Kalradya Gezginleri - Komik Kanser Ediş

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar merhaba,
Kingdom Come Deliverance oyununu oynuyorum ve oynadıkça böyle kısa kısa videolar atacağım.Bir dövüş bir bug videosu yükledim.Blok yapmayı biraz geç anladım oyunda yaptığım neredeyse ilk temiz dövüş bu oldu yani blok yapabildiğim vs. :grin: Oyunun atmosferini,dövüş sistemini görün diye yükledim ve atıyorum:

Yalnız Orochi şuanda en dandik tier karakterlerden biri. Zerker ise rework ile op oldu. Deflect atmadan orochi bir hiç şuan (ki o hyper armor ile deflect atsa sen daha çok kazançlı çıkarsın. Deflectin counteri hyper armor). Hyper armor olayı aşırı abartı. Redditte bile zerker main oynayanlar istemiyor o kadar op olmayı. Oyundaki en dandik karakteri en op karakterlerden biri ile ezmişsin. Bence kanserlik olay yok pek. Ubi devlerinin dengesizliği tamamen. Oyun çıktı çıkalı oynuyorum düzgün bir oynanış hiç olmadı. Hep dengesiz.

Roffron said:
Yalnız Orochi şuanda en dandik tier karakterlerden biri. Zerker ise rework ile op oldu. Deflect atmadan orochi bir hiç şuan (ki o hyper armor ile deflect atsa sen daha çok kazançlı çıkarsın. Deflectin counteri hyper armor). Hyper armor olayı aşırı abartı. Redditte bile zerker main oynayanlar istemiyor o kadar op olmayı. Oyundaki en dandik karakteri en op karakterlerden biri ile ezmişsin. Bence kanserlik olay yok pek. Ubi devlerinin dengesizliği tamamen. Oyun çıktı çıkalı oynuyorum düzgün bir oynanış hiç olmadı. Hep dengesiz.
Kendisi arkadaşım ondan benim için maksat tamamen eğlence burada.
Bu arada Berserker her ne kadar güçlü olsa da o kadar da op olduğunu düşünmüyorum.Oyun ilk çıktığında xbox ile oynuyordum ben bir süre sonra bıraktım.Sonra bilgisayara alalım dedik yeni başladık falan 2 gün oldu oynayalı bi DLC karakterlerine karşı oynadık aşırı abartılı olmuş.Yakandan tutup aşağı atan karakter mi dersin,altından kayıp düşüren mi dersin,uzaktan zincir sallayan mı,seni yakaladın mı habire manyak gibi kombo yapan karakter mi dersin...Berserker o dlc karakterleriyle kıyaslandığında kesinlikle op değil.Ancak dlc karakterleri haricinde gerçekten güçlü olduğu gerçek.Karakteri yeni aldım pc de 1 vs 1 gayet iyi oynuyorum ama 1 vs 2 olduğunda hiçbir şey yapamıyorum.Benim acemiliğim mi karakterin doğasından mı kaynaklı bilemiyorum.Bu arada For Honor'da yaşanan bu dlc karakterleri mevzusu aynen Rainbow'da da var.Önce bi yeni karakter çıkarıyorlar bayağı abartıyorlar ki millet alsın sonra da nerfliyorlar.Dengesiz meselesine ben de katılıyorum.

DLC karakterleri ile kıyasla farketmez. Duel (1v1) için zerker S tier bir karakter. Duelde S tiere sadece 1 DLC karakteri giriyo. Galdiator.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bk6y7jw2ujLrjm0Zzbb4aEZUV13gyGoy-IobrkfNgaY/edit#gid=0

Bu liste ise competitive For Honor'da var. Yani devlerin açtığı bir başka reddit. Buradan sorunları okuyup ona göre genelde balance yapmaya çalışırlar. Resmi sayfa.
https://www.reddit.com/r/CompetitiveForHonor/

Burası da For Honor'ın genel sayfası. Yine resmi.
https://www.reddit.com/r/forhonor/

