Kim,hangi ayarlarda kaç FPS alıyor?

Users who are viewing this thread

@kisacatefo @Lamkrin

Her ikinize tek bir soru soracagim.
Ayni sistem özelliklerine Hdd'de mi oyunu daha akıcı hissedersin ssd'de mi?
Kabul edin veya etmeyin cevap çok net SSD.Başka birşey daha sorayim veya 60 fps aldigin hdd'li oyun mu daha keyif verir 50-55 fps aldigin ssd'li mi?
Burada kimse ssd'nin 60 fpsyi 70 fps yaptığını iddia etmedi.Ama şunu iddia ediyorum, oyunda yaptığın hersey daha akıcı hissettirecektir.60 fps ile 70 fps farkını gözle çok zor hissedersin ama ssd farkını çok bariz hissedersin.Bir şeye tıklarsın 2 snde sonraki ekran açılır, hdd'de bekle babam bekle.

Konuya da ssd yazmamın sebebi insanların oyunu akıcı oynayıp oynamadığını söylerken ssd'ye kurulup kurulmadığını görmemiz için.Ha ben birşey söylemesem de bu forumda da oyunu ssd'ye kurduktan sonra fps droplarin kalktığını söyleyen bir sürü insan oldu.O fps drop ssd,de oyunun optimizasyon sıkıntısından yine olmuştur ama atıyorum ssd de bu 0.3 sn olmuştur hızından ötürü kullanıcı fark etmemiştir bile, hdd'de 2 sn sürmüştür bariz fark edilmiştir.Birkac konuyu da koyayım:

@kisacatefo @Lamkrin

Kabul edin veya etmeyin cevap çok net SSD.Başka birşey daha sorayim veya 60 fps aldigin hdd'li oyun mu daha keyif verir 50-55 fps aldigin ssd'li mi?
Burada kimse ssd'nin 60 fpsyi 70 fps yaptığını iddia etmedi.Ama şunu iddia ediyorum, oyunda yaptığın hersey daha akıcı hissettirecektir.60 fps ile 70 fps farkını gözle çok zor hissedersin ama ssd farkını çok bariz hissedersin.Bir şeye tıklarsın 2 snde sonraki ekran açılır, hdd'de bekle babam bekle.

Konuya da ssd yazmamın sebebi insanların oyunu akıcı oynayıp oynamadığını söylerken ssd'ye kurulup kurulmadığını görmemiz için.Ha ben birşey söylemesem de bu forumda da oyunu ssd'ye kurduktan sonra fps droplarin kalktığını söyleyen bir sürü insan oldu.O fps drop ssd,de oyunun optimizasyon sıkıntısından yine olmuştur ama atıyorum ssd de bu 0.3 sn olmuştur hızından ötürü kullanıcı fark etmemiştir bile, hdd'de 2 sn sürmüştür bariz fark edilmiştir.Birkac konuyu da koyayım:

"Şöyle, parçaların çok iyi ise HDD her zaman yetişemeyebiliyor ağır oyunlarda. Bu durumda SSD almak, FPS değil pürüzsüzlük verir. Mesela ben 470 kullanıyorum HDD'den SDD'ye geçtiğimde bir miktar takılmaların azaldığını hissettim ama FPS değerlerimde pek de bir değişme yoktu."

iyi günler.

bak nediyor burda bak;

"SSD nin FPS artışına neden olması söz konusu değil. Artık FPS düşmüyorsa bu arızalı HDD nin FPS dalgalanmasına neden olduğunu gösterir yani SSD ile zaten ulaşmanız gereken FPS değerlerine ulaşmışsınız. Bazen yazma hızı farkından ötürü oyundaki takılmalar ve harita yüklemeleri FPS düşüşü ile karıştırılabilir fakat ikisi farklı şeylerdir. SSD nin önemi konusunda düşüncelerinize katılıyorum güle güle kullanın."

3)Bu sayede Mekanik bir motoru olan,kafası ve 4 plaka dan oluşan HDD ye göre VERİ OKUMA,YAZMA ve KOPYALAMA hızında daha iyidir.

şu madde den zaten anlaman gerekiyor fps droplarının azalması ve yükleme ekranlarının, donmalarının azalması yahut hızlanmasını ama, F P S A R T I Ş I S A Ğ L A M A Z.

3)Bu sayede Mekanik bir motoru olan,kafası ve 4 plaka dan oluşan HDD ye göre VERİ OKUMA,YAZMA ve KOPYALAMA hızında daha iyidir.

şu madde den zaten anlaman gerekiyor fps droplarının azalması ve yükleme ekranlarının, donmalarının azalması yahut hızlanmasını ama, F P S A R T I Ş I S A Ğ L A M A Z.

Tamam kardeş ben de şunu diyorum son kez:
FPS Droplarin azalması, oyunun daha akıcı hissedilmesi > 3-5 FPS

Hersey Fps değil.Istersen 80 FPS al, eğer bir tane fps drop olsun tüm oyundan aldigin keyif kaçar.Oyunu dona dona oynadiktan sonra 200 fps alsam ne olur?Ee bunu azaltan bir parça var diyorum, yok kardeşim ssd fps artırmaz diyorsunuz.Yav kim dedi fps artırır diye?Bak siz de yazmışsınız fps droplarin azalması,donmalarin azalmasını sağlar.BİTTİ.

Hersey Fps değil.Istersen 80 FPS al, eğer bir tane fps drop olsun tüm oyundan aldigin keyif kaçar.Oyunu dona dona oynadiktan sonra 200 fps alsam ne olur?Ee bunu azaltan bir parça var diyorum, yok kardeşim ssd fps artırmaz diyorsunuz.Yav kim dedi fps artırır diye?Bak siz de yazmışsınız fps droplarin azalması,donmalarin azalmasını sağlar.BİTTİ.
tamam.

