WB Kara Gürz Görevi Tam Çözümü [ Tüm Görevler ]

Users who are viewing this thread

HatasizCooL

Veteran
Aylar sonra gelen edit Merhabalar sevgili Taleworlds tutkunları. Konu üzerinden 5 yıl geçmiş, vay be! :smile:  Maalesef konu senaryosunu hatırlamıyorum bu yüzden sorulara cevap veremiyorum ancak forumdaşlarımız bu konuda size yardımcı olacaktır. İyi dilekleriniz için herkese teşekkürler. Dans!  :iamamoron:

___________________________________________________________________________________________________

GİRİŞ

Böyle bir rehber gerekiyordu arkadaşlar .  Sonunda bende aldım ve alamayan arkadaşlara yardım etme amaçlı bu rehberi hazırlıyorum .

Kara gürzü kesin ele geçirmek istiyorsanız , hiçbir krallığa bağlı olmamanız gereklidir .  Oyuna başlarken Kaydetmeden çıkma imkanım olsun seçeneğini işaretlemediyseniz baştan başlayın çünkü bir görevde bugda kalabilirsiniz .

Öneri :   Sadece takıldığınız kısımlarda bu rehberden yararlanmanız , oyundan zevk almanızı engellemeyecektir .

Görevin Başlangıcı

1-  Bir Kazak Lorda Gidip Özel Görev Seçeneğinden " Gizli Zula " görevini alın , Parayı Köyden aldıktan sonra Kazak Atamanı Hmelnitski ye verin .

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
[GİZLİ ZULA GÖREVİ]

Beyler bende takıldım sonunda hallettim .

Görevi aldıktan sonra Rus derebeyleri ile konuşun .

Örn :  Görevi Kazak bölgesi olan Poltovadaki Albay Ivan Fedorenkodan alıp hemen yanındaki Bryansk Kalesindeki Prens Alexei Trubetskoi ye en alttaki soruyu sorunca  :

"Bunu Fransız paralı askerlerinden duymuştum  :  " Ultima Ratio Regnum "  kralların son argümanı , diyor .

İşte parolamız bu :  " Ultima Ratio Regnum "

Gidip muhtara söylediğimizde ise olumlu sonuç alıyoruz :

Not 1 : Görevi Kazaklar veriyor , başka bir kazak derebeyinden de alabilirsiniz .

Not 2 : Diğer ruslarla da konuşabilirsiniz .

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

2-  Yine bir lorda giderek Özel Görev seçeneğinden  " Bir At Karşılığı Krallığın Yarısı " Görevini alın .  Atı Atamana götüreceksiniz . Giderken bir grup haydut size tuzak kuracak .  Bu tuzağı atlattıktan sonra Atı Atamana verin ve görevi bitirin .

3- Yine bir Kazak lorduna gidin . Bu sefer size bir köyün haydutlar tarafından basıldığını söyleyecektir . İşte görevimiz burada başlıyor . Gidip köyü haydutlardan koruyun . Yaşlı bir adam size Kara Gürz den bahsedecek .  Tam bu sırada haydutların birisi ateş edip adamı öldürecek ve adam size Kara Gürzü anlatamayacak .

Kara Gürzün İpuçları

Evet Kara Gürz Görevimize başladık . Artık İpuçları ile kara gürzü bulmaya çalışacağız .

1- Kazak Lordlarına giderek Kara Gürz hakkındaki bilgilerini sorgulayın . Bir tanesi size Şövalye de Clermonta gitmenizi söyleyecek .  Clermont oyuna başlarken yardım aldığınız adam .  Sürekli Slomensk in çevresinde Devriye dönüyor . Gidip onu bulun .  [ Bulmanız birkaç günü alabilir ]  Size bir Lord ismi verecek . O lorda gideceksiniz .

Püf Nokta  :  Ayrı Lordlara gitmenize gerek yok . Bir Kazak lorduna sürekli kara gürz hakkında ne biliyorsunuz diye sorunca size birkaç sormadan sonra Clermontu söyleyecektir .

2- Lorda gidip dediğinizde size hiçbir şey söylemeyecektir . Bunun için lordun 2-3 görevini yapıp aranızdaki ilişkiyi yükseltin. Belirli bir ilişkiden sonra size  "  Janusz Radzwill " i bulmanızı söyleyecektir .

