Kortlcha's Expansion to Native Modu (SP) (WB) v9.5 Patch çıktı!

Users who are viewing this thread

Kortlcha

Master Knight
Modun özellikleri:

Karargah özelliği:
1- Eğer, bir şehrin lordu veya o şehrin kralıysak, karargah düzenleyebiliyoruz.
2- Karargahlar şuanlık 3 seviye.
3- Birimler de karargahlar gibi 3 seviye.
4- Bir karargahı genişletmek istiyorsak, seviyesine göre para ve talimci ile taktik yeteneğimiz yeterse yükseltebiliyoruz.
5- Birimlerin üretilme ücretleri var. Belli bir para üretmek lazım üretmek için.
6- Birimlerin ve karargahların üretilme süreleri var. Seviye ilerlediçe, zaman da uzuyor.
7- Üretilen birimlerin miktarı, seviye arttıkça azalıyor. Ayrıca okçu veya süvariler, normalden daha az sayıda üretiliyor.

Damage sistemindeki değişiklikler:
1-Kesici silahlar, zırhlara karşı daha etkisiz, lakin temelde daha iyi hasar veriyorlar.
2-Bayıltıcı silahlar, zırhlara karşı etkili, lakin normalden az hasar veriyorlar.
3-Delici silahlar, bu ikisinin ortasında.

Ülkelein birimlerindeki değişiklikler:
1-Vaegirler genelde baltalılar.
2-Svadyalılar milisleri hariç zırhlı, lakin güçlü darbeleri az.
3-Rodoklar, güçlü ve dayanıklı, okçuları ise daha kaliteli.
4-Sarranid birimlerinde değişiklikler yok.

Yoldaş alım özelliği:
1-Her yoldaşın, levelınıza göre istediği para artıyor. Kimi temelde çok para isteyip, ileriki levellar, onun isteğini arttırmıyor, kimileri ise başta az para isteyip, level arttırkça daha çok para istiyor.

Yoldaşların yetenekleri değiştirildi:
1-Güçsüz yoldaşlar, özellik olarak düşük olsalar da istedikleri para ya az ya hiç yok. Daha kaliteli yoldaşlar ise daha fazla para istiyor.
2-Her yoldaşın, yetenekleri diğer yoldaşlardan sıyrılıyor. Eskiden vardı, ama her yoldaş için değildi. Artık her yoldaş için aynı şey geçerli.

Parti hızı:
1-Her alanda, partilerin ilerleme hızı değişiyor. Örneğin karlı ortamda daha yavaş gidersiniz.

Askeri düzenleme(Kendi krallığınızın):
1-Askeri düzenlemelerde 3 tane alan var:
-Profesyonellik:
Profesyonellik, grubunuzun taktik yeteneğine göre seçilebiliyor. Eğer taktiğiniz az ise, daha az profesyonel asker topluyor lordlarınız.

-Maaşlar:
Maaşlar arttıkça, askerlerinizin morali yükseliyor.

-Hızlı ilerleme:
Ne kadar hızlı olmayı seçerseniz, krallık orduları o kadar hızlı olur. Lakin moralleri biraz daha düşer.

Savaştan para kazanma:
1-Savaş sonu, eğer lorda karşı savaş kazandıysanız ayrı, kervanı yendiyseniz ayrı para, başka bir partiyi yendiyseniz ayrı para kazanıyorsunuz.

Yerleşim refahındaki değişiklik:
1-Artık şehir ne kadar çok üretiyorsa, o kadar zengin oluyordu. Şimdi bunu biraz daha arttırdım ve temel refah azaltıldı.

Lordlar, namları arttıkça daha kaliteli birim üretme ihitmali artıyor:
1-Örneğin, 800 namlı bir lord, %20 daha fazla ihtimalle daha iyi bir birim üretiyor.

Yerleşim gelirleri değişti:
1-Refah düzeyi, gelirlerde çok daha büyük önem arzediyor.

Köylerde satılan itemlar:
1-Artık, köylerde daha fazla item satılıyor.