@kisacatefo @Lamkrin

Verdiğin bütün linkler insanların kişisel görüşlerini içeriyor. Pek tabii senin gibi düşünen insanları bulabilirsin ancak insanların senin gibi düşünüyor olması sonucu değiştirmez. Sana oyunların bilgisayardaki verileri nasıl işlediklerini anlattım detaylarıyla. Uğraştım umarım anlamışsındır.Görünen o ki hata yaptığını veya eksik bildiğini kabullenemeyen bir insansın. Sana daha fazla laf anlatarak kendimi yormayacağım lakin şunu bil ki

FPS =Frames per Second demektir yani saniyede gösterilen kare sayısı. Verdiğin örnekte HDD den 60 FPS, SSD den 50 - 55 FPS alındığını varsayıyorsun. Bir saniyede 1000 ms vardır. Bir oyunu 60 FPS hızla oynadığınız zaman, kareler 16.67 ms ekranda kalır. Yani her bir kareyi 16 ms görürsünüz ve daha sonra bir sonraki kareyi görürsünüz, o da 16 ms gösterilir ve bu böyle devam eder. SSD ye kurulu oyunda 50 FPS alırsanız eğer, HDD de 60 FPS aldığınız oyundan daha az akıcı bir oyun deneyimi elde edersiniz. Çünkü her saniye 50 kare görüyorsunuz. Bu da demek oluyor ki her kare ekranda 20 ms kalıyor. Yani gözünüz daha az akıcı bir görüntü görür. Daha da kötü yanı saniyede 50 kare görmeniz ile 60 kare görmeniz arasında da azımsanamayacak kadar fazla bir input lag yaşarsınız bu da daha kötü bir oyun deneyimi anlamına geliyor.

Technopatta insanların kişisel düşüncesine bakacağına dünyanın en büyük teknoloji forumlarından Tom's Hardware' in moderatörünün söylediği şeylere bakabilirsin. Link

"Şöyle, parçaların çok iyi ise HDD her zaman yetişemeyebiliyor ağır oyunlarda. Bu durumda SSD almak, FPS değil pürüzsüzlük verir. Mesela ben 470 kullanıyorum HDD'den SDD'ye geçtiğimde bir miktar takılmaların azaldığını hissettim ama FPS değerlerimde pek de bir değişme yoktu."

iyi günler.
Bu da tamamen saçma bir cümle. Eğer ağır oyunların verileri HDD' den çektiğini düşünüyorsan sence VRAM ve RAM ne işe yarıyor? Sen hiç oyun oynarken disk kullanımının yükseldiğini gördün mü ? HDD arızalı olmadığı veya yazma hızının çok çok aşırı küçük olmadığı durumlarda oyun oynarken bir fps drop, pürüz, takılma gibi şeyleri asla yaşamazsınız.

SSD FPS droplarının azalmasını, donmaların azalmasını sağlamaz. Oyun performansına SSD etki etmez Link

Arkadaşlar kendinizi yormayın boşuna laf anlatmaya uğraşıyorsunuz. Düz dünyacı gibiler çünkü ne deseniz boş. Ssd nin oyun performansıyla bir ilgisi olmasa da sonuçta güncel bir teknoloji hdd ler artık tarih oluyor zaten kullanmaktan kimseye zarar gelmez. Ssd adamdır ssd kraldır deyin geçin.

Arkadaşlar kendinizi yormayın boşuna laf anlatmaya uğraşıyorsunuz. Düz dünyacı gibiler çünkü ne deseniz boş. Ssd nin oyun performansıyla bir ilgisi olmasa da sonuçta güncel bir teknoloji hdd ler artık tarih oluyor zaten kullanmaktan kimseye zarar gelmez. Ssd adamdır ssd kraldır deyin geçin.
yorucu

@kisacatefo
Kardeşim,demin ki postta cahil falan dedin görmezden geldim, şimdi de iki posttan kişilik analizi yaptın, sanırım birkaç mesaj daha atsam seceremi çıkarırsın.Öncelikle uslubunuzu düzeltin.Yanlis biliyor da olabilirim ama bu sana yok cahilsin, laftan anlamazsın deme hakkını vermiyor.

Ben teknik verilerle konuşmuyorum, sizin kadar teknik bilgileri de haiz değilim.Bizzat gördüğüm şeyi söylüyorum.Ssd oyunu çok daha akıcı oynadigim hissiyatını veriyor bana.Ve bizzat deneyimlediğim FPS dropları da ortadan kaldırıyor.Fark etmiyorsa, sadece yükleme sürelerini düşürüyorsa, siz 5400 rpm'lik hddlerinize yükleyip oyunların hepsini oradan oynayın.

@kisacatefo
Kardeşim,demin ki postta cahil falan dedin görmezden geldim, şimdi de iki posttan kişilik analizi yaptın, sanırım birkaç mesaj daha atsam seceremi çıkarırsın.Öncelikle uslubunuzu düzeltin.Yanlis biliyor da olabilirim ama bu sana yok cahilsin, laftan anlamazsın deme hakkını vermiyor.

Ben teknik verilerle konuşmuyorum, sizin kadar teknik bilgileri de haiz değilim.Bizzat gördüğüm şeyi söylüyorum.Ssd oyunu çok daha akıcı oynadigim hissiyatını veriyor bana.Ve bizzat deneyimlediğim FPS dropları da ortadan kaldırıyor.Fark etmiyorsa, sadece yükleme sürelerini düşürüyorsa, siz 5400 rpm'lik hddlerinize yükleyip oyunların hepsini oradan oynayın.
Tamam beyler herkes kendine Müslüman kapatalım konuyu uzuyacak gidecek böyle.

Back
Top Bottom