Resolved Karakter ve Ordu isimlerindeki (ERROR: NAME) hatası

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.7.260167
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Slashing

Recruit
Herkese Selamlar;

Dün gelen güncellemeden bir önceki güncellemede oyundan sürekli atmaya ve karakter isimleri bozulmaya 'ERROR: NAME variable has not been set before' başladı, bir süre ara verdim ve dün gelen güncellemeyi yükleyip belki düzelmiştir diye giriş yaptım ve yine ana save'imde bu hatayı alıyorum. Yeni oyuna başlayıp ona bir bakayım dedim yeni save'de bir probleme rastlamadım. Oyunda epey ilerleme kaydettim eski save'imi düzeltip kurtarmanın bir yolu var mı?

K6Msy1.png

Dosya bütünlüğünü doğrulamayı veya Clean Install yapmayı deneyin. Karakter isimleri atanmamış oyundaki karaktere, hatanın sebebi o.
Veya mevcut versiyondan önceki bir versiyondaki save'inize girdiyseniz ondan da olabilir.

Epic Games üzerinden oyunu kaç kez doğruladım bilmiyorum, eğer bir çıkar yol bulmazsam mecbur sıfırdan oyunu tekrar yükleyeceğim. Save'lerim bir güncelleme öncesi sürümden

//Edit: Sıfırdan NG açıp tekrar girdiğimde isim hatası ile karşılaşmadım, problem büyük bir ihtimal benim save'lerimden kaynaklı

Epic Games üzerinden oyunu kaç kez doğruladım bilmiyorum, eğer bir çıkar yol bulmazsam mecbur sıfırdan oyunu tekrar yükleyeceğim. Save'lerim bir güncelleme öncesi sürümden
Yeni save açıp deneyin. Olmazsa belgelerdeki ve Epic Games klasöründeki, kısacası bilgisayarınızdaki Bannerlord'a dair her dosyayı silin. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar indirin. Büyük ihtimal düzelecektir. Düzelmezse oyunla alakalı bir sıkıntı olabilir, elimden başka bir şey gelmiyor maalesef.

Bende de durum aynı.Kendi karakterim ve diğer bazı karakterlerin isimleri bu şekilde görünmekte.1.5.7 sürümünü kullanıyorum ve hiçbir mod kurulu değil.Acil çözülmesi gerekiyor bence

1.5.7 güncellemesiyle hali hazırda bulunan çoğu savelerde bu sorun ortaya çıktı. Sürümü 1.5.6 ya çekerek çözülebiliyor ama oyunu epic games üzerinden alanlar ne yazık ki arayüzün kurbanı oluyor, eski sürüme geçemiyor. Şu an ya yeni sefer açacaksın, ya da güncelleme bekleyeceksin. Ben yeni sefer açınca düzelmişti.

Merhaba. Bu konu, paylaşmış olduğunuz görüntüyle birlikte QA ekibimize iletildi. Alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim. Bildirdiğiniz için teşekkürler. Süreci hızlandırmamıza yardımcı olduğundan, yapılan öneriler için de ayrıca teşekkür ederiz!

Merhaba. Bu konu, paylaşmış olduğunuz görüntüyle birlikte QA ekibimize iletildi. Alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim. Bildirdiğiniz için teşekkürler. Süreci hızlandırmamıza yardımcı olduğundan, yapılan öneriler için de ayrıca teşekkür ederiz!

Teşekkür Ediyorum,

Ayrıca dün başıma gelen yeni bir şey daha oldu, işaretlediğim imparatorlukları (Kuzey ve Güney) çok uzun bir süre önce yok etmiş olmama rağmen bu imparatorluklar tekrar dirildi ve bana savaş açtı :party: Kuzey ve Güneyin içindeki klanlara baktığımda ise klan renkleri kuzey ya da güney imparatorluğu (hangisindeyse) rengi, ancak bayrakları batı imparatorluğu renginde. Bunu da bildirmiş olayım :roll:

hhhLBF.png

Yani daha açık olarak bu şekilde, aslında kuzey ve güney yok ama oyun diyor ki var, yok ettim diyorum. Öyle bir şey yok diyor :grin:

VsDEX.png

VsLeb.png

Flood için üzgünüm, daha açık başka şekilde anlatamam.

Resimlerle desteklediğiniz için teşekkürler, bu şekilde daha net anlayabiliriz. Bu konuyu QA ekibine ilettim. Ancak benzer sorunları olanların başlığa ulaşabilmesi ve bizim konuları daha etkin takip edebilmemiz adına, her hata için yeni bir konu açmanız daha sağlıklı olacaktır.

Resimlerle desteklediğiniz için teşekkürler, bu şekilde daha net anlayabiliriz. Bu konuyu QA ekibine ilettim. Ancak benzer sorunları olanların başlığa ulaşabilmesi ve bizim konuları daha etkin takip edebilmemiz adına, her hata için yeni bir konu açmanız daha sağlıklı olacaktır.
İlgilendiğiniz için teşekkürler, bir daha başka bir sorun ile karşılaşırsam konusunu açarım, diğer forumlara gitti kafam :smile:

Bu problemin yaşandığı save dosyanızı, bu konuya ait linke description bölümünde yer vererek, http://upload.taleworlds.com adresine yükler misiniz?

Hocam yalnız belgerimin içinde oyunun son güncellemesinden sonrasında aldığım save'lerin dosyaları yok, elimdeki en son save dosyası da (03.02.2021) bu problemlerden öncesine ait. İyice kafam karıştı, oyunun belgerim ve epicgames klasörlerinden başka bir yere kayıt almış olması mümkün mü?

Bize bu problemin hemen öncesinden bir save dosyası gerekiyor. Elinizdeki save dosyası olaylardan çok öncesine mi ait? Eğer bu save dosyasından bir kaç gün sonra yaşanıyorsa yani krallıklar bir kaç gün bekledikten sonra diriliyorsa, bu save dosyasını kullanabiliriz.

Bize bu problemin hemen öncesinden bir save dosyası gerekiyor. Elinizdeki save dosyası olaylardan çok öncesine mi ait? Eğer bu save dosyasından bir kaç gün sonra yaşanıyorsa yani krallıklar bir kaç gün bekledikten sonra diriliyorsa, bu save dosyasını kullanabiliriz.
Bu güne ait save dosyamı buldum, konu linki ile birlikte iletiyorum. Teşekkürler

Yeni güncellemeye rağmen ERROR: NAME variable has not been set before arızası hala devam ediyor arkadaşlar ya

Tekrar merhaba. Bu sorunlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Anlayışınız için teşekkürler!

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Faydası olur mu bilmiyorum ama klan sekmesine girip çıktığımda isim düzeliyor.Sonra tekrar bozuluyor.Kolay gelsin

Faydası olabilir. Paylaştığınız bilgiyi geliştiricilerimize ilettim. Konuyla ilgili bir gelişme olduğunda bu başlığı güncelleyeceğim. Rica ederim!

Back
Top Bottom