Yeni hasar sistemi özellikleri:
1-Gönderili silahlar kullanan piyadeler, atlılara daha çok hasar veriyor. Verilen hasar, vuranın yeteneğine göre artıyor.
2-Demir vücut yeteneği, alınan hasar azaltıyor.
3-Baltalı piyadeler, süvarilere daha az hasar veriyor. Yetenekleri, bu düşüşü azaltıyor.

Ülkenin askerlerini geliştirme:
1-En az bir yoldaşınız olduğunda ve partinizin taktik ile talimci
seviyelerinin matematiksel toplamı 85 olduğunda, bir ekran çıkıyor.
Piyade, okçu ve süvari. Birisini seçtiğinizde, daha çok hasar verir o birim.
2-Bu ekranın ardından başka bir menüde, 4 adet geliştirmeden birisini
seçiyorsunuz:
-Anti süvari Taktikleri
-Kuşatma Savunucuları
-Kuşatma saldırısı uzmanları
-Güçlü süvariler

Teknoloji:
1-4 adet teknooloji ve teknik tipi geliştirebilirsiniz:
-Gelir
-Piyade
-Okçu
-Süvari

2-Eğer grubunuzda yeterli yetenek varsa ve bir şehriniz varsa, bu teknolojileri
geliştirebilirsiniz.

3-Gelirle ilgili geliştirmeler:
1-Hayvan çiftleştirme
2-Balıkçılık
3-Değirmenci

4-Piyade, okçu ve süvarilerin dayanıklılığını, verdiği hasarı arttırabiliyorsunuz.

Gönderili, tek elli ve çift elli silahlarun hasarlarında değişiklik:
1-Yeteneğiniz 80'in altındaysa, yeteneğinize göre daha az hasar veriyorsunuz.

Süvariler, yayayken daha az hasar veriyorlar.

-Eğer yaptığınız savaşların toplam büyüklüğü, bir miktarı geçerse, bir menü açılır ve bir alanda özelleşirsiniz.

-Eğer grubunuzun taktik yeteneği belli bir derece yükselirse, bir menü açılır ve artık; ordularınız savaşta daha etkilidir.

-Artık bir krallığa ait olduğunuzda, kral size bedavaya koruma tahsis ediyor. Eğer isterseniz, onları alabiliyorsunuz.
1-Eğer krallığınız, belli bir ölçüde genişlediyse, 2. seviye korumalar kullanabiliyorsunuz.

-Artık bir lord olduğunuzda, bir ihtimalle size kelleci veya paralı askerler katılma teklifi sunuyorlar.

-Yeni bir birim olarak 2. seviye atlı olan "Sarranid Baltalı Süvariler" eklendi.

-Savaşta, kadın olmanızın sizin için daha çok avantajı var:
1-Savaşlardan daha fazla deneyim kazanırsınız.
2-Savaşlardan daha fazla nam kazanırsınız.

-Savaşlarda, kadınsanız, daha çok avantajınız olur:
1-Daha fazla deneyim kazanırsınız.
2-Daha fazla nam kazanırsınız.

-Eğer yeni teknoloji araştırırsanız, tabancayı ordularınız kullanabilir.

-Eğer bir krallık, veya sizin krallığınız belli bir seviye ilerlerse,
Kalradya İmparatorluğunu kurar:
1-Ordular, Kalradyalı askerler üretir.
2-Kalradyalı askerler üretebilirsiniz.

-Partinizin özellikleri eklendi:
1- 6 çeşit özellik vardır.

---------------

2- Her özelliğin bir ilerleyişi ve sınırı vardır.
Eğer 5000 puana sahipken, 4000 puan sınırına göre,
o özelliğe seviye arttırtabilirsiniz. Ama bunun için ilk önce
trait points'e sahip olmanız gerekir.

3-Örneğin birilerine hasar verdikçe, bunlar toplanır, ve zamanı
geldiğinde size "fazladan hasar verme yeteneği" olarak geri döner.

-Yeni savaş içi moral sistemi:
1-Her birliğin, ülkesine ve birim seviyesine göre bir cesareti vardır.
2-Askerler, arkalandıklarında çok moral kaybederler.
3-Süvariyle savaşan bir yayaysa ayrı, okçuysa ayrı, yaya kalmış
süvariyse ayrı moral eksisi alır.

