Kodcu Yardım & Destek Hattı

Users who are viewing this thread

Anlattık anlamadın.

Ya bunu,

Haritatada şehirlerin yerlerini ayarla parties'e kaydet, o parties.txt'deki koordinatları m_parties'e gir.

ya bunu,

Launcherda edit modu ve saniyedeki kare sayısını aktif et, oyuna girip haritada gereken yere ışınlan ve ctrl e yap, bulunulan pozisyonun koordinatları sol üstte yeşil yazıyla çıkacak. Onları module partieste yeni partinin koordinatları yerine yaz.

yaparsın.

Rhotromir said:
Anlattık anlamadın.

Ya bunu,

Haritatada şehirlerin yerlerini ayarla parties'e kaydet, o parties.txt'deki koordinatları m_parties'e gir.

ya bunu,

Launcherda edit modu ve saniyedeki kare sayısını aktif et, oyuna girip haritada gereken yere ışınlan ve ctrl e yap, bulunulan pozisyonun koordinatları sol üstte yeşil yazıyla çıkacak. Onları module partieste yeni partinin koordinatları yerine yaz.

yaparsın.
parties txt deki koordinatlar nerede yazıyor Ben anlamıyorum de txt çok karmaşık

arkadaşlar merhaba konuşma içinde bir sahneye geçişi nasıl yaparız örnek mesela

[trp_ayyas,"start",[],"Selam, usta seni çok acil hemen handan bekliyorlar", "ayyas_signup_1",[]],
[trp_ayyas|plyr,"ayyas_signup_1", [], " tamam hemen hana gidiyorum","close_window",[]],

burda han sahnesine bağlantı olsun tamam hemen hana gidiyorum tıkladığımızda han sahnesnde doğsun istiyorum mümkünmü

Lazhier said:
arkadaşlar merhaba konuşma içinde bir sahneye geçişi nasıl yaparız örnek mesela

[trp_ayyas,"start",[],"Selam, usta seni çok acil hemen handan bekliyorlar", "ayyas_signup_1",[]],
[trp_ayyas|plyr,"ayyas_signup_1", [], " tamam hemen hana gidiyorum","close_window",[]],

burda han sahnesine bağlantı olsun tamam hemen hana gidiyorum tıkladığımızda han sahnesnde doğsun istiyorum mümkünmü

sorunu yine kendim çözdüm tşkkr ederim

Ufak hatalar misal krallık kurunca bi yoldaşıma toprak verdim sancağı nord kralının sancağı oldu misal kalden esir kaçırmak için gizlice girince ensende kılıçı tam sallamaya hazır 4kişinin olması yada bi lordu yenince o lord 3 gün sonra sana süvarilrrle saldırması taht valisinin isyanına ortak olunca savaş açılan kralşığın ne ekonomisine nede derebeyi çöküşte olmasına rağmen anormal derecede artması ve bu olayların 3güm sürmesi

selamlar bir sorum olucak

ben Haritada Gezerken Lonca başkanının ''Senin için Yeni bir görevim Var acil Gel'' Gibi Yazısını çıkartmak istiyorum ve yanına gidince o görevi almak istiorum nasıl halledebilirim ?
- Teşekkürler

Burafbk said:
selamlar bir sorum olucak

ben Haritada Gezerken Lonca başkanının ''Senin için Yeni bir görevim Var acil Gel'' Gibi Yazısını çıkartmak istiyorum ve yanına gidince o görevi almak istiorum nasıl halledebilirim ?
- Teşekkürler

Yazı nerede çıkacak , sol altta mı yoksa oyuna başlıyınca haritada sın gibi bişey yazıyo onun gibi bişey mi

arkadaşlar slm bir konuda yardımınızı rica ediyorum şimdi bir trop ekledim bir npc ve bu npcye bir sahne atadım han sahnesine orda npcnin yanina gidiyorum dialoglarını oluşturdum konuşuyorum onu partime alıyorum herşey tamam tpartime geliyor ama hana geri gittiğimde o npc gene orda ve yine aynı konuşmları tekrarlıyor dialog metninde eksik olan bir şeymi var

Code:
###remzi

[trp_remzi|plyr, "start", [], "selam remzi abi nasilsin", "rmzi1",[]],
[trp_remzi, "rmzi1", [], "iyidir yegen seni sormali", "rmzi2",[]],
[trp_remzi|plyr, "rmzi2", [], "Ne olsun be abi hep ayni kosturmaca", "rmzi3",[]],
[trp_remzi, "rmzi3", [], "Al bizdende okadar evlat", "rmzi4",[]],
[trp_remzi|plyr, "rmzi4", [], "abi sana bir teklifim var kabul edersen", "rmzi5",[]],
[trp_remzi, "rmzi5", [], "nedir o", "rmzi6",[]],
[trp_remzi|plyr, "rmzi6", [], "abi benimle birlkte savasirmisin benim birligime katilirmisin", "rmzi7",[]],
[trp_remzi, "rmzi7", [], "Tabiki Evlat ne Demek seninle birlikte kilic sallamak benim icin sereftir", "rmzi8",[]],
[trp_remzi|plyr, "rmzi8", [], "abi ozaman hazirlan en kisa zamanda yola cikiyoruz", "rmzi9",[]],
[trp_remzi, "rmzi9", [], "Tamm Evlat", "close_window",[(party_add_members, "p_main_party","trp_remzi",1)]],
###Remzi

Back
Top Bottom