Krallığım hakkında yarım

Users who are viewing this thread

Merhabalar arkadaşlar sonunda kendi krallığımı kurdum yanımda hiç bir lord olmadan kurdum sonra 3 lordum oldu şuan böle devam ediyor 2 kale 2de köyüm var yaklaşık 2 kalede toplam 100 esirim var o yüzden para sıkıntısı çekmiyorum ama bazı sıkıntılar var onalrı nasıl haleldebilirm cevaplar sanız sevinirim

1 - 4 krallıkla savaş içindeyim  hepsine barış yolluyorum hep aynı cevabı alıyorum benle güvensizlik içindeler felan nası ikna edebilirm bunları yönetme hakkım: 30 nam: 269  onur : -71 :grin:

2 - yukarda dediğim gibi 100 tane esirim var bunları bi taktikle felan kendi askerim yapabilirmiyim

3 - 3 tane lordum var demişdim bunların 2 si kendi isteğiyle geldiler görünce şaşırdım baya nasıl olduda geldiler ben bi kale feth ettim ondan sonra geldi 2 si bu sebeblemi acaba

4 - aramın iyi olduğu lordlar var ama o krallıkla savaşdayım ben onları kendi krallığıma çağırmak için gitsem bana saldırılarmı

1-Krallıklar ile barış yapmak için ikna yeteneğinin yüksek olması lazım ya da krallığa gönderdiğin diplomatının yani npcnin ikna yeteneği yüksek ise barışabilirsiniz birde krallıkla savaştığın zaman onları hep yenersen de seninle barışabilirler.Yalnız onur sende çok fazla eksilere inmiş onu hemen düzeltmeye  çalış ayrıca namını biraz daha artır.

2-Esirleri kamp menüsünden kendi orduna katabilirsin ama pek kolay olmuyor bu orduna katılsalar bile bazen ordudan kaçabiliyorlar.

3-Kale fethetmeyle alakası yok bildiğim kadarıyla onlar büyük ihtimal bağlı olduğu krallıklar ile araları bozuktur veya kralı o lorda toprak vermemiştir bu yüzden de senin tarafına geçmişler

4-Bundan tam emin değilim bilmiyorum yani

Onur -71? bende güvensiz olurdum açıkçası. O Onur ne öyle abi. Git biraz hediye yolla adamlara aynı zamanda onurunuda yükselt. Namına bakınca biraz da erken kurduğunu düşünüyorum. Mareşal olan lordlar genelde 500-800 Namda olur :grin:

2-Esirleri kamp menüsünden kendi orduna katabilirsin ama pek kolay olmuyor bu orduna katılsalar bile bazen ordudan kaçabiliyorlar.
+1. Her esir -3  Moral demektir. Eğer karşı krallıktansa Raporlar bölümünden ayrıca ne kadar "-" Moral verdiğini öğrenebilirsin. Moralsiz ordu Yenik ordu. Bunu unutma.

Hiç bir ilgisi yok :grin:. Muhtemelen kendi krallarıyla iyi geçinemiyorlardır ve yeni krallı arıyorlardır. Sende yeni kurunca...

Eğer sen onlarla görüşürsen Bir şey olmazda yanlarına yaklaşınca saldırma ihitmalleri var. Saldırırlarsa ilişkini kullanıp onunla konuşursun.(Saldırınca Savaşmak İstemiyorum dersin. oda Der ki sana iyilik borcum var. Sende oradan ayrılınca hemen onun yakasına yapışırsın. Bana Politikanda bahset vb. sonra gerisi gelir.)

O onurla sen soyluları kendine adanmış yapsan ne olur? Yoldaşına toprak vereceğim desen o bile iki kez düşünür. Önce onur olayına bir el atmalısın.

Back
Top Bottom