WB Krallığına Lord Çekme Yolları Rehberi

Users who are viewing this thread

kromagnus

Knight at Arms
:!: Krallığına Lord Çekme Yolları :!:

Başlıktanda anlıyacağınız gibi burda bir krallıktan lord çekme için gerekenleri anlatacağım.

1. Krallığınızı kurduğunuzda soylu olmayan Npc lere asla ama asla toprak vermeyin. Bu diğer lordların size bakış açısını değiştirir.

2. İkna yeteneğini 10 yapmaya çalışın en önemlisi budur.

3. Krallığı hemen kurmayın önce ailesi geniş olan biriyle evlenin ve ailesiyle ilişkilerinizi geliştirin çünkü oyunda ilişkiniz 100 olsa bile sizi değil ailesini destekler lord.

4. Evlendikten sonra kızın ailesini geçirmeye çalışın ilk olarak çünkü ülkeniz büyüdükçe daha çok lord gelmeye başlıcak.

5. Npc'leri sürekli idare hakkı arttırmak için yollayın idare hakkınız ne kadar yüksekse lordun gelme olasılığı o kadar artar.

6. 1'den fazla ülkelerle savaşta olan bir ülkenin lordlarını çekmeye çalışın çünkü savaş yüzünden moralleri düşük olacaktır.

7. Sınır noktalarda olan lordları çekmeye çalışın çünkü en çok savaşı onlar verir ve moralleri azalır.

8. Başlarda küçük lordları çekin (Sadece köyleri olan lordlar) çünkü onların krala bağlılığı daha azdır.

9. Seferlere katılmayan lordları çekmeye çalışın onlar krallığa daha az sadık oluyor.

10. Az toprağı olan lordları çekmeye çalışın. Onlara toprak vaat edin.

11 Eğer lordlar size gelmek istemezse krallarını, maraşellerini esir alın veya onları savaşta yenin bu onların moralini azaltcaktır

12 Ve en önemlisi lordları çekerken lordların şikayetlerine göre cevap verin bu sayede gelme olasığı artacaktır.

Unuttuğum bir şey varsa lütfen söyleyin

kromagnus said:

12 Ve en önemlisi lordları çekerken lordların şikayetlerine göre cevap verin bu sayede gelme olasığı artacaktır.

Şimdi hangisi daha önemli? Onu bir açıklığa kavuşturalım, onun dışında ne kadar bilindik bir şey olsa da işe yarayabilir. Ayrıca nam ve onur konusuna değinmemişsin bu ilgimi çekti gerçekten önemlidir.

Rehber güzel, fakat bundan daha önemlisi nabza göre şerbet vermek. Genel anlamda ne düşünüyorsun dediğinde kurt olmak kuzu olmaktan iyidir diyosa sana toprak verecem demelisiniz. Eğer kralın işi barışı sağlamak derse kalradyayı birşetirecem deyin. Eğer herkese adaletli olmalı derse ben tüm kalradyada adaleti sağlarım deyin ws ws.

ikna yeteneğini 10 yapmak için 10*3 = 30 zeka gerekir, hadi 1 tane kitap aldınız 1 levelden kurtuldunuz, başlangıç zekanızda 8 di diyelim. 21 level boyunca zeka artırmanız gerekcek. Bana pekte mantıklı gelmiyor, 6 dan sonra bırakırım.

Karizman 6 olduğu için az adam taşıyorsundur. Çeviklik düşük olduğu için (muhtemelen atletizm de düşüktür) savaşlarda yavaş kalıyorsun bu yüzden merdiven istemişsin hızlı olsan en önde girersin :grin:. Gücün az yani canın da az. Güce verdiğin her puan cana ekliyor.  Zeka gelişmiş ama tek zeka ile olmuyor. Bir yere kadar dengeli gitmeliydin. Bayadır oynamıyordum yeni yeni başladım tekrar yanlışsam düzeltin.

kromagnus said:
:!: Krallığına Lord Çekme Yolları :!:

Başlıktanda anlıyacağınız gibi burda bir krallıktan lord çekme için gerekenleri anlatacağım.

