Kodcu Yardım & Destek Hattı

Users who are viewing this thread

module_Scripste enter_court  6 ve 7. entry pointler kale muhafızlarına ayrılmış. 16. entry pointe kalenin lordu duruyor, lord olmazsa karısı duruyor orda.Lord ve leydiler entry point 16 ve üstünde spawnlanıyor.

Tam olarak kod yardımı değil de modun testi için yardım lazım, NW Dedicated Server yüklü olan ve Napoleonic Wars DLC'si olan biri modu test etmeme yardım edebilir mi

Moduma basit bir şekilde svadya bölgesine oba eklemek istiyorum.Nasıl oba ekleyebilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.
Yeri burası olmayabilir yanlış yere ileti attıysam özür dilerim.

İşbara Alp said:
Moduma basit bir şekilde svadya bölgesine oba eklemek istiyorum.Nasıl oba ekleyebilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.
Yeri burası olmayabilir yanlış yere ileti attıysam özür dilerim.
Yok,yok doğru yere atmışsın iletiyi.
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352831.0.html
Şuradaki menü ekleme kısmında parti eklemeyide anlatıyor o şekilde yapabilirsin.Bir sorun olursa özeldende yazabilirsin.

LekasMBW said:
Sahnedeki bir itemi bir nasıl silebilirim ?

kodla nasıl silebilirim yani...

Code:
(replace_scene_items_with_scene_props, "itm_kaldirilacak_item", "spr_empty"),
Bu kod ile sahnede belirttiğin itemden kaç tane varsa onları kaldırıp yerine bir scene_prop(şu anki haliyle görünmez scene_prop) ekleyebilirsin.
bunu kullan item silmek istediğin kod satırında.

HyperCharge said:
LekasMBW said:

Code:
Bu kod ile sahnede belirttiğin itemden kaç tane varsa onları kaldırıp yerine bir scene_prop(şu anki haliyle görünmez scene_prop) ekleyebilirsin.

Çok çok teşekkürler , çok yardımı oldu :smile:

Çok kısa bir şey daha :

HyperCharge said:
LekasMBW said:

Code:

Bunu bir scriptte çalıştırsam ve scripti bir passage'a bağlarsam , sahnede passage etkinleştirilince sadece o sahnedeki itemleri veya scene propları mı siler ?Yoksa başka sahneleri de etkiler mi?

Biraz garip bir soru biliyorum :smile:

LekasMBW said:
Çok kısa bir şey daha :

HyperCharge said:
LekasMBW said:

Code:

Bunu bir scriptte çalıştırsam ve scripti bir passage'a bağlarsam , sahnede passage etkinleştirilince sadece o sahnedeki itemleri veya scene propları mı siler ?Yoksa başka sahneleri de etkiler mi?

Biraz garip bir soru biliyorum :smile:
Yedek alıp deneyebilirsin. Deneme yanılma yöntemiyle yapınca tecrübede olmuş oluyor.
Bir soru da benden. Bir şehrin koduna görünmez olması için "pf_disabled" ekliyorum ama oyuna girdikten 4-5 saniye sonra şehir görünüyor. Bunun bir çözümü var mı?

Tüfekçi Başı said:
Başka bir yerde pf_disabled kalkıyordur. Kodu karıştır.

Save dosyası da kullanma.
Tüm scripts dosyasında o şehirle ilgili kodlara baktım ama yok bulamıyorum. Party_set_flags ile sürekli pf_disabled eklenmesi mümkün olur mu? Oyuncu harita üzerinde hareket ettikçe devreye girse mesela.

Trigger dosyalarına da bak. Varsa trigger dosyalarındadır bence. Hatta tüm module dosyalarına bak. En doğrusu bu.

O dediğin mümkün ve trigger ile olur.

Eklediğin şehrin yeri de önemli. Constants içinde diğer şehirlerin arasında döndürülüyor olabilir.

Back
Top Bottom