Kapladığım Modeller Gerçekçi Durmuyor

Users who are viewing this thread

Oyuna attığında mı gerçekçi durmuyor? Eğer dediğim gibiyse OpenBRF ile shader ayarlarını yapabilirsin ayrıca kaplamanın bump'unu spec'ini vesaire hazırlayıp daha kaliteli şeyler çıkartabilirsin ortaya. Kaplamaların kötü ise Photoshop'ta uzmanlaşmaya bak derim.

Negatrm B. said:
frozenpainter said:
openbrf yle actıgında yada oyuna atacakken shader diye bi kısım var oraya specular_shader_Instanced yazarsan hallolunur.
Niye sadece o shader?
nedenini bilmiyorum ama böyle yazınca daha koyu,gerçekçi, ve itemi salladığında hareketleri daha net gözüküyor.net hareketler directx 9 da gözleniyor.
1.png

Hepiniz Verdiğiniz Cevaplardan Dolayı Teşekkür Ederim.
Wings 3d kullanıyorum.
Auto Smooth olayı iyiymiş işimi kolaylaştırdı. Sağol.
Specular_Shader_Instanced'i bende item ekleme videosunda görmüştüm
bump ve specular nasıl bir fark yapıyor ?
bir de yazıma nasıl resim eklerim resim eklemeyi söylerseniz resimde ekleyebilirim

Code:
[IMG]Görselin Url'si[/IMG]

Hızlı cevap seçeneğini kullanmıyorsan ufak bir Monolisa ikonu var. Ona tıklayıp araya görselin URL'sini yapıştıracaksın.

İşte bende ondan bahsetmiştim. Kaplama kötü duruyor nasıl daha iyi kaplarım?
Bakıyorum modların texture dosyalarını adamlar harika kaplamış işte onlar nasıl yapıyor ?

Photoshop gibi programlarda kendini geliştir. Zamanla çözersin sıkıntını. Pat diye işin ehli çıkacak halin yok. Azimle çalışırsan çok kısa süre içinde istediğini de elde edebilirsin.

Back
Top Bottom