Komplo Entrika

Users who are viewing this thread

yedisekiz

Recruit
Merhaba arkadaşlar bir örnek vermek istiyorum,atıyorum batanya krallığındayım caladog'un kızıyla evlendim krallığın başına geçmek için oğullarına ve de caladog'a suikast yapıp tahttan indirme olayları gelirmi oyuna ?

Ben ileride kral öldüğünde hanesinde kimse yoksa klan seviyesi 5-6 olan haneler arasında seçim yapılacağını düşünüyorum. Oy sistemi vs. var sonuçta.

Ben ileride kral öldüğünde hanesinde kimse yoksa klan seviyesi 5-6 olan haneler arasında seçim yapılacağını düşünüyorum. Oy sistemi vs. var sonuçta.
aslında yönetim biçimleri falan olması gerek, mesela impratorluklardan biri bir konsey tarafından yönetiliyordu yanlış hatırlamıyorsam ama pratikte yok. darbe, demokrasi, suikast vs. ile yönetim mücadelesi olmalı.. işin can alıcı noktaları eksik.

aslında yönetim biçimleri falan olması gerek, mesela impratorluklardan biri bir konsey tarafından yönetiliyordu yanlış hatırlamıyorsam ama pratikte yok. darbe, demokrasi, suikast vs. ile yönetim mücadelesi olmalı.. işin can alıcı noktaları eksik.
Yapacakları ne biliyor musun? Önce oyunu bi bitirecekler şuan oyun çalışmıyor dürüst olun çalışmıyor bozuk. Paradox misali DLC ler ile ne bileyim entrikalar DLC si gibi genişlemeler yayınlayacaklar MB olayını bu oyunla sonlandırıp sadece genişlemeler ile oyunu hep taze tutacaklar artık daha basit işlerde kendilerine yer bulsunlar. Basit ve sağlam bir taktik her türlü işe yarar ama oyun şuan mızraksız Spartalı gibi , oyun daha da derinleşmeli.

Yapacakları ne biliyor musun? Önce oyunu bi bitirecekler şuan oyun çalışmıyor dürüst olun çalışmıyor bozuk. Paradox misali DLC ler ile ne bileyim entrikalar DLC si gibi genişlemeler yayınlayacaklar MB olayını bu oyunla sonlandırıp sadece genişlemeler ile oyunu hep taze tutacaklar artık daha basit işlerde kendilerine yer bulsunlar. Basit ve sağlam bir taktik her türlü işe yarar ama oyun şuan mızraksız Spartalı gibi , oyun daha da derinleşmeli.
zaten ne yapacaklarını bilmediğimizden konuşmuyor muyuz hep? konuşulan şeyler o anda oyunda olmayan kimisi sonradan eklenen, kimisi eklenecek olan, kimisi de asla eklenmeyecek şeyler değil mi? yani ne konuşmalıyım? "aa bunun hakkında bir planları vardır, bak bunu sonra eklerler, bak bunun dlc si çıkar" diyip eksiklerden bahsetmeyelim mi?

zaten ne yapacaklarını bilmediğimizden konuşmuyor muyuz hep? konuşulan şeyler o anda oyunda olmayan kimisi sonradan eklenen, kimisi eklenecek olan, kimisi de asla eklenmeyecek şeyler değil mi? yani ne konuşmalıyım? "aa bunun hakkında bir planları vardır, bak bunu sonra eklerler, bak bunun dlc si çıkar" diyip eksiklerden bahsetmeyelim mi?
Ben “aslında” yapmaları gerekeni söyledim. Önerdiğim gibi mantıklı bir şey yapacaklarını maalesef çok düşük ihtimal olarak görüyorum. Eksiklerden bahsetmekten bıktık hocam ne cevap geliyor ne bir şey alıntılara bile cevap vermiyorlar oyun onların oyunu EA alan arkadaşlara azıcık saygıları yoksa bir şey diyemeyiz. Bana göre çıkınca alanla EA ken alan bir olmaz. Çokça emeği geçip ger update de tekrar tekrar oynayan arkadaşlara yapılan saygısızlık üzücü. Bannerlord un iyi bir oyun olmayacağına kanıt olarak gene kendi bozuk oyunları Warband ın native sini gösteririm , bir oynayın öneririm. Warband gibi çok satan bir oyunu güncellemeyip öylece bırakana ( hadi güncellemedin bari o kadar sattı bi oyunu düzelt değil mi? ) Ne denir ki.