-Artık Rodokların da süvarileri var.
1-Sadece Yalen ve Rhodokland'de üretilebiliyor. Rhodokland'de, Yalen'e
oranla daha fazla süvari bulunuyor.

-Bu yeni topraklarda, eğer lordu değilseniz, 250 dinara
Kalradya'ya geçiş yapabiliyorsunuz.

-Nord ve vaegir askerleri, süvarilerden %25 daha fazla hasar alıyor.

-Vaegirler, kuşatma saldırılarında %25 daha dayanıklı ve fazla vuruyor.

-Rodok mızrakçıları, okçulardan daha az hasar alıyor.

-Rodok arbaletçileri, piyadelere karşı daha çok zarar veriyor. Bu şekilde zırhsız olmasına hiç bakmayın, Talimli Rodok arbaletçisi bile 45 vüut zırhlı birisine 6-15 arası damage vurabiliyor. Hatta bazinetli haliyle, ona doğru hızlı olursanız 30 bile vurabilirler.

-Artık her şehrin, paralı asker limiti, paralı asker artma oranı ve paralı asker sayısı var:
1-Şehirlere gittiğinizde, menü vasıtasıyla, paralı asker alıp alamadığınızı kontrol edebiliyorsunuz.
2-Bir şehrin paralı askerlerinin artışı, paralı asker artma oranıyla doğru orantılıdır. Yani, daha fazla paralı asker artar.

-Oyuna gizli bir yer eklendi. Eğer partinizin tespit etme yeteneği belli oranda fazlaysa, onu görebilirsiniz.
1-Eğer kabul ederseniz, adaya ışınlanıyorsunuz. Orada bir yerleşim yeri açılıyor. İstersek Kalradya'ya geri dönebilir, istersek oradan çıkıp tekrar girebilir, istersek içeri girebilir, istersek de orayı yağmalayabiliriz.
2-Eğer yağmalamayı seçerseniz, envanter yönetimi en yüksek yoldaş, oradan seçtiğiniz (yemek, silah gibi) eşyaları envanterine atar.
3-Eğer girmeyi tercih ederseniz, "bir olay olana kadar ayrılamazsınız" diye yazı çıkıyor.
4-Girdiğinizde, öldürdüğünüz kişilerin cesedini, 3 saniye k harfine basılı tutarak yağmalayabilirsiniz.

Daha gerçekçi savaş deneyimi için yenilikler:
1-Eğer zırhlı birisine vurursanız, metal sesi çıkar.
2-Eğer askerler, saldırmak üzere ve silah menzili içinde düşman olursa;
bağırır.

-Daha akıllı mızrakçılar:
1-Bir mızrakçı, kendisine gelen düşman atlısı, silah erimine göre yaklaşırsa, alttan ata, eğer vurursa da yakındayken üstten binene vuruyor.

-Yeni Yapay zeka!
1-Askerler, düşmanını şaşırtabiliyor, yeteneğine göre blok yapabiliyor. Yetenekler değiştikçe, agresiflik ve bloklama da değişiyor.
2-Bacak, gövde ve kafa zırhlarınızdan hangisi daha zayıfsa, ona göre bir kafaya, gövdeye veya bacaklara saldırıyorlar. Örneğin kafa zırhı en zayıfsa, bir ihtimalle oraya saldırırlar. Eğer olmazsa ikincil zayıf kısma, olmadı en dayanıklı yere saldırırlar.

-Artık atların da yetenekleri var. Onları istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

-Yeni, şehirlere özel askerler:
1- Her ülkeden bir şehir, kendisine has özel askere sahiptir.

-Ticaret yeteneği çok daha etkili:
1-Artık her bir ticaret yeteneğiniz, diğer sistemlere bağımsız olarak satış fiyatını arttırır.

-Artık askerler, silahlarının menzili uzunluğuna göre, hücum edebiliyor.
1-Hücum ederken, daha hızlı ve güçlü oluyorlar.
2-Hücum 6 saniye sürer, ve tekrar hücum etmesi için 30 saniye gerekir.

