Keşke Olsaydı Dediğiniz Video Oyunları

Users who are viewing this thread

Hobeto13

Section Moderator
Kişisel olarak hep kendine sorduğum bir sorudur. Nasıl bir oyun olacak ki yıllardır o hissetmediğim hissi bana tekrar yaşatacak?

Geçenlerde, liseden dolayı video oyunlarından uzak olduğum için, 4 yılda çıkan video oyunlarını inceleme ihtiyacı hissettim. Bu oyunları incelerken farkettim, 2012 ciddi anlamda oyun bolluğunun yaşandığı son yıldı. Daha sonraki yıllarda genelde 3-4 oyun piyasaya hakim olup insanları tatmin ederken geri kalan oyunlar ya eksik ya da harbiden berbattı. Bundan dolayı bu soruyu bir kez daha sordum kendime.

İleride bu alanda kendimi geliştirip iş edinmeyi düşündüğüm için bir de size sormak isterim. Nasıl bir oyun oynamak isterdiniz?

Bu yeni bir oyun serisi veya eski bir serinin devam oyunu olabilir. Hiç seri olamamış bir oyunun devam oyunu olabileceği gibi bir oyun için bir eklenti paketi de olabilir. Sizden fikirlerinizi forum kurallarının sunduğu ölçüde özgürce sunmanızı istiyorum.

İlk olarak benim bir şey sunmam gerekirse her zaman bir Gun 2 oynamak isterdim. İlk oyunu oynadığım zaman ortaokuldaydım ve o zamanlar western teması ile ilgili hiçbir fikrim yoktu. Bir iki film izlemiştim, hepsi o. Ancak bu oyun beni bir western hayranı yaptı. Elbette Call of Juarez ile bu hissi bir kez daha yaşadıktan sonra uzunca bir süre başka bir oyunda göremedim.

Bilgisayardan başka bir platformda oyun oynamadığım için Red Dead Redemption gibi bir oyunu da oynama fırsatım olmadı. Dolayısıyla bir open world western tecrübem olmadı benim Gun'dan başka. Hep bir Gun 2 bekledim. Elbette bir devam oyunu olacak olsaydı daha çok Kuzey Batı eyaletlerde geçmesini tercih ederdim. Ancak şimdilik bir open world western oyunu görmek bile yeterli olurdu. :smile:

Vallaha sağlam bir Yüzüklerin Efendisi oyunu isterdim. Middle-Earth 3 olabilir veya Warband şeklinde bir oyun.

Sevdim ben bu konuyu aklıma geldikçe yazarım.

Zamanında bir sürü oyun planı yazmıştım.(2011-2015 arası) Bu planlarda oyuncuları tatmin edebilecek bir sürü özellik vardı. Şimdi ben bu planları bulup paylaşsam -ki sonra yapmamın anlamı kalmaz- aslında neden kastettiğim anlaşılır.
Kısacası son yıllarda piyasada çok az oyun var ve tatmin edici değil.
Soruya dönersek BF'nin online versiyonu (Kore'de var) olabilirdi.

Flecha said:
Vallaha sağlam bir Yüzüklerin Efendisi oyunu isterdim. Middle-Earth 3 olabilir veya Warband şeklinde bir oyun.

Sevdim ben bu konuyu aklıma geldikçe yazarım.
Aynen ya keşke BFME 3 çıksa.

Yeni bir Naruto oyunu, birazcık farklı.

Oyun başladığında karakterimizin küçüklük,çocukluk,ergenlik,gençlik... Falan gözüküşümüzü seçiyoruz. Tabi sapıtmadan.
Yeteneklerimizi(Hava,ateş falan hangisi.)
Hangi klandan olduğumuzu
Jinchurikiye sahiplik
Aile
Gibi şeyler rastgele en baştan seçiliyor. Küçüklük ve çocukluk genellikle sinematik geçse de, büyüdükçe artık sims gibi kendimizi kontrol etmeye başlıyacağız. Bazı seneryolar uygulanacak ve oyun devam edicek. Değişik olurdu.

Simscity ve Rise of nations birleşimi gibi bir oyun. Trapico benzeri.
Kısaca normal şehri oluşturacağız, fakat tek şehir değil. Bir ülke. Bütün sistemleir ayarlıyacağız. Normal refah için şehir kurarken askeriyeyi de geliştireceğiz. Total war strateji ordu sistemi + Simscity + democracy yönetimi gibi bir şey.

