Kertenkele ile mücadele.

Users who are viewing this thread

Deagius

Sergeant at Arms
Arkadaşlar merhaba,

Bodrum da tatildeyim şu an ve otel odasında kertenkele sorunu var. Kertenkeleyi nasıl odadan def edebilirim ? Benim için bir sorun teşkil etmiyor fakat oda da kalanları korkutuyor. En son bugün giysi dolabının içinde gördük fakat yakalayamadık. Otel yetkilileri de bulamadı. Bildiğiniz bir yol varsa, paylaşın lütfen. Kadın dırdırı çekmek istemiyorum. Konu gereksiz olabilir ama cidden yardım lazım.

Yanıtlarınızı bekliyorum,
Teşekkürler.

Kertenkelelerin evlerimize neden geldiğini sürekli merak etmişizdir. Bu hayvanlar besin bulamadığında ve yağmurlu havalarda yuvalarının su ile dolmasından dolayı kendilerine yeni sığınacak yer aramasından dolayı ve yeni besin kaynağı bulmak için evlerimize kadar gelirler.
Gelen kerten keleler dış ortamdan evlere hastalık ve mikrop taşıdıkları için zarar verdikleri gibi evdeki saksılardaki bitkilere de zarar verirler.
Alıntıdır.

Ya bir şey kışkırtmıyor mu bı hayvanları? Bi görebilsem indireceğim kafasına zaten. Cam falan da açamıyorum daha fazlası gelir diye, ne yapacağımı şaşırdım :s

niye öldürmeye çalışıyorsun hayvancağızı, ben kertenkeleleri çok severim, genelde elle yakalamak da o kadar zor değil, sonuçta sürüngen hayvan. Ama kuyruktan tutmayın, kuyruk elinizde kalır hayvan kaçar. asla ısırma gibi bi huylarını da görmedim, bi hastalık falan da bulaşmadı, yalnız bizimkiler korktuğu için evde tutamamıştım. kertenkeleyi en iyi kedi yakalar, evin içine bi kedi sok yakalasın.

Benim için önemli bir şey değil zaten. Küçücük tatlı bir şey. Fakat dediğim gibi dolabın içine girmiş, dolaptan sadece ben giysi alabiliyorum. Gölgelerinden korkuyorlar açıkcası. Cam falan da açamıyorum ormanlık alan, daha kötüleri gelelebilir. Tek çare öldürmek kalıyor bana malesef.

Swordmaster said:
Deodorant sık. Sersemliyor, sonra dışarı atabilirsin.

He, bu yolla onu öldürmemiş olurum. Bir karşıma çıksa çok güzel olacak da, acayip hızlı bir hayvan.

Back
Top Bottom