-Zırh seti bonusu:
Eğer belli zırh setleri giyerseniz veya giydirirseniz, artı kazanırsınız.
(Sarranid savaşçı kepi, avcı zırhı ve sarranid çarığı gibi)

Videolar:

Resimler:
lKzJF.jpg
nBkVC.jpg
CzQuj.jpg
RCT49.jpg
n0eC6.jpg
WRffW.jpg
SzuyI.jpg
azYBU.jpg
2Jqfr.jpg
Hn3jb.jpg
yZCvx.jpg
pvK9y.jpg
qY18Q.jpg
Fb7fc.jpg
qdk22.jpg
pFx-x.jpg
tqrli.jpg
leCap.jpg

2DSAK.jpg
7ROTH.jpg
54-FA.jpg

Ay3cB.jpg
Sr7Lk.jpg
ciqOl.jpg

XxsoL.jpg
EoyWY.jpg
BXyhd.jpg
5xUWu.jpg
7WTye.jpg
dGxGm.jpg
PBsEc.jpg
pbi_g.jpg
U5x9n.jpg
UCL98.jpg

Teşekkürler:
Diplomacy mod yapımcıları,
Pre battle orders & deployment mod makers.
Falx (Custom Banner codes)
Litdum

Mod linki:
(Çok hata içeriyor, ama çoğu düzeltildi bir sonraki versiyon için) v4:

v3(ana dosya):

v5(Ana dosya):

v6(Ana dosya):

v7(Ana dosya):

v7.5(Ana dosya):

v7.6 (Ana dosya):

v7.8(Ana dosya):

v8.2(Ana dosya):

v3.5(Patch):

v5.1(Patch):

v7.1(Patch):

v8.3(Patch):

v8.5 ana dosya:
Kurulum:

v8.9 (Patch):

v9 (Ana dosya):

v9.1(Ana dosya):
En son çıkmış ana dosyayı indirin, ardından patch'teki tüm dosyaları, mod klasörüne atın.

v9.3(Ana dosya):

v9.5(patch):

Yamalar:
1. Ek Yama(Güncel değil, indirmeyin):

Last edited:
Warband'ı tekrar kuruyorum, bir yandan da mod iniyor fakat bir sorum var. v4'te çok hata var derken neyi kastediyordun? Oynanamayacak kadar kötü durumda mı? Eğer öyleyse v3'ten mi başlamalıyız?

Karşına sürekli hata çıkacak. O yüzden v3'ü indirmeni tavsiye ederim. Test etmeden paylaştığım için öyle oldu. Ayrıca yeni versiyonda, krallıklar tekonloji de araştırabilecek, 4 tane. Şimdilik bunlar bu kadar az tabiiki:
1-Yakın dövüş hasarı
2-Menzilli silah hasarı
3-Gelir
4-Daha iyi ordular.
Şuanda araştırmalarının temelini ekledim. Sadece süreyi ayarlayıp etkileri getireceğim,ve ondan sonra bir iki özellik eklersem eklerim, bir bugı ve 2-3 hatayı düzeltip, yeni versiyonu çıkaracağım.

Kortlcha said:
Karşına sürekli hata çıkacak. O yüzden v3'ü indirmeni tavsiye ederim. Test etmeden paylaştığım için öyle oldu. Ayrıca yeni versiyonda, krallıklar tekonloji de araştırabilecek, 4 tane. Şimdilik bunlar bu kadar az tabiiki:
1-Yakın dövüş hasarı
2-Menzilli silah hasarı
3-Gelir
4-Daha iyi ordular.
Şuanda araştırmalarının temelini ekledim. Sadece süreyi ayarlayıp etkileri getireceğim,ve ondan sonra bir iki özellik eklersem eklerim, bir bugı ve 2-3 hatayı düzeltip, yeni versiyonu çıkaracağım.

