Kale Duvarları Hakkında

Users who are viewing this thread

Herkese merhaba arkadaşlar malum oyun hakkında bilgi çok az bende tekrar tekrar yayınlanan videoları izliyorum ve kafa bir şey takıldı.Kale kuşatmalarında kalenin yıkılması kapılarının kırılması gibi kaleye birçok hasar veriliyor.Onu biliyoruz ama biz kaleyi aldığımız zaman bu kale bize hiç hasarsız mi gelicek yoksa verdiğimiz hasar ile birlikte mi alıcaz.Birde biz bu kaleyi uzun süre tadilat için uğraşırken kuşatmaya geldiklerinde kaleyi daha kolay alabilecekler mi ? Bence önemli bir unsur.Fikirleriniz nelerdir ?

Bence kaleleri geliştirebiliyoruz ya seviye seviye  kaleyi ilk aldığımızda kale geliştirme menüsünde kalenin sağlığı gibi bişey olur ordan tamir et e tıklarız bizden malzeme felan ister öyle yapabiliriz bence... çok da güzel olur.

Scipio0 said:
Bence kale tadilatı olmıyacak. Ayni kaleyi aynı gunde 2. kez bile kuşatsak kale yenilenmiş olur diye tahmin ediyorum
Bende öyle düşünüyorum ama dediğim gibi olursa oyunun tadından yenmez.Stratejik açıdan da güzel olur

Bence tadilat olacak o yüzden kuşatmalarda da çok stratejik düşünmemiz gerekecek. Mesela saldırıya her taraftan müsait olan bir şehri ele geçiriyoruz çok hasar verip o şehri aldık diyelim. Biz daha tamir edemeden düşmanlar gelip saldırırlar ve bizden çok rahatça o şehri alırlar. Kale duvarlarının seviyesine bağlı olarakta tamir süresi ve masrafı artar.

WereBear said:
Bence tadilat olacak o yüzden kuşatmalarda da çok stratejik düşünmemiz gerekecek. Mesela saldırıya her taraftan müsait olan bir şehri ele geçiriyoruz çok hasar verip o şehri aldık diyelim. Biz daha tamir edemeden düşmanlar gelip saldırırlar ve bizden çok rahatça o şehri alırlar. Kale duvarlarının seviyesine bağlı olarakta tamir süresi ve masrafı artar.
Böylelikle arkayı sağlam tutmak gerektiğini unutmaz, ittifak falan kurar kale güvenliğini sağlarız. Bu düşünce iyiymiş.

Back
Top Bottom