Komplo Görevinin %100 Çözümü

Users who are viewing this thread

Elensari

Regular
Steamdeki Volkan arkadaşa teşekkürler. Onun sayesinde bende öğrendim. Herkesle paylaşmak istiyorum. Save yedeğini almayı unutmayın. Her zaman mod crash hatası alabilirsiniz.

1- Önce aşağıdaki linkten Devoloper Console modunu indirin Mod nasıl yüklenir, biliyorsunuzdur umarım.
Developer Console
Ayrıca bu mod yüklendiği halde oyununuz çöküyor ise şunları uygulayın. Çökmüyorsa sakın denemeyin.
- Oyun dosyalarında "Modüler> DeveloperConsole> bin> Win64_Shipping_Client" seçeneğine gidin.
- "DeveloperConsole.dll" dosyasını sağ tıklayıp ve özelliklere tıklayın
- Alt kısımdaki engellemeyi kaldırı tıklayın.
Görsel referans: https://www.limilabs.com/blog/unblock-dll-file

2-Eğer modu çalışıyorsa bilin ki oyunun açılışında yeşil yazı ile loaded Developer console sol atta gözükecek.
3- Sonra oyunun dilini ingilizce yapın ve Ctrl+é tuşu (yani 1'in solundaki tuş) ile Devolper consolu açın.
4- Komployu Durdur Görevini Bitirmek için aşağıdaki kodu girin

campaign.complete_active_quest "görevin ismi" yani görevin ismi neyse oraya yazacaksınız. Bu işaretler " " olmayacak. Örnek vermek gerekirse

campaign.complete_active_quest Stop Conspiracy
campaign.complete_active_quest Istiana's Plan
campaign.complete_active_quest Arzagos's Conspiracy

Benim görev en alttaki idi. İspatı için bir resim koyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Teşekkür etmeyi unutmayın.

Görev Resmi

Komployu bitirmedim. Dolmasına izin verdim. 2000 olunca krallığımdan bazı lordlar karşı tarafa geçti ve tüm krallıklar bana savaş açtı.

Ama problem değildi. Komployu durdur 2000 olunca zaten bitmiş görev oluyor. Sonuç olarak asıl görev krallığı birleştirmek yada dağıtmak.

Kalan son imparatorluk karşıtı krallıkları da bitirip barışa zorlayınca, kalan diğer imparatorluk krallıkları bana otomatik topraklarıyla birlikte katıltı ve ZAFER ! uyarısı geldi. Yani ana görev campaign bitmiş oldu. Haritada kalan diğer yerleri de ele geçirdim bişey olmadı.

Erkek kardeş bi yerden çıkmadı bişey gelmedi ondan hala yok.

Kısacası oyun daha tamamlanmadı hikayeye ekleme falan yaparlar heralde.

Oyun bu yani. Ana görev sadece size aksiyon devam etsin ve zorluk seviyesi artsın diye konmuş bir faktör o kadar.

Steamdeki Volkan arkadaşa teşekkürler. Onun sayesinde bende öğrendim. Herkesle paylaşmak istiyorum. Save yedeğini almayı unutmayın. Her zaman mod crash hatası alabilirsiniz.

1- Önce aşağıdaki linkten Devoloper Console modunu indirin Mod nasıl yüklenir, biliyorsunuzdur umarım.
Developer Console
Ayrıca bu mod yüklendiği halde oyununuz çöküyor ise şunları uygulayın. Çökmüyorsa sakın denemeyin.
- Oyun dosyalarında "Modüler> DeveloperConsole> bin> Win64_Shipping_Client" seçeneğine gidin.
- "DeveloperConsole.dll" dosyasını sağ tıklayıp ve özelliklere tıklayın
- Alt kısımdaki engellemeyi kaldırı tıklayın.
Görsel referans: https://www.limilabs.com/blog/unblock-dll-file

