Krallık Kurmak için Öncesi ve Sonrası Tavsiyeleleri

Users who are viewing this thread

Mert021

Recruit
Merhaba ,
Başlıkta da belli olduğu gibi krallık kurmadan önce altyapıyı kurmak adına neler yapabiliriz ve sonrasında neler tavsiye edersiniz diye size danışmak istedim.

Mesela Aseray ile oynuyorum öncelikle iyi bir ekonomi oluşturmak için 4 5 adet Kervan tahsis ettim.
Sizce şehir alabilmek için Aseray krallığına bağlılık yemini etmem gerekmez mi ? Başka türlü almak çok zor olmaz mı ? En azından ordu halinde şehir kale savaşlarına katıldığımda kralın bana o şehri verme şansı var diye düşündüm.

Bunların dışında vereceğiniz krallık kurma da önceki ve sonraki tavsiyeler nelerdir ? Teşekkür ederim şimdiden

ilk tavsiyem,krallık kurma :grin: krallık kurduktan kısa bi süre sonra oyunun tüm zevki gidiyor,krallıgın tadını çıkaracak hiçbişey yok.yinede kral olucam diyorsan bi hatırlatma yapayım.aseray ile oynuyorum diyorsun.aseraya baglılık yemini edersen,savaştıgında bi süre sonra sana kale/şehir verir kral.ama kendi krallıgını kurmak için bi süre sonra yine aseraydan ayrılman gerek sonuçta,ayrıldıgında aseraya baglı tüm lordlarla aran direkt -60 filan oluyor,vatan haini oluyorsun :smile: eger oradan kendi krallıgına birilerini çekmeyi düşünmüyorsan sorun yok tabi.fakat aramı düzeltirim diyorsan çok ugraşırsın.

aserayla oynamadım hiç ama genel anlamda kervanın gereksiz oldugunu düşünüyorum.onun yerine dükkan açmak daha karlı.kervanlar sürekli saldırıya ugruyor.savaştıgın ülkeler bi taraftan,eşkiyalar bi taraftan.dükkan aç,bunlarla hiç ugraşma derim.

bide fethedilen yerleri sana vermesi konusunda fikrimi belirteyim.bu adam benle savaşa katıldı,kaleyi ona vereyim degil de lordlara sorup,bu kaleyi kime vereyim diyor kral ve kaç tane lord senin o kaleyi almanı desteklerse ona göre alıyorsun yada alamıyorsun sanırım.bulundugun krallıktaki lordlarla aranı iyi tutman çok önemli oluyor bu durumda.

Aseray'a bağlılık yemini edersen kısa zamanda kolaylıkla guclu bir lord olabilirsin. Coğrafi olarak çok müsait buna Aseray. Doğu ya da batıda ilk alınan sehir/kaleyi zaten büyük ihtimal sana verecekler mülkün olmadığı için. Sonrasında o bölgede alınan çoğu yerleşimi en yakın mülk sahibi sen olduğundan sana vermeye meyilli oluyorlar. Bazıları için nüfuz harcaman gerekebilir. Ayrıca çoğu kez kendin ordu kurmak zorunda kalacaksın sınır bölgesini savunan klan olarak, bu da oylamada etkili eğer o orduyla bir yer alırsan. Bu şekilde güney ve batı kralliklarinin neredeyse tamamını aldığım oldu. (3-4 şehir + 4-5 kale)

Oyunda kendi krallığını kurmanın gereği var mı bilmiyorum, kral ölünce zaten seni kral seçiyorlar genelde. Kendi krallığını kurmanın buna kıyasla artisi nedir hakim değilim.

Anladım krallık kurmamak daha mantıklı gibi :smile:
Peki bişey soracam yoldaş alıp birlik oluşturunca onlara askerleri biz toplayıp veriyoruz değil mi yoksa kendi toplasa diğer türlü ''X yoldaşı birlik maaşı'' diye esktra ücret çıkıyor doğru mu ?

Bir krallık kuracaksan sağlam ekonomin olmalı başka bir şeye ihtiyacın yok çünkü oyun yapay zekası başka bir şey talep etmiyor maalesef :sad:
Şahsen krallık kurduktan sonra başbaşa kaldığım bu tekdüzelik yüzünden bilmem kaç kez açtığım seferlerden birinde bile krallık kurduktan sonra oyunu devam ettirecek isteği kendimde bulamadım bu yüzden de oyun bu haldeyken krallık kurmanı tavsiye etmem açıkçası.

Bir krallık kuracaksan sağlam ekonomin olmalı başka bir şeye ihtiyacın yok çünkü oyun yapay zekası başka bir şey talep etmiyor maalesef :sad:
Şahsen krallık kurduktan sonra başbaşa kaldığım bu tekdüzelik yüzünden bilmem kaç kez açtığım seferlerden birinde bile krallık kurduktan sonra oyunu devam ettirecek isteği kendimde bulamadım bu yüzden de oyun bu haldeyken krallık kurmanı tavsiye etmem açıkçası.
sanırım son güncellemede para işi iptal olmuş büyük ölçüde.adamın mülkü yok,aramızdaki ilişki 95,istese verebilecegim 2 milyona yakın param var.ama benim yanıma çekmek istedigimde anında beni paranla satın alamazsın diyor.ki sadece 1 adamdan bahsetmiyorum,onlarca farklı kişiden aynı cevabı aldım.daha önceki sürümlerde dedigine katılıyorum ama...parasını bastırınca herkesi alıyordum yanıma.

Back
Top Bottom