3-  Radzwill  Varşovadadır . Yaklaşık 4-5 gün sonra Varşovaya gidince orada göreceksiniz .  Radzwilli bulunca Kara gürzü sorun . Size söylemeyecektir . Söylemesi için onu tahta çıkarmanız gerekmektedir . Bunun için yanınıza almalısınız . Yanınıza almak için en az 200 namınızın olması gerekmektedir .

4-  Radzwilli yanınıza aldınız . İlk önce bir tane Lehistan Şehrini - Kalesini ele geçirin . Bu sırada " İlk Emir " adlı bir görev alacaksınız ( Otomatik ) .  Kaleyi ele geçirip dışarıda biraz gezince görev tamamlanacaktır .

5- Sıradaki göreviniz " Kiev'in Zaptı "  .  Kiev kimde olursa olsun bu görevi alınca otomatikmen Lehistana geçiyor . Kievi zaptedin ve Radzwill in yanına gidin .  [Radzwill İlk Emirde Ele Geçirdiğiniz Şehirde olacaktır ]  . Sizden Kiev valisiyle görüşmenizi isteyecek . Kiev valisiyle görüşürken sizden 5.000 taler isteyecek ve Kara gürz hakkında bilgiler verecek .

6- " Dik Kafalı Radzwill " Adlı göreve geldik . Gidip Radzwille konuşun . Sizden önce bir Tatar Mirza getirmenizi isteyecektir . Gidip Kırım hanlığı lordlarından birini esir alın . Ama Radzwile götürmeyin . Ondan bir mektup çıkacak .  Sonra Lordu konuşarak serbest bırakın .  Sonra Radzwile giderek ödülünüzü alabilirsiniz .

7- Mektuba göre Riga şehrindeki Templar Arşivlerini araştırmanız gerek . Giriş için Lordla iyi bir ilişkiniz olması gerek ya da şehri ele geçirmeniz gerek .  Bir şekilde arşivlere baktıktan sonra " Aile Kabri Görevi "ne geleceksiniz .  Nesvizh köyü muhtarında  yeni bir şık çıkacaktır Bu köyün ismi ne diye .  Sonra aranız iyi olan bir Lehistan lorduna gidip Radziwilin aile kabrini sorun . Size Nesvizh de olduğunu söyleyecektir .

8- Göreve devam edebilmek için Radziwili tahta çıkarmanız gerek . Tahta çıkardıktan sonra Nesvizh köyüne gidip muhtara Radziwilin lordu olduğunu söyleyerek gereken bilgileri alın . Size bir lordun haydutlar tarafından öldürüldüğünü söyleyecektir . Köyden çıkınca haydutlar hemen yanınızda belirecek .  Gerekli bilgileri almak için ya onları kesin ( 200 kişiler ) yada 5.000 taler verin .  Size lordun adının  Boryatinsky olduğunu söyleyecek ve size bir yüzük verecek .

Sırlar Çözülüyor

1- Prens Yuri Boryatinsky adlı Rus lorduna gidin . Eğer bir şehirdeyse size büyük ihtimal " Meşgulüm " diyecektir . Dışarı çıkınca gidip konuşun , Yüzüğü verince size Karga kitabı adlı bir kitap söyleyecektir .

2- Karga Kitabını Kitap Tüccarından 7.000 taler karşılığı almanız gerek . Şehir Şehir gezerek Kitap Tüccarını bulun .

3- Kitabı aldınız . Ama bir çevirtmene ihtiyacını var . Kazak lordlara gidip Çevirtmeni sorun . Lord size Novgoroddaki Puftany i söyleyecektir .

Püf Nokta  : Ayrı Lordlara gitmenize gerek yok . Bir Kazak lorduna sürekli sorunca size Puftany söyleyecektir .

4-  Novgorod'a gidip Puftany ile konuştunuz . Size sözlüğünün lazım olduğunu ve kütüphanesine gitmesi gerektiğini söyleyecektir . Burada önemli bir nokta var , burayı atlarsanız Kara Gürz görevini yapamazsınız .

Önemli Uyarı : Puftany ile konuşmadan önce oyunun savesini alınız . Size kütüphanesinin bulunduğu yerin bir ŞEHİR olduğunu söylerse eski saveye dönünüz . Köy olursa devam ediniz . Eğer bir Şehirde olduğunu söylerse görevi yapamazsınız . Ben burada takılmıştım günlerce denedim olmadı , baştan başlamak zorunda kaldım .  Köy olunca  göreve devam edebilirsiniz .

5- Puftany i kütüphanesine götürün . 14 gün sonra konuşup çevrili halini alın .

