Kimi bakan yapmalıyım? Münakaşayı sonlandır görevi vermiyorlar?

Users who are viewing this thread

yigitcan5716

Arkadaşlar, forumda böyle konular açıldı ama ben iki soruma yanıt bulamadım:
1. Kimi bakan yaparsam yapayım politikayla aram iyi değil diyor, bakan olmak istemiyor.
2. 30-40 gündür Münakaşayı Sonlandır görevi gelmiyor ancak şehrime adam gönderince lordların araları çok kötü vb. şeyler geliyor.
Bu iki soruma cevap bulun lütfen.

birde bakan kimi yapayım internetten baktım artimennerle bunduktu herhalde bunduk derebeyi
artimenneride bir türlü bulamıyom kraldiyada 4 tur attım :mrgreen: adam yok yardım lütfen 100 gündür uğraşıyom bunlarla(oyunda yüz gün:mrgreen:)

1 - Artimenterle Bunduk doğru bulmuşsun.
2 - Gelmesine gerek yok. Hep gelecek diye bir kural yok.
3 - 2 dakika aralıkla mesaj atmazsan hepimiz içim iyi olur :wink:

cevap veren olsa atmayacam gırgır şamata konular açıp önemli konulara yer vermiyorlar! 10 tanede açarım cevabın işime yaramadı adam gönderiyom şehrime rekabet labirendi diyor bakan siyasetle aram iyi değil deyip yatıyor :twisted: :twisted: :twisted:

1- yahudan sonra soru işareti konulmaz çünkü soru sormuyorsun
2-saat hesaplarını biliyorsan önceki konuyla bu konu arasında 24 saat geçtiğini anlarsın

seni türk dil kurumuna götürmek lazım iyice öğren dilimizi

neyse şimdi laf yarışına girecek halim yok düzgünce cevap verenden allah razı olsun

seninde TDK'na alalım noktalama işareti yok ve gereksiz mesajlar atıp duruyorsun.

noktalama işareti koyacak vaktim yok tammamı onunlamı uğrsaşacam düzgün yazıyorum ya o yeter

antiatmax said:
seninde TDK'na alalım noktalama işareti yok ve gereksiz mesajlar atıp duruyorsun.
[/quote

yazım kurallarını öğren tdk na değil tdk ya diye olur

İkimizde Türkçe'yi tam anlamıyla kullanamıyorsak kavga etmiyelim.(ve noktalama işaretini salla diye birşey  olamaz onlarda Türk dilinin bir parçası)Vakti yokmuş pee!!!!

Konu çok gereksiz yerlere gitmiş. Neyse senin sorununa gelelim yigit. Yanına aldığın npclerin karizma seviyesine göre adam atamalısın. Misal veriyorum bunduk'un karizması 0 ise senin onu bakan yapabilme ihtimal düşük olur. Hatırladığım kadarıyla lezalitin karizması vardı onu bakanlığa atayabilirsin. Yada ymirayı bakanlığa atayabilirsin çünkü ymira oyunda kültürlü olduğu için tam ona göre bir görev olacaktır.

BarbarianWarlord_x7 said:
Konu çok gereksiz yerlere gitmiş. Neyse senin sorununa gelelim yigit. Yanına aldığın npclerin karizma seviyesine göre adam atamalısın. Misal veriyorum bunduk'un karizması 0 ise senin onu bakan yapabilme ihtimal düşük olur. Hatırladığım kadarıyla lezalitin karizması vardı onu bakanlığa atayabilirsin. Yada ymirayı bakanlığa atayabilirsin çünkü ymira oyunda kültürlü olduğu için tam ona göre bir görev olacaktır.

ymira da istemoyo lezalit derebeyi benn artimenneri  arıyorum hiç bir yerde yok nasıl bulurum gezginlerde isimm yok adamı bulamıyorum yardım lüttfen
nl

not:yaz tatiline  dayımlara gittim pc yavaş takılıyor tam cevap yazın yazana kdar canımm cııroyk

Valla dostum benim bileceklerim bu kadar nizarı deneyebilirsin belki o kabul edebilir. Bütün yoldaşlarının hikayelerini tekrar dinle zaten hikayeye göre bakanlığa uygun adam bulabilirsin.

bence hic birini yapma evlendiysen karını bakan yap okadar etkilemiyor zaten bakanın ne düşündüğü senin dediğini yapıyorsa sorun yok :wink:

Tatura said:
Warband da bakan olarak atadığımız kişiler belli bir süre sonra bakanlığı bırakmak istiyor malumunuz.
Bunun çözümünü buldum. daha önce bulundu mu bilmiyorum. Ben bilgilendirme maksadıyla yazıyorum.
Yöneticiler şayet daha önce bulunmamışsa rehbere kaydırırsa sevinirim.

Bakan olarak atadığınız kişi lordların kendi aralarında ki sürtüşmelere çözüm bulamadığından ötürü olacak ki görevi bırakmak istiyor.
Oyun zamanıyla haftada 1 kez bakanınıza gidip "Krallık birliklerimizi güçlendirmek için herhangi bir fikri olup olmadığını" soruyoruz. O da bize örneğin Lord Nizar ile Lord Alayen arasında sürtüşme olduğunu söylüyor.
Bizde lordların arasındaki "Münakaşayı Sonlandır" ıyoruz. Olay bundan ibarettir.
Dikkat: Lordlarla ilişkiniz en az 10 olmalı.

Münakaşa sonlandırılmazsa tüm lordlarla ilişkiniz -2(Dikkat) düşüyor.

Bazen Bakan size mesaj gönderip aciliyeti olan bir işi bildirir. 2 lord arasındaki ilişkinin çirkin boyuta ulaştığını söyler. Bu durumda da acilen müdahale etmelisiniz. Yoksa otoriteniz büyük yara alır.

Lordlar arasında ki münakaşaları engellediğiniz sürece (Otoriteniz güçlenir)seferlere katılımda bir artmada meydana geliyor.

Edit:3 günde bir münakaşa sonlandır görevi alabiliyoruz.
Bugün görevi alıp sonlandırdığımız zaman başka sorunlar varsa  Bakan yine mızmızlanıyor :smile:

Netice olarak;

Bakan dan sürekli görev alıp lordların arasını yaptığınız vakit ne olur. Bende bunu Ymira ya sordum git bakim araştır dedim.

Ymira gidip Yalen de araştırma yaptı. Bu araştırma sonucuna göre Rodok krallığının tam bir istikrar abidesi olduğunu söyledi.

Diğer ırklara mensup npc lere de bu görevi verebilirsiniz. Onlarda size diğer krallıklarda durumun ne olduğunu aktaracaktır.

Lordlar anlaşamıyor ve geri çekilmeye hazırlar veya kandırılmaya hazırlar veya çok sağlamlar gibi.

Eşinizi bakan yaptığınızda da aynı şeyler geçerlidir.

Tatura'nın yazısından alıntı yaptım bir sorum olmaz değil mi?

ben buna baktım ama bakanlar mızmızlanıyor artimenner uygun bir tek bakanlığa o da bulunmuyor sizce nerdedir bu adam oyunda 150 günden beri arıyorum