Kaptan moduyla ve MP ile alakalı sorularım?

Users who are viewing this thread

Multiplayerın en heyecan verici modu olduğu net.TW harika bir iş çıkarmış öncelikle ellerine sağlık.

Multiplayer Sorularım şunlardır;

Server nasıl kurarız?
Levelin bir önemi var mı?
Level sınırı nedir?
Rozetler artık birşeyler sağlayacak mı?
Önerdiğiniz klan var mı?

Kaptan moduyla ilgili sorularım;

Moral bozmayı en iyi nasıl sağlarız?
Taktik vs. önerileriniz?

Server nasıl kurarız?
Şuan için TaleWorlds, bize böyle bir imkân sunmamakta.
Levelin bir önemi var mı?
Şuan için sadece kozmetik.
Level sınırı nedir?
Muhtemelen yoktur. Bir algoritmayla her level öncekinin belirli bir yüzde fazla XP'lisidir
Rozetler artık birşeyler sağlayacak mı?
Rozetler de sadece kozmetik. Bence öyle de kalmalı zaten gidip canını falan arttırırsa bu haksızlık olurdu.
Moral bozmayı en iyi nasıl sağlarız?
3 Bayrağın hepsini aldığınız zaman düşman morali, 2 bayrağı elinizde tutmanıza oranla çok daha hızlıca azalıyor onun dışında kayıplar vs. etki etmiyor gibi.
Taktik vs. önerileriniz?
Okçularla hücum etmeyin, Piyadelerenizi fazla pasif kullanmayın, Süvarilere hücum emri verip bırakmayın. İlk temastan sonra süvarilerinizi geri çekin böylece kayıp vermeden düşmana büyük hasar verirsiniz. Sonrasına en hazırlıksız oldukları anda, ellerinde mızrak bulunmadığı veya kaçtığı anlarda geri saldırın.
Şu an için aklıma gelen bunlar :smile: .

Last edited:
:grin: Estağfirullah ne demek.. :smile: Skin vb. şeylerin gelmesi elbette güzel olurdu da gelse bile fazla çeşitli olamaz diye düşünüyorum. Kılıç yani bu olsa olsa ne yapabilirsin ki! :grin:
Single gerçekten sıktı şuanlık yetersiz durumda.Captain modu zirve diyorum ben multiplayer olarak.On iki kişiyle atılıyor yani yapay zeka falan hikaye kalır veya ölüm-kalım serverları falan neyse nazar deymesin demek daha iyi. :grin:

Single gerçekten sıktı şuanlık yetersiz durumda.Captain modu zirve diyorum ben multiplayer olarak.On iki kişiyle atılıyor yani yapay zeka falan hikaye kalır veya ölüm-kalım serverları falan neyse nazar deymesin demek daha iyi. :grin:
Captain, Skirmish ve Siege var matchmaking ile girdiğimiz. Ben genelde Skirmish'de takıldığımdan Siege halen oynanıyor mu bilmiyorum ama bizim klandan oynayanlar vardı Siege modunu. Deathmatch'te de genelde casual oyuncular takılıyor ben ısınmak için giriyordum. Bir de henüz Duel modu gelmedi ama üstten blok yaparak duel'e başladığımız duel serverları da mevcut. Her bölge için bir tane :grin: zaten fazla da dolu olmuyor.
Başka bir konuda da bahsettiğim gibi Multiplayer'ın canlanması şart ne yapıp edip bir şekilde oyunu canlandırmak lazım. Warband kitlesi ise biraz kendine has ve değişime kapalı bir kitle olduğu için (10 yıldır M&B oynayan bir oyuncu olarak söylüyorum) Bannerlord'a çok yanaşmıyor, birebir Warband gibi olmasını falan istiyorlar. Bu yüzden Warband'de şuan Bannerlord'dan daha çok oynanıyor. Class sistemi opsiyonel hale getirilerek; isteyen server sahipleri Warband'deki satın alma sistemiyle de oyunlarını oynatabilirse eğer daha fazla kişinin Bannerlord'a döneceğini düşünüyorum. Combat sistemine de belli başlı dengelemeler gelirse Bannerlord Multiplayer çok daha fazla canlanacaktır. -Bu kısmı belki bir yetkili görür diye yazdım-
Ben yine yaklaşık bir hafta sonra oyunda deaktif olacağım ama umuyorum ki en yakın zamanda Multiplayer canlanır. Çünkü yeri geliyor hâlen 3v3 maçlar attığımız bile oluyor. Hatta yaklaşık 3-4 ay önce birisiyle Skirmish modunda 1v1 atmıştık :grin: .

Back
Top Bottom