Kaybolan Leydiler

Users who are viewing this thread

Sengelme

Recruit
İsyan başarılı olduktan sonra (taht talipleri için olandan bahsediyorum) o krallıktaki bütün leydiler kayboluyor. Komple oyundan siliniyorlar sanırım. Lordlara birinin yerini bilmek istiyorum dediğin zaman çıkan listede gözükmüyorlar. O sırada flortleştiğin bir leydi var ise bir nedimeyi ziyaret et seçeneği kayboluyor. Kalelerde de sadece lordlar kalıyor.  Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen kimse var mı?

Ben isyan etmediğim halde karım Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalıyordu.
Bu hatayı düzeltemedim ve ne yazık ki karım Ayasu, Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalmaya devam etti.

Eh, böyle olunca Kalradya ahalisi arkamdan pek de iyi konuşmadı tabii...

Sword of God said:
Ben isyan etmediğim halde karım Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalıyordu.
Bu hatayı düzeltemedim ve ne yazık ki karım Ayasu, Ulusamai Noyan'ın kalesinde kalmaya devam etti.

Eh, böyle olunca Kalradya ahalisi arkamdan pek de iyi konuşmadı tabii...
Bazen oyunda save dosyaları bozulunca böyle tuhaf buglar çıkabiliyor ama benimki kronik bir bug sanırım. Çünkü emin olmak için bir kaç kere denedim hatta farklı bir bilgisayardan da denedim. Hep aynı şey oluyor. Kendi krallığını kurunca veya isyan sırasında leydiler duruyor ama ne zaman isyan başarılı oldu bildirimi geliyor ve taht talibi krallığın başına geçiyor 1-2 gün sonra krallıktaki bütün leydiler kayboluyor. Bunu daha önce kimsenin farketmemiş olması ilginç doğrusu

Nativeden sonra diplomacy modda hızlıca hileyle denedim yine aynı şey oldu. Taht talibi başa geçer geçmez krallıktaki bütün leydiler siliniyor. Hatta gezgin ozana bu krallıktaki leydiler hakkında bilgi ver diyince leydi gözükmüyor krallıkta. Çok ilginç bir bug bu ya nasıl kimse farketmedi

Gerçekten bu bir tek benim başıma mı geliyor  :grin: Taht talibini başa geçirdikten sonra başka yaşayan yok mu bu durumu? İnternette ingilizce forumlarda falan arattım hiç kimse bahsetmemiş. Burada da bahseden yok. Dikkat mi edilmedi yoksa tek yaşayan ben miyim bu durumu?

Steam'den oynuyor olduğuna göre son sürümdür zaten. Oyunun ilerleyen zamanlarında fetihler, faction değiştiren lordlar, kapanan factionlar vs. derken buna benzer buglar oluşuyor maalesef. Herhangi bir çözümü olduğunu sanmıyorum, yakın zamanda Bannerlord'un çıkış yapacağı düşünüldüğünde bu tarz buglara bir fix gelmesi de pek muhtemel gözükmüyor.

Kirigaya Kazuto said:
Steam'den oynuyor olduğuna göre son sürümdür zaten. Oyunun ilerleyen zamanlarında fetihler, faction değiştiren lordlar, kapanan factionlar vs. derken buna benzer buglar oluşuyor maalesef. Herhangi bir çözümü olduğunu sanmıyorum, yakın zamanda Bannerlord'un çıkış yapacağı düşünüldüğünde bu tarz buglara bir fix gelmesi de pek muhtemel gözükmüyor.
Doğru söylüyorsunuz hocam da beni asıl şaşırtan bu olayı başka kimsenin yazmamış olması yabancı forumlar da dahil. Sanki bir tek bana olan bir şeymiş gibi hissediyorum

bekiro said:
save gitmiş kardeş üzgünüm
Save ile alakası yok hocam bence. Kaç kere denedim hep aynı şey oluyor. Diplomacy 4 litdumda falan hızlıca hileyle denedim. İsyan başarılı oldu mesajından sonra krallıktaki bütün leydiler kayboluyor bende. Birinin yerini bilmek istiyorum veya gezgin ozana falan sorduğun zaman da çıkmıyorlar. Bana özel bug mı var anlamadım ki  :grin:

bende de aynısı var ama isyan yapmadım bi gün girince karakter ketl hancı turnuva başı yok tüm leydiler oyundan silindi (derebeyi yabtıgım leydi matheld haric) oldurdugum dusman sayısı sıfırlandı 400 falan gundeyım save i düzeltebilecek varmı

Back
Top Bottom