Kodcu Yardım & Destek Hattı

Users who are viewing this thread

YusufKAYA said:
"X kadar partiyi yok et."Gibi bir komut nasıl verilir? Elimde kodları var scripte girdim,hatada vermedi fakat oyunda çalışmadı.

Şunlar var:

Code:
disable_party                         = 1230  # (disable_party, <party_id>),
                                              # Party disappears from the map. Note that (try_for_parties) will still iterate over disabled parties, so you need to make additional checks with (party_is_active).
enable_party                          = 1231  # (enable_party, <party_id>),
                                              # Reactivates a previously disabled party.
remove_party                          = 1232  # (remove_party, <party_id>),
                                              # Destroys a party completely.

Tüfekçi Başı said:
Eski bir görev kodu vardı. Onu çok kullandım. Eski açık kaynak kodlarda bulabilirsin.
Bulamadım :/ Tam olarak istediğimi anlatamadım galiba.

Light And Darkness modda da vardı dediğim görev belirli bir sayıda grup kadar haydut öldürmemizi isteyip öldürünce görevin bitmesini istiyorum.

YusufKAYA said:
Öyle değil,görev olarak.Haydut grubu yok et gibi.
Şurayı inceleyebilirsin.
Tüfekçi Başı said:
Trigger dosyalarına da bak. Varsa trigger dosyalarındadır bence. Hatta tüm module dosyalarına bak. En doğrusu bu.

O dediğin mümkün ve trigger ile olur.

Eklediğin şehrin yeri de önemli. Constants içinde diğer şehirlerin arasında döndürülüyor olabilir.
Bakacağım teşekkür ederim. Olmazsa yazarım.

Bunu dialogda, game_menusda, trgersde koşul kısmına koyacaksın.Harita üzerindeyken grubu yenince görev başarılı olmasını istiyorsan triggere ekleyeceksin.
(store_num_parties_destroyed_by_player,":haydut5","pt_krikonhaydutlari"),(ge, ":haydut5", 5)
haydut5  kısmına istediğini yazabilirsin.
pt_krikonhaydutlari yenilecek grup, 5 ise sayısı, 5 tane o gruptan yenersen demek.

frozenpainter said:
Bunu dialogda, game_menusda, trgersde koşul kısmına koyacaksın.Harita üzerindeyken grubu yenince görev başarılı olmasını istiyorsan triggere ekleyeceksin.
(store_num_parties_destroyed_by_player,":haydut5","pt_krikonhaydutlari"),(ge, ":haydut5", 5)
haydut5  kısmına istediğini yazabilirsin.
pt_krikonhaydutlari yenilecek grup, 5 ise sayısı, 5 tane o gruptan yenersen demek.
Bu daha kolay geldi,teşekkürler hemen deniyorum  :smile:

Edit:grin:enedim oldu,çok teşekkürler.

Yine bir soru takıldı kafama.Kendi oluşturduğumuz bir misyona köylülerin köyde dolaştığı gibi dolaşan npcler eklemek için ne yazmalıyız?

Birde sahnedeki bir npc'yi ata bindirmek için ne yazıyoruz? Misyonla alakalı sanırsam...

warband module system i kuramıyorum hiç bir yerde tam çözümünü ve win7 uyumlu kurulum bulamadım çıldırmak üzereyim yardımcı olabilir misiniz?Hata alıyorum ve bulduğum rehper video vs... Hepsinin çözümlerini denedim python kurulu ve path de seçili durumda

monaryas said:
warband module system i kuramıyorum hiç bir yerde tam çözümünü ve win7 uyumlu kurulum bulamadım çıldırmak üzereyim yardımcı olabilir misiniz?Hata alıyorum ve bulduğum rehper video vs... Hepsinin çözümlerini denedim python kurulu ve path de seçili durumda

Kardes bak kurduktan sonra pathi ayarla tamammi ondan sonra module system icindeki .py uzantili dosyalari acmak icin mesela mode items.py yiiacacaksan çift tiklama veya enter filan yapma sağ tikla edit with IDLE de. Acamazsan path da sorun vardir yanlis yapmissindir

Back
Top Bottom