Kara Gürze 5 Kala

1- Çeviriden sonra bir Kazak lorda gidip  " Kazak efsanesini en iyi kim bilir ? " deyin . Size " Mamai " yi söyleyecektir . Mamai'yi bulun . Sizden 5.000 talerlik borcunu ödemenizi isteyecektir . Borcu ödeyip yanınıza alın .  Gruptan Mamai ye gelerek Konuş deyin . Kara gürzü sorun . Size Barabash'ı bulmanızı söyleyecektir .  Barabashı Yolculara sorarak bulabilirsiniz .  Taht talibidir . Yolcuya bu diyar hakkında ne anlatabilirsin deyin , gerisini bulursunuz .

2- Barabash size önemli bilgiler verecek ve Nesvizh e yönlendirecek . Yoldayken Mamai size dikkat etmenizi , bir tuzak olabileceğini söylüyor ve gerçekten de öyle oluyor .

3-  Oradaki adamları öldürün ,  Radziwill sizi Hain olarak ilan etmiş .  Size 2 seçenek sunacaktır .

4- Seçeneklerden birisi Gizlenerek öldürmek , diğeri de savaşarak . Önerim gizlice seçeneğini seçip kalede yakalamanızdır . Kiev lordu olduğu için orada olur . Dışarıda askerlerinizle savaşarak da öldürebilirsiniz .

Ve Son

Eğer dışarıda öldürdüyseniz esir aldıktan sonra gece hastalanarak ölecektir .

Kaledeyse Gizlenerek girin .  Lordun kabul odasında Radzwille konuşun , sizi tanıyacaktır . Sonra 7-8 kişiyle tek başınıza mücadele edeceksiniz .  Sonra şehirde adamlardan kaçıp dışarı çıkın . Mamai size öldürüp öldürmediğinizi soracaktır .  Öldürüp kara gürzü aldığınızı söyleyeceksiniz .

Hayırlı olsun Kara Gürz Sizindir !

Buraya kadar :smile:

İlk yorum benden olsun eline koluna sağlık güzel kardeşim harika anlatmışın (:

Nako said:
Küçük bir sorun var ;

Bu  Barabash  nerde bulabiliriz.

Yolculara sorarak bulabilirsin .  Taht talibidir . Yolcuya bu diyar hakkında ne anlatabilirsin de , gerisini bulursun :smile:

HatasizCooL said:
Nako said:
Küçük bir sorun var ;

Yolculara sorarak bulabilirsin .  Taht talibidir . Yolcuya bu diyar hakkında ne anlatabilirsin de , gerisini bulursun :smile:

Evet buldum istersen onuda bilgilere eklede , millet sormasın yada saçma başlıklar açmasın :grin:

Ben Teşekkür ederim :smile:

Nako said:
HatasizCooL said:
Nako said:
Küçük bir sorun var ;

Evet buldum istersen onuda bilgilere eklede , millet sormasın yada saçma başlıklar açmasın :grin:

Ekledim :smile:

Kara Gürz almış bulunmaktayım :smile: Şeklini pek beğendiğim söylenemez ama savaşta oldukça iyi :grin:

Ben lehlerin tüm topraklarını ele geçirdim , ordularınıda yendim ancak bu radzwill kral olmadı nasıl olucak ne yapmam lazım?

Teşekkürler hiç bi yerde senin gibi ayrıntılı anlatan yoktu.Şimdi hemen Ateş ve Kılıcı açıp görevleri geçmeye başlayayım :grin:

çok güzel omluş emepine sağlık.fakat bi tavsiye resimleri basına
koy.yada kısaca yukarda mona lisa resmine tıkla ve kodların arasına resmin linikini yapıstır

35emre said:
Teşekkürler hiç bi yerde senin gibi ayrıntılı anlatan yoktu.Şimdi hemen Ateş ve Kılıcı açıp görevleri geçmeye başlayayım :grin:

Biliyorum , fakat forumda açılınca güzel görünmüyor , yeni sekme ideal :smile:

eagle_10 said:
Ben lehlerin tüm topraklarını ele geçirdim , ordularınıda yendim ancak bu radzwill kral olmadı nasıl olucak ne yapmam lazım?

Radziwile git . Nasıl gidiyoruz de . Eğer 1 lord onu destekliyor filan derse 1-2 lord dolanıyordur ortalıkta . onları bulman lazım .  Yada Kralı yenmediysen onu da yenmen lazım .

kardeş kara gürz ü gayet güzel açıklamışsın kara gürz görevinden sonra kazaklarla olan sonraki görevleri yaptın mı ?

Back
Top Bottom