1. Krallığınızı kurduğunuzda soylu olmayan Npc lere asla ama asla toprak vermeyin. Bu diğer lordların size bakış açısını değiştirir.

3. Krallığı hemen kurmayın önce ailesi geniş olan biriyle evlenin ve ailesiyle ilişkilerinizi geliştirin çünkü oyunda ilişkiniz 100 olsa bile sizi değil ailesini destekler lord.

4. Evlendikten sonra kızın ailesini geçirmeye çalışın ilk olarak çünkü ülkeniz büyüdükçe daha çok lord gelmeye başlıcak.

5. Npc'leri sürekli idare hakkı arttırmak için yollayın idare hakkınız ne kadar yüksekse lordun gelme olasılığı o kadar artar.

6. 1'den fazla ülkelerle savaşta olan bir ülkenin lordlarını çekmeye çalışın çünkü savaş yüzünden moralleri düşük olacaktır.

7. Sınır noktalarda olan lordları çekmeye çalışın çünkü en çok savaşı onlar verir ve moralleri azalır.

8. Başlarda küçük lordları çekin (Sadece köyleri olan lordlar) çünkü onların krala bağlılığı daha azdır.

9. Seferlere katılmayan lordları çekmeye çalışın onlar krallığa daha az sadık oluyor.

10. Az toprağı olan lordları çekmeye çalışın. Onlara toprak vaat edin.

11 Eğer lordlar size gelmek istemezse krallarını, maraşellerini esir alın veya onları savaşta yenin bu onların moralini azaltcaktır

Unuttuğum bir şey varsa lütfen söyleyin

Eline sağlık rehber çok güzel olmuş. :roll:

benim yaptıklarımı yazmışsın işte :grin:  şaka bir yana güzel rehber olmuş. Sefere katılanlar hiç gelmez demeyelim. ben seferi kontrol eden mareşali çekmiştm :smile:

onurmert06 said:
Karizman 6 olduğu için az adam taşıyorsundur. Çeviklik düşük olduğu için (muhtemelen atletizm de düşüktür) savaşlarda yavaş kalıyorsun bu yüzden merdiven istemişsin hızlı olsan en önde girersin :grin:. Gücün az yani canın da az. Güce verdiğin her puan cana ekliyor.  Zeka gelişmiş ama tek zeka ile olmuyor. Bir yere kadar dengeli gitmeliydin. Bayadır oynamıyordum yeni yeni başladım tekrar yanlışsam düzeltin.
Hız açısından pek sorun çekmiyorum. Biniciliği 2 isteyen savaş atlarından daha hızlı bir koşu atım var. Can sıkıntısı da çekmiyorum. Etrafımda 20 tane şövalyem ve kalın bir zırhım var. Fakat yenilsem de asla sırtım yere gelmez. Talimciliğim 10 olduğundan tüm askerleri 3 günde iyi bir seviyeye çıkarabiliyorum. Tespit etmem 10 olduğundan bana gelen lordları en iyi şekilde görebiliyor, yön bulmam 9 olduğundan istediğim gibi kaçıyor/kovalayabiliyorum. İkna yeteneğim 10 olduğundan birçok lordu kendi krallığıma çekebiliyorum. Şimdi sürekli güce vereceğim. tamım 500 olduğundan grubuma 70 adam alabiliyorum. Bana yeter de artar bile :smile:

İlişkinizin kötü olduğu lordları alırsanız krallığa hiç durmadan toprak dengesini kurmaya çalışırsınız o da zor olur ben hiç kuramadım şahsen.
İdare hakkı,onur ve nam da önemli.Onurunuz arttıkça diğer lordlar sizi daha çok severler bu arada.
Ve güçlü ordunuz,bol toprağınız olmalı ki sizi güçsüz görmesinler.

Back
Top Bottom