Komut Sesleri

Users who are viewing this thread

fperdurabo

Recruit
Merhabalar. Komut verdiğimiz zaman ses duyduğumuz modlar muhakkak vardır. Crusaders and Jihad modunda vardı bu olay. Sanırım arkadaş kendi seslerini eklemişti oyuna:smile: Daha önce oynadığım modlara zırh ya da silah eklediğim olmuştu. Ama bu komut seslerini ekleme olayını beceremedim. sounds.txt ile oynadım falan ama modculuk tecrübem ve kod bilgim olmadığı için beceremedim. Komut verdiğimiz zaman belirli ses dosyalarını duymamızı sağlayacak bir mod var mıdır? Yoksa da bu olayı aşama aşama anlatacak bir hayırsever var mıdır?
Oynadığım modların yükleme ekranı görüntüleri ya da müziklerini falan sürekli değiştiriyorum. Oyunun albenisi artıyor. Böyle bir ses modunu da çok aradım ama bulamadım. Böyle bir mod yapılırsa sadece o dosyaları değiştirerek kendi sesimizi koyabilir, komut verince kendi sesimizi duyabiliriz. İyi oyunlar.

Bunu bende istiyorum bunun hakkında bazı fikirlerim var Azgadın modülüne baktım module_soundsa şu şekilde eklemiş han girince çalan müziği;

### Dismemberment Mod Kit Sound Effects ###

("decapitation",sf_priority_9|sf_vol_11, ["decap1.ogg","decap2.ogg","decap3.ogg","decap4.ogg"]),
### KLABAUTERMANN sounds
("set_sail", sf_vol_12|sf_priority_1,["segelsetzung.mp3"]),
("ship_drive", sf_vol_6|sf_priority_1|sf_looping,["harte_fahrt.mp3"]),
("ship_stay", sf_vol_6|sf_priority_1|sf_looping,["schiff_liegt.mp3"]),
("front_water", sf_vol_8|sf_priority_1,["jump_begin_water.wav"]),
("crash", sf_vol_15|sf_priority_1,["drum_3.wav"]),
("tavern_dance", sf_vol_15|sf_priority_1,["tavern_dance.mp3"]),
("su",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_5, ["kayik.ogg"]),
#chief acaba
("whistle",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_5, ["whistle.mp3"]),
("kralimiz_cok_yasa",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_6, ["kralimiz_cok_yasa.mp3"]),
("guruldama",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_9, ["guruldama.mp3"]),
("kotu_gulus",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_6, ["kotu_gulus.mp3"]),
("oksuruk",sf_2d|sf_priority_9|sf_vol_7, ["oksuruk.mp3"]),

Module_Soundun altına direk eklemiş emir verme sesi sanırım yine aynı şekilde olucak bende araştırıyorum onu birşey bulursan bana pm at

Back
Top Bottom