Last edited:
Ben “aslında” yapmaları gerekeni söyledim. Önerdiğim gibi mantıklı bir şey yapacaklarını maalesef çok düşük ihtimal olarak görüyorum. Eksiklerden bahsetmekten bıktık hocam ne cevap geliyor ne bir şey alıntılara bile cevap vermiyorlar oyun onların oyunu EA alan arkadaşlara azıcık saygıları yoksa bir şey diyemeyiz. Bana göre çıkınca alanla EA ken alan bir olmaz. Çokça emeği geçip ger update de tekrar tekrar oynayan arkadaşlara yapılan saygısızlık üzücü. Bannerlord un iyi bir oyun olmayacağına kanıt olarak gene kendi bozuk oyunları Warband ın native sini gösteririm , bir oynayın öneririm. Warband gibi çok satan bir oyunu güncellemeyip öylece bırakana ( hadi güncellemedin bari o kadar sattı bi oyunu düzelt değil mi? ) Ne denir ki.
+
Haklısın hocam, ne diyelim, el mahkum.

Oyun çalışmıyor derken? en son 1.0'da oynadınız heralde.

Oyunda bulunuyor sadece campaign'e eklenmiş değil. Spear brace, intikam, alevli oklar, atıcılık/binicilik turnuvaları gibi gibi...
Komiktir ki 1.0 da daha iyiydi çökmeler hariç. Bence siz oynamamışsınız. Yoksa katıldığınız ülkede ayrılık seviyesinin ( ismi tam doğru olmaya bilir ama ülkenin iç durumu hakkında bozuk bir mekanik daha ) %1 diğer gariban NPC Li ülkeler sadece siz onlara katılmadınız diye %40 larda olduğunu bilirdin. Katıldığım ülke kimseye savaş açmıyordu en fazla oyun içi 2 hafta savaşıyordu dolayısıyla SAVAŞMAK zorunda bırakan oyunun ekonomisi Player için çöküyordu. Özet geçtim zaten herkes biliyor ne oynadığını ne tür sıkıntılar yaşadığını enkötü forumu gezsen çalışan oyunda bu kadar sorun olmayacağını anlayacak kadar olurdun.

çoğu kişi oyunun gidişatını beğenmiyor ama bir şeyini de çıkarmasak sanki...
Ya reis sen 800 oynadın diye bana ne oluyor? Senin vaktin “bu kadar çok” Bannerlord oynayacak kadar değersiz ise ben ne yapayım. Hani bir ben bir de Veli şikayet etse tamam haklısın, şikayet eden çok kişi var. Etmeyenin ya oyundan beklentisi yoktur yada oynamayacaktır ,bu oyunu gerçekten bekleyen ne kadar iyi olacağının hayalini kuranlar şikayet ediyor .Ha şikayet etmekten bıkıp ya forumu yada yazmayı bırakanları unutmayalım.

Last edited:
aynen "reis" aynen...
tartışamıyorum sadece hakaret edebiliyorum onu da forum kuralları yüzünden yapamıyorum de anlaşalım.
Ahahah hitap şeklime neden takıldın ki? Bir oyun tartışması yüzünden kimseye kızacak değilim, o kadar gerizekalı çok olsa da ben onlardan değilim. Tartışmayı uzatmamın sebebi çoğu yerde mesajlarımı alıntılıyorsun şu işi çözelim dedim. Sen her mesajıma cevap vermek yerine içinden bir tanesine cevap verip ayrılıyorsun bu çok kişinin yaptığı gıcık olduğum bir davranış.

Back
Top Bottom