Kendimi Herkesden Farklı Hissediyorum

Users who are viewing this thread

Ya işte Yellow senin demek istediklerini demek istiyorum "Hepiniz insansınız" diyerek, ama anlatamadım sanırımsam.

Yellow Flash said:
Herkes aynı değil, insanlar farklılıkları oldukları için kendilerinde eksik olanları başkalarında arar zaten. Asıl sorun kendini yüksekte görüp "Abi millet olgun değil." "Ben farklıyım." deyip diğer insanların farklılıklarının olmadığını, onların birer koyun sürüsü olduğunu ifade etmektir. Tam olarak da bunu yapıyor arkadaş. Burada çoğu kişi de belirtmiş zaten, ben de yaşadım aynı şeyleri. Ergenlikte kendini tanıma süreciyle gelen bi durum diyebiliriz.
arkadaşlarla buluştuğumuzda üç kişi birden aynı anda "ya hiç kimse hayatı sorgulamıyor" demişti. aklıma o geldi. herkes birbirini sorgulamamakla ve koyun olmakla suçluyor. bunun nedeni de fikir kurarken herkesin farklı niteliklerden ilerlemesi sanırım.

Ben de bu sorun var, yakın arkadaşlarım dışında normal insanlarla konuşasım gelmiyor.Pop kültür denilen zırvayı hiç bir zaman yakından takip etmedim ama lisede böyle değildim.Artık bayağı muhabbetleri kaldıramıyorum.Fakültede kimle ne konuşulur onu bile unuttum ya da bilmiyorum.Yakında spora başlayacağım artık, kişiliğimden taviz vermesem de kendimi geliştirirm bir şekilde artık.

Ruan said:
Ben de bu sorun var, yakın arkadaşlarım dışında normal insanlarla konuşasım gelmiyor.Pop kültür denilen zırvayı hiç bir zaman yakından takip etmedim ama lisede böyle değildim.Artık bayağı muhabbetleri kaldıramıyorum.Fakültede kimle ne konuşulur onu bile unuttum ya da bilmiyorum.Yakında spora başlayacağım artık, kişiliğimden taviz vermesem de kendimi geliştirirm bir şekilde artık.
Becerilerin hakkında 0 bilgiye sahibim ancak kendi kendine takılan bir tipsen müziğe de yönelebilirsin.

Eşşek kadar adam oldum(20 yaşındayım) müziğe başlamak için geç değil mi? Gene de tavsiyen için sağol.

Ruan said:
Eşşek kadar adam oldum(20 yaşındayım) müziğe başlamak için geç değil mi? Gene de tavsiyen için sağol.
Yooo. Her gun 2-3 saat bir enstrümana vakit ayırsan 3-4 yıl sonra sokakta çalarak para kazanıcak duruma gelirsin

Yav canım işte kişiden kişiye değişir. Müziğe yatkınlığı varsa arkadaşın 3 ayda bile işi kapabilir bence.

Herkesin sorunları vardır herkes birbirinden farklı hisseder.Bu insanlığın doğasında vardır bende 11 yaşındayken acaba herkes benim gibi dünyayı fps(First Person)gibimi görüyor diye zannediyordum  :grin:

carrier said:
Ben bu sorunu 5 yaşında yaşıyordum yalnız, cidden geç bir yaş.
:meh:

VaL9vq.jpg

Burçlara inandığımdan değil de Terazi'nin özelliği olarak "Ortama Göre Kimlik Değişimi" olayı var bende. Yani o ortama göre hemen değişebilirim. Uyum sağlamakta hiç sıkıntı çekmem bu dünya üzerinde anlaşamıyacağım hiç bir insan yoktur.
Ki bunları neden anlatıyorum ? Şu sebeple ; bende senin gibi farklı olduğumu düşünüyordum ki  bazen bu bazen kibire kaçıyor. Neyseki o dönemi kolay atlattım çünkü uymasam bile uyuyormuş gibi görünüyordum.

Bundan kurtulmanın tek yolu kendi ortamını bulmak. Eğer Lisede isen çok sıkıntı çekersin. Anak şu şansın var ; Onlarla birlite olmak zorunda değilsin ilgini dağıtacak şeyler bul ve okuluna yanlızca oradan akademik olarak faydalanmak için git. Derslerin bittiğinde eğer evde yada oturduğun çevrede de mutlu olduğun bir ortam yoksa zaman kaybetmeden uzman yardımı alabilirsin. Gerçekten ,  yani hayat çekilmez öyle ...

Bi muddet kim okdugunu unutarak devam etmen gerek. Bende azbiraz buna yakin seyler yasamistim. Farkli oldugunu unutma ama genele de uy. Bosuna kendini yormazsin.

ærth said:
Öncelikle Merhaba , Sorumu Size Şöyle Anlatayım.Kendimi Diğer Arkadaşlarımdan Farklı Hissediyorum Yaptıkları Esprilere Gülmüyor , Aynı Zevkleri Paylaşmıyorum.Sanki Hepsi Makinadan Seri Üretim Çıkmışda Bir Ben Farklıymışım Gibi Oluyor.Ne Yapmalıyım Sizce ?

Her insan farklı olur. Demek ki sen şu anki evrende onlarla iletişim kurmayı tercih etmiyorsun. Yalnızken keyif alacağın şeyler yap o zaman ancak sosyalliği de çok boşlama. Kendin gibi biriyle karşılaşmayacaksın diye bir şey yok.

Büyüyünce geçmiyor. Sonra bir bakıyorsun yaşlanma süreci içinde sıradanlaşmışsın gitmiş...zorla ayak uyduruyorsun :smile: Ya da alkollü ortam falan gerekiyor.

Sende benim gibi akademiyi kovala o zaman. İnsanların sıradanlıklarını çekemiyorsan iyi gözlemleyebilmek için kendini eğit, teoriyle donat sonra millete hayırlı yazılar yaz, insanı insana anlat.

Back
Top Bottom