Kalgay Bey said:
Simscity ve Rise of nations birleşimi gibi bir oyun. Trapico benzeri.
Kısaca normal şehri oluşturacağız, fakat tek şehir değil. Bir ülke. Bütün sistemleir ayarlıyacağız. Normal refah için şehir kurarken askeriyeyi de geliştireceğiz. Total war strateji ordu sistemi + Simscity + democracy yönetimi gibi bir şey.

Bir ara forum oyunu açmıştım, şehirden devlete. Bunu hedeflemistim

skyrim gibi open world olan devasa bir haritada bannerlord olsa keşke, orduyla beraber yürüsek her yere yemek falan yedirsek, total war oyunundaki ordular gibi ordularımız olsa falan ve bunlar kasmasa

ileride yapılır lan bence

Kierra said:
skyrim gibi open world olan devasa bir haritada bannerlord olsa keşke, orduyla beraber yürüsek her yere yemek falan yedirsek, total war oyunundaki ordular gibi ordularımız olsa falan ve bunlar kasmasa

ileride yapılır lan bence
Dün aynısı benim aklıma geldi  :smile: .

- Orta çağ'da geçen,

- Multiplayer olan,

- ilk başlarda basit bir barınak yapmaya çabalarken, elde ettiğimiz kaynakları toparlamaya çalışırken, ilerki zamanlarda 100 kişilik 'devlet' adı altında klanlarda, haritada bulduğumuz bir yere kendi dünyamızı inşa edebileceğimiz, kendi sistemimizi oluşturup maden kuracağımız ve 100 kişilik devleti ilerleteceğimiz, başka insanlarla savaşacağımız, ele geçireceğimiz bir sistemi olan,

- muhteşem ötesi bir topluluğu olan (yaş önemli değil, kişilik önemli),

- sunucuların ayda bir resetlendiği (yeni gelen oyuncuların alışması veya artık imparatorluk haline gelmiş devletlerin artık durdurulması amacıyla),

- oyuna, insana değer veren kişilerin yetkili olarak hem rolüne devam ettiği hem de kural dışı olaylara aktif bir şekilde müdahale ettiği,

- fiyatının 250 liranın altında olduğu, aylık ödemenin olmadığı bir oyun istiyorum.

Kısaca PW mod, 10 üzerinden 11'lik bir oyun haline gelsin istiyorum. Varsa böyle bir oyun yeşillendirin.

Klai said:
- Orta çağ'da geçen,

- Multiplayer olan,

- ilk başlarda basit bir barınak yapmaya çabalarken, elde ettiğimiz kaynakları toparlamaya çalışırken, ilerki zamanlarda 100 kişilik 'devlet' adı altında klanlarda, haritada bulduğumuz bir yere kendi dünyamızı inşa edebileceğimiz, kendi sistemimizi oluşturup maden kuracağımız ve 100 kişilik devleti ilerleteceğimiz, başka insanlarla savaşacağımız, ele geçireceğimiz bir sistemi olan,

- muhteşem ötesi bir topluluğu olan (yaş önemli değil, kişilik önemli),

- sunucuların ayda bir resetlendiği (yeni gelen oyuncuların alışması veya artık imparatorluk haline gelmiş devletlerin artık durdurulması amacıyla),

- oyuna, insana değer veren kişilerin yetkili olarak hem rolüne devam ettiği hem de kural dışı olaylara aktif bir şekilde müdahale ettiği,

- fiyatının 250 liranın altında olduğu, aylık ödemenin olmadığı bir oyun istiyorum.

Kısaca PW mod, 10 üzerinden 11'lik bir oyun haline gelsin istiyorum. Varsa böyle bir oyun yeşillendirin.
Az biraz life is feudal buna benziyor.

Prosperus said:
Max Payne 4
+1

Bu arada terminatör serisinin çok sağlam bir oyunu yapılabilir sahne sahne John'u da yönetebiliriz. Terminatör ölümsüz olmayacak ama kolay ölmeyecek hem oyunlarda bin mermi yeyip canın yenilenmesi bu oyundaki karaktere daha çok uyardı TPS olacak hatta bunu rockstar open world olarak efsana bir oyun yapabilir. Yan görev olarak banka soygunlarını önler falan çok sağlam konu çıkar. Direk filmin oyununu birebir uyarlarsa senaryoda uçar benden demesi.

Yüzüklerin efendisinin bi oyununu isterdim.Senaryoda her kahramanı ayrı ayrı oynayabildiğin ve warbandaki gibi open worl seçenekleri olan.Orta dünyadayım hissiyatı yaratacak bi oyun tutardı bence :smile:

Back
Top Bottom