Kalrad Okur |Haftalık Dergi| Sayı: 11| YENİ SAYI

Users who are viewing this thread

Graveth artık kocamış bir padişah; ahı gitmiş, vahı kalmış. Oğlu da yok, yerine kim geçecek?

YusufPasha said:
Efe Bozkurt said:
Dustum'u tahta çıkarırken ''Annelerimiz farklı olsada kardeşiz'' lafını hatırlasana?  :razz:
Bak şimdi çok eşlilikte olabilir kan kardeşiz olayıda olabilir :grin:

Bak bu muhabbeti yeni görüyorum. Janakir'in hayatını kurgusal bir biçimde konu alacak olan bir hikaye yazmaya başladım bende. Ancak oyun bazı bilgileri bizimle paylaşıyor. Sancar ve Dustum, ikisi de Janakir'in oğlu. Tabii ikisi de farklı annelerden.

Arkenhes said:
Graveth artık kocamış bir padişah; ahı gitmiş, vahı kalmış. Oğlu da yok, yerine kim geçecek?

YusufPasha said:
Efe Bozkurt said:
Dustum'u tahta çıkarırken ''Annelerimiz farklı olsada kardeşiz'' lafını hatırlasana?  :razz:
Bak şimdi çok eşlilikte olabilir kan kardeşiz olayıda olabilir :grin:

Bak bu muhabbeti yeni görüyorum. Janakir'in hayatını kurgusal bir biçimde konu alacak olan bir hikaye yazmaya başladım bende. Ancak oyun bazı bilgileri bizimle paylaşıyor. Sancar ve Dustum, ikisi de Janakir'in oğlu. Tabii ikisi de farklı annelerden.

Halk geliyor Rodoklara
Janakir konusunda yani evet bide eserini gördüm merak ettim

Maresal said:
Rodok Krallığı'na demokrasi mi geliyor ne oluyor? :shock:

Halk geliyor (çok Sosyalist oldu)

Maresal said:
YusufPasha said:
Maresal said:
Rodok Krallığı'na demokrasi mi geliyor ne oluyor? :shock:

Halk geliyor (çok Sosyalist oldu)

Bence devrim başarılı olursa - ki görünüşe göre olacak - Hyalek'in heykelini Jelkala meydanına diksinler.

Mantıklı Rodoklu maatbacımıza söyledim kendi halkına bildirir eğer gerçekten bir şey olursa.

Başından beri diyordum şimdi kesin eminim;
Kastor Yalen'e gelse iç savaş kaçınılmazdı. Şu elemana bi mektup atmak gerek. Hylek'i sevmezdim babasını hiç sevmem, pardonda hileyle tahta çıkan Graveth'ten medet ummak ayrı bi cehalet. Veluca Lordu ve Rodok Krallığı'nın Asıl Asil Kralı Kastor gelmeli diyorum! Yaşa Kastor!
Kastor şuan nerede?

De Grieux said:
Başından beri diyordum şimdi kesin eminim;
Kastor Yalen'e gelse iç savaş kaçınılmazdı. Şu elemana bi mektup atmak gerek. Hylek'i sevmezdim babasını hiç sevmem, pardonda hileyle tahta çıkan Graveth'ten medet ummak ayrı bi cehalet. Veluca Lordu ve Rodok Krallığı'nın Asıl Asil Kralı Kastor gelmeli diyorum! Yaşa Kastor!
Kastor şuan nerede?

Rodok Milliyetçiliğinizi görüyorum ve ekibimizdeki Rodoklular sizinde halkın tarafına geçmenizi istiyor ve Kastor'u 5 yıldır Rodok topraklarında kimse görmedi.

Kastor salak mı kellesini arayan kralın Krallığına girsin? Eheh bu da Kastor ile Graveth arasındaki farklardan biri. Graveth olsa taç uğruna kesinlikle gelirdi. Açgözlülük işte.
NOT: Svadyalıyım ama Rodok ve Svadya Savaşına karşı olduğum için severim Rodokları her yer yeşillik.

Şimdi düşünmeye başladım Hylek ile Kastor'un bir bağlantısı var mı diye. Kastor Yalen Şehrine gelse Graveth bitecek diye umuyorum.

De Grieux said:
Kastor salak mı kellesini arayan kralın Krallığına girsin? Eheh bu da Kastor ile Graveth arasındaki farklardan biri. Graveth olsa taç uğruna kesinlikle gelirdi. Açgözlülük işte.
NOT: Svadyalıyım ama Rodok ve Svadya Savaşına karşı olduğum için severim Rodokları her yer yeşillik.

Şimdi düşünmeye başladım Hylek ile Kastor'un bir bağlantısı var mı diye. Kastor Yalen Şehrine gelse Graveth bitecek diye umuyorum.
İç Savaş çıkacak gibi zaten.

Back
Top Bottom