Oynanışı hızlandırmak ve Native'yi keyifli hale getirmek amacıyla çıktığın yolda belki oyunda açacağımız dükkanların gelirlerine de el atabilirsin. 10.000 dinara açtığım dükkandan haftalık 100 dinar kazanmam açıkçası çok üzücü olabiliyor :grin: En azından gelirleri 1k'nın üzerine çıkartabilirsen ekonomik anlamda katkısı büyük olacaktır. Ve fetih sonrası otomatikman garnizon doldurmak olayı da modu keyifli hale getirecektir, indirdim oynadıktan sonra geri dönüşleri yaparım, ellerine sağlık.

Yalnız bu v3'te daha da az özellik var. Her eklediğim özellikleri not ediyorum mod çıkışıyla. Ama bu, en son sürüme göre. Çok şey değişti. Aslında şu anki haliyle iyi oynanabilir. Mesela ben şuan 100. günde felanım. Dün başladım. Test yazılarını sildim mi, geriye savaşlarda yere düştüğümüzde ve köye atlı girişimizde olan sıkıntılarla, zindana girememe bagu oluyor. Tabii birkaç da tamamlanmamış özellik.

Bir tane de yazmayı unuttuğum özellik var ki bu çok dengeleyici, hemen şimdi konuya ekliyorum:
1-Rodok arbaletçileri, piyadelere karşı daha çok zarar veriyor. Bu şekilde zırhsız olmasına hiç bakmayın, Talimli Rodok arbaletçisi bile 45 vüut zırhlı birisine 6-15 arası damage vurabiliyor. Hatta bazinetli haliyle, ona doğru hızlı olursanız 30 bile vurabilirler.

Kortlcha said:
Yalnız bu v3'te daha da az özellik var. Her eklediğim özellikleri not ediyorum mod çıkışıyla. Ama bu, en son sürüme göre. Çok şey değişti. Aslında şu anki haliyle iyi oynanabilir. Mesela ben şuan 100. günde felanım. Dün başladım. Test yazılarını sildim mi, geriye savaşlarda yere düştüğümüzde ve köye atlı girişimizde olan sıkıntılarla, zindana girememe bagu oluyor. Tabii birkaç da tamamlanmamış özellik.

Bir tane de yazmayı unuttuğum özellik var ki bu çok dengeleyici, hemen şimdi konuya ekliyorum:
1-Rodok arbaletçileri, piyadelere karşı daha çok zarar veriyor. Bu şekilde zırhsız olmasına hiç bakmayın, Talimli Rodok arbaletçisi bile 45 vüut zırhlı birisine 6-15 arası damage vurabiliyor. Hatta bazinetli haliyle, ona doğru hızlı olursanız 30 bile vurabilirler.

Vizyonuna paralel nitelikte oyunda para kazanmak konusunda birkaç basit görünen fakat etkisi çok büyük şeyler yapabilirsin. Bir önceki iletimde belirttiğim gibi, dükkan kazançları yönünden olabilir veyahut ticari maddeler eklenebilir. Ne bileyim kervan baskınından gelecek altınlar ve benzeri şeyler olabilir, bu tarz yenilikler oyuncuları oyunun ruhuna konsantre olması konusunda işleri daha da rahatlatacaktır.

Zira mantık, savaş ve diplomasi üzerine işlenmişse ben köy yağmasından gelen keteni 100,100 satıp uzun vadeye vurduğumuzda, saatlerce ticaretle para kazanmak için uğraşmamalıyım.

Üzerinde uğraştığın bu tarz modların yararı biz oyuncular adına yukarıda anlatmaya çalıştığım şeylerden ibaret diye düşünüyorum.

Bol şans dostum tekrardan.

dostum bazı yerler ingilizce bazı yerler türkçe bazı yerler de yazı bulunmuyor yardımcı olursan sevinirim  ayrıca köyde update yaptıktan sonra bug oluyor ve kalede ki seçim ekranları geliyor mesela kaleyi ziyaret et tarzı

Bir tek yoldaşlarla konuşurken yazı olmuyor veya saçmalıyorlar diye gördüm. Başka yerde varsa söylemen iyi olur.
Ayrıca o köydeki bug değil. Sadece eksiklik. Eski menüye dönme işlemini yapmam gerekiyor.
Böyle şeyler benim için çok faydalı. Bildirmeye devam ederseniz sevinirim. :smile:

Back
Top Bottom