik böyle devam ederim. Yakın zamanda optimize olmazsa da savaş büyüklüğü 200'de oynamaya devam ederim benim için bir sıkıntı yok. Ve bu ayarları optimize ayarlar diye söyleyen sensin yani hangi ayarları düşüreceğini biliyorsan bunları da söylemen gerekirdi. Ben bir tane crash yemedim oyunda. Sadece özel savaşta yemiştim raporladım. Sen de crash yiyerek oynamaya devam et o zaman, keyfin bilir :grin: @The HellBlazer
Gtx 1050, i7 8750h, 8gb ram :smile: Sana diyorum ya 970'i harcıyorsun diye, işte bu yüzden. Ben en düşükte de oynadım, bu kadar stabil bir oyun keyfi alamadım. Ayrıca tek kullandığım program ram temizleme, onu da zaten en dandik telefonlarda bile görebilirsin.

Gtx 1050, i7 8750h, 8gb ram :smile: Sana diyorum ya 970'i harcıyorsun diye, işte bu yüzden. Ben en düşükte de oynadım, bu kadar stabil bir oyun keyfi alamadım. Ayrıca tek kullandığım program ram temizleme, onu da zaten en dandik telefonlarda bile görebilirsin.
Sana bişi diyim mi tek etki eden o ram programı işte. Özel savaşta bütün ayarlarla oynadım verdiğin linkteki sadece oyun için olan ayarları da yaptım sonuç değişmiyor. 5 fps falan çok ufak oynamalar söz konusu o kadar. Şuan için iki ayar en çok etkiliyor biri gölgelendirme tipi diğeri de bez fiziği. Benim gözlemlediklerim bunlar. Birlik boyutunu 200'den 1000'e çekince de en fazla 10 fps falan fark oluyor. Optimize leş durumda. Ben yine stabil 200 atlının arasında güneş efektiyle vesaire beraber en düşük 40 fps aldığım ayarlarıma geri döndüm tekrar. Programla 1000 kişi arasında 60 fps stabil alabiliyorsan hakkaten sorun tamamiyle RAM kaynaklı o zaman. Ram hızın kaç senin? Benimki 1600Mhz. Ben bu arada o konudaki sadece oyun ayarlarını yaparak 1000 kişi arasında 20 fpsleri gördüm onu söyleyeyim bilgi olarak merak edenler olur belki. Neyse konuyu performans konusuna çevirdik Ram hızını da yaz ondan sonra artık uzatmayalım bu performans mevzusunu en iyisi.

Konuya dönecek olursak da Druzhniklerin ellerinde mızrak var ama tek elli silah statları 280 acaba mızrakları tek elli mi? Gönderli değil heralde. Tek elliyse koltuklanmış saldırı yapamıyorlardır o halde. Ya statlar yanlış ya da özellikleri öyle.

Sana bişi diyim mi tek etki eden o ram programı işte. Özel savaşta bütün ayarlarla oynadım verdiğin linkteki sadece oyun için olan ayarları da yaptım sonuç değişmiyor. 5 fps falan çok ufak oynamalar söz konusu o kadar. Şuan için iki ayar en çok etkiliyor biri gölgelendirme tipi diğeri de bez fiziği. Benim gözlemlediklerim bunlar. Birlik boyutunu 200'den 1000'e çekince de en fazla 10 fps falan fark oluyor. Optimize leş durumda. Ben yine stabil 200 atlının arasında güneş efektiyle vesaire beraber en düşük 40 fps aldığım ayarlarıma geri döndüm tekrar. Programla 1000 kişi arasında 60 fps stabil alabiliyorsan hakkaten sorun tamamiyle RAM kaynaklı o zaman. Ram hızın kaç senin? Benimki 1600Mhz. Ben bu arada o konudaki sadece oyun ayarlarını yaparak 1000 kişi arasında 20 fpsleri gördüm onu söyleyeyim bilgi olarak merak edenler olur belki. Neyse konuyu performans konusuna çevirdik Ram hızını da yaz ondan sonra artık uzatmayalım bu performans mevzusunu en iyisi.

Konuya dönecek olursak da Druzhniklerin ellerinde mızrak var ama tek elli silah statları 280 acaba mızrakları tek elli mi? Gönderli değil heralde. Tek elliyse koltuklanmış saldırı yapamıyorlardır o halde. Ya statlar yanlış ya da özellikleri öyle.
2666

yapay zeka okçuları çok kötü kullanıyor sürekli sağa sola hareket ettirtiyor o yüzden karşı tarafın okçularını avlamak suvarilerle çok kolay. Bende ilk başlarda okçu ve atlı okçuları çok severdim ama karma ordu her zaman daha güvenli bu arada oyunda cirit kullandınız mı veya yediniz mi bilmiyorum oyunda ki en fazla damage vuran silah cirit koltuklanmış kargıdan sonra o yüzden kuzeylileri hafife almayın valla ciritle mahvediyorlar.

yapay zeka okçuları çok kötü kullanıyor sürekli sağa sola hareket ettirtiyor o yüzden karşı tarafın okçularını avlamak suvarilerle çok kolay. Bende ilk başlarda okçu ve atlı okçuları çok severdim ama karma ordu her zaman daha güvenli bu arada oyunda cirit kullandınız mı veya yediniz mi bilmiyorum oyunda ki en fazla damage vuran silah cirit koltuklanmış kargıdan sonra o yüzden kuzeylileri hafife almayın valla ciritle mahvediyorlar.
Koltuk kargısı filan hikaye, bir tane sığınağa girdim, adam bir tane mızrak fırlattı tek yedim direkt, o kadar zırh vs. hikaye oldu direkt tek yedim.

Back
Top Bottom