2-Eğer modu çalışıyorsa bilin ki oyunun açılışında yeşil yazı ile loaded Developer console sol atta gözükecek.
3- Sonra oyunun dilini ingilizce yapın ve Ctrl+é tuşu (yani 1'in solundaki tuş) ile Devolper consolu açın.
4- Komployu Durdur Görevini Bitirmek için aşağıdaki kodu girin

campaign.complete_active_quest "görevin ismi" yani görevin ismi neyse oraya yazacaksınız. Bu işaretler " " olmayacak. Örnek vermek gerekirse

campaign.complete_active_quest Stop Conspiracy
campaign.complete_active_quest Istiana's Plan
campaign.complete_active_quest Arzagos's Conspiracy

Benim görev en alttaki idi. İspatı için bir resim koyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Teşekkür etmeyi unutmayın.

Görev Resmi

engelleme kaldır diyorum . uygula okey diyorum. gene engel devam ediyor sonrasında . hiç bir mod çalışmıyor o yüzden bilgin var mı

Komployu bitirmedim. Dolmasına izin verdim. 2000 olunca krallığımdan bazı lordlar karşı tarafa geçti ve tüm krallıklar bana savaş açtı.

Ama problem değildi. Komployu durdur 2000 olunca zaten bitmiş görev oluyor. Sonuç olarak asıl görev krallığı birleştirmek yada dağıtmak.

Kalan son imparatorluk karşıtı krallıkları da bitirip barışa zorlayınca, kalan diğer imparatorluk krallıkları bana otomatik topraklarıyla birlikte katıltı ve ZAFER ! uyarısı geldi. Yani ana görev campaign bitmiş oldu. Haritada kalan diğer yerleri de ele geçirdim bişey olmadı.

Erkek kardeş bi yerden çıkmadı bişey gelmedi ondan hala yok.

Kısacası oyun daha tamamlanmadı hikayeye ekleme falan yaparlar heralde.

Oyun bu yani. Ana görev sadece size aksiyon devam etsin ve zorluk seviyesi artsın diye konmuş bir faktör o kadar.

İmparatorluğun 2/3 fethedersen gelir.
zeduser10 bilgim yok ama şuna bir bakar mısın ?

Deneyeceğim. Görevi durdurmak için mod kullanıyordum. Direk tamamlayıp kurtulmak daha mantıklı sayılır. Çünkü bu görev her türlü hataya sebep oluyor. Bitince sıkıntı çıkarmaz.

Bu görev buglı. Ben bitirdikten sonra tekrar geldi. Komloyu durdur diye başka bir görev geldi. 20 gün süre verdi, 5 gün sonra ne olacak merak ediyorum.

Bende hiç komployu durdur uyarısı gelmiyor ve bunu DeveloperConsole ile yaptım. Nasıl yaptığımı soracak olursanız;
Sancakları topladıktan sonra Arzagosa gittim ve kendi krallığımı kuracağımı söyledim ve ardından bana 100 ordu, klan kalem ve birde yerleşimin olması gerekir dedi bir diğer bir şey daha vardı unuttum neydi o, neyse şimdi de gelelim developerconsole ile nasıl görevi bitirdiğime;
Öncelikle yerleşim yeri almadan DeveloperConsoleden Oyuncu Krallıgını aktif etmeniz, bu komut ile aktif edebilirsiniz;
campaign.create_player_kingdom
aktif ettiğiniz zaman arzagosun görevi bugda kalıp görevler kısmında kalıyor, bunu şu komutla görevi başarıyla bitirdim.
campaign.complete_active_quest imparatorluk
Aynen böyle yazdım ve görev başarıyla biterek hiç bir uyarı gelmiyor. Oyununuz Türkçe olsun.
Böyle yapmanız daha da mantıklı niye diye soracaksanız, çünkü Komployu durdur görevi gelirken onu DeveloperConsole ile yok ederseniz bir süre sonra tekrar komployu durdur uyarısı gelir.
Bu görevi iptal etmeniz en mantıklısı çünkü İmparatorluğu bitirdiğiniz de hiçbir şey olmuyor sadece sonunda "İmparatorluk yok edildi" diyor.
Bunun en sıkıcı yanı da sürekli uyarının gelmesi.

Back
Top Bottom