Roffron said:
DLC karakterleri ile kıyasla farketmez. Duel (1v1) için zerker S tier bir karakter. Duelde S tiere sadece 1 DLC karakteri giriyo. Galdiator.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bk6y7jw2ujLrjm0Zzbb4aEZUV13gyGoy-IobrkfNgaY/edit#gid=0

Bu liste ise competitive For Honor'da var. Yani devlerin açtığı bir başka reddit. Buradan sorunları okuyup ona göre genelde balance yapmaya çalışırlar. Resmi sayfa.
https://www.reddit.com/r/CompetitiveForHonor/

Burası da For Honor'ın genel sayfası. Yine resmi.
https://www.reddit.com/r/forhonor/
Evet duel 1 vs 1 olduğu için çok kullanışlı ancak oyun duelden oluşmuyor ve dominion gibi öbür oyun türünde 1 vs 2+ kalınabileceği için o oyun modlarında oynamak duelde olduğu gibi kolay değil.Benim ısrarla durduğum nokta berserker değil niye bu kadar taktın onu da anlamadım da özellikle o attığın ilk linkteki dökümanda ne yazıyorsa yazsın kendi gözlerimle gördüğüme inanırım ben.Sırf dlc karakterleri için ana karakterlere yapılmayan animasyonlar,garip garip şeyler yapmışlar.Dlc karakterleri kesinlikle çok abartılmış.Eğer amacın sohbetse ondan paylaştıysan bunları teşekkür ederim.

Öyle kötü bir amacım yok. Sadece oyunu anlatıyorum. Yenisin o yüzden bilgi sahibi ol diye. Belli bir süre sonra her karakterin her hareketini ezbere biliyorsun. Her punish her trade olayını öğreniyorsun. O zaman bu liste oluyor işte. Yapacakların sınırsız değil oyunda. DLC karakterlerinde olan özeliklerin büyük çoğunluğunu vanilla karakterlerine getirdiler. Season 5 açılışı buydu. Rework yaptılar 5 karaktere. 2si buf ve nerf 3 ü ise komple değişti. Bunlar Conq, Kensei ve Zerker. DLC karakterlerinin hareketlerinden verdiler. Biraz triggerlandım. Çünkü ben Nobushi ve Orochi mainim. :razz:

Roffron said:
Öyle kötü bir amacım yok. Sadece oyunu anlatıyorum. Yenisin o yüzden bilgi sahibi ol diye. Belli bir süre sonra her karakterin her hareketini ezbere biliyorsun. Her punish her trade olayını öğreniyorsun. O zaman bu liste oluyor işte. Yapacakların sınırsız değil oyunda. DLC karakterlerinde olan özeliklerin büyük çoğunluğunu vanilla karakterlerine getirdiler. Season 5 açılışı buydu. Rework yaptılar 5 karaktere. 2si buf ve nerf 3 ü ise komple değişti. Bunlar Conq, Kensei ve Zerker. DLC karakterlerinin hareketlerinden verdiler. Biraz triggerlandım. Çünkü ben Nobushi ve Orochi mainim. :razz:
He anladım çok ısrarla durunca gıcık olmuşsun gibi geldi. :grin: Xbox'da oynarken sevdiğim için Berserker aldım böyle buff nerf falan hiçbirisinden haberdar değildim.Arkadaşımla aynı anda aldık 2. karakterlerimizi yani o Orochi'yi aldı çok hayal kırıklığına uğradı çocuk.Onun da o şekilde sinirlenişi çok komiğime gitti koydum videoyu ondan.Şimdi bu For Honor'da Rainbow ile aynı zihniyette yönetildiğinden hiçbir karaktere güven olmuyor her an özellikleri değişebilir.Mesela biraz daha para biriktirip Highlander almayı düşünüyordum R6 ile aynı şekilde yapılır diye almadım.Ben Berserker aldım ama kim bilir öbür sezona napacaklar.Umarım oyun uzun süre götürür her ne kadar zevk alıyor olsam da iyi itemler dizmek için anladığım kadarıyla çok oynamak gerekiyor oyunu.İnternetten baktım kasaları rep 8'den sonra alın demişler.

Back
Top Bottom