Kafein Bağımlılığı

Users who are viewing this thread

carrier

Selam dostlar kararsız kaldım size de sorayım dedim. Her gün bir tane kahve içerim daha fazla değil. Ama o kahveyi içmediğim zaman uyuşukluk ve konsantrasyon güçlüğü çekiyorum. O kahveyi aldığımda sanki rahatlıyorum günüm daha iyi geçiyor. Acaba bu kafein bağımlılığının bir belirtisi mi? Çok içmememe rağmen acaba kafein bağımlısı mı oldum?

Bende günde ikiden fazla içmem, hiç içmediğim günde çoktur ama dediğin gibi bende de kahve içme isteği var hep. İçince daha iyi hissediyorum. Kafein bağımlılığı olabilir bence. :lol:

Aslında Türk halkının çoğunda var sanırım. Çünkü yorgunluk çayı felan hep kafein bağımlılığı yani. Kafein bağımlılığını çok büyütmeye gerek yok ama her zaman elinin altında bulunmayınca sıkıntı oluyor işte.

carrier said:
Selam dostlar kararsız kaldım size de sorayım dedim. Her gün bir tane kahve içerim daha fazla değil. Ama o kahveyi içmediğim zaman uyuşukluk ve konsantrasyon güçlüğü çekiyorum. O kahveyi aldığımda sanki rahatlıyorum günüm daha iyi geçiyor. Acaba bu kafein bağımlılığının bir belirtisi mi? Çok içmememe rağmen acaba kafein bağımlısı mı oldum?

Bağımlılığı yaratan asıl neden miktar değil rutindir.Kahve senin normal hissetmeni sağlıyorsa bağımlısın ancak normalin daha üstünde
konsantrasyon sağladığını hissediyorsan değilsin,kendin karar ver.

Bünyeyle alakalı sanırım işteyken en az 3 türk kahvesi içerim, eve gelince 1-2 adet nescafe 1-2 bardakta kola içerim.
Ama izne çıkıp ailemin yanına gittiğimde 15 gün hiçbirini tüketmem aramamda, belki çay ve meyve suyu aratmıyordur bunları bilemiyorum  :mrgreen:
Seninki pckolojiktir belki.

Bende Gunde Bır Icecek ıcmeden Kendımı rahat hıssetmıyorum Hıc param olmassa Nazo fılan ıcıyom Bır Gunde Kesın 1 Icecek Icmeden duramıyorum

Kahve bağımlılık yapar.. Kafein vücut için belli bir mikarda yararlı.. solnumu sitümüle eder ,, byin hücrelerinin yeni bağlantılarını sağlar..
Bir hafta içmediğin vakit bağımlılığından kurtulursun kahvenin.. Fazla da kaçırma,, bir yerden sonra gerçekten zararlı.

carrier said:

İlaç bağımlılığı diye bir hastalık duymuştum . Yani bir ilaç çok kullanıldığında bağımlısı olunuyor o ilacı tüketmedikçe sinir krizi felan eçiriliyor diye biliyorum. Bence Sen kahveyi baya iç hatta o kadar çok içki kusma derecesine gel Artık birdaha kahvenin yanın yaklaşmassın. yada şöyle yap bırak kaveyi annen yapsın. Hergün yapsın ama habersiz birinin içine yüzlerce şey katsın tuz biber vs. Sen ama her gün bir kerede bitirecek şekilde ılık bir kahve iç her seferinde bir ydum bitir. O bozu kahve geldiğinde miden bulanacak belki daha kahve içmeyeceksin.

Haftada 3-4 kez kola içtiğimde bende de oluyor. Sürekli kola içmek istiyorum. 1-2 gün içmeyince de geçiyor.

Sınav dönemi uykumu açması için gece iki fincan türk kahvesi içiyordum.Bağımlılğın yanı sıra sivilcelerde artışa bile sebep oldu bende.Bırakmaya çalış.

Çağın en büyük problemi bu dostum sende bir bağımlısın ama kaçıncı dereceden bunu bilemem işte. abartıya kaçmadığın müddetçe sana o kahvenin bir zararı olacağını düşünmüyorum. Benim bir arkadaşım 8 - 10 bardak nescafe içer knight online oynardı sabahlara kadar. yakın zamanda erken bunama geçirme ihtimali çok yüksek ancak seninki keyif kahvesi gibi bence, stresini alıp enerji veriyor ve seni güne hazırlıyor.

Bırakmaya gerek yok. Gerekli sınırı geçmedikçe bir zararı yok arkadaşların çoğu bırakma tavsiyesi vermişte. :grin:

Ben anlamıyorum nasıl kahvenin bağımlısı oluyorsunuz ki ? Ben de arada canım isteyince üçü bir arada içiyorum ama hiç bağımlısı olmadım, 1 hafta içmesem özlemem. Ayrıca ben kahve içince uykum falan geçmiyor, hiç bir değişiklik de hissetmiyorum, çok fazla kahve içen birisi de değilim, ancak kafein bana hiç etki etmiyor.

Sanırım her insanı farklı etkiliyor. Mesela her gün bi tane kahve içmedimmi stresli olurum ben. Sonra rahatlarım günüm iyi geçer.

Kahvede kafein adı verilen ilaç etken maddesi bulunmaktadır.. yani kahve de bir ilaçtır.. Vücudumuzun adrenaline olan duyarlılığını arttırır..

Kierra said:
Ben anlamıyorum nasıl kahvenin bağımlısı oluyorsunuz ki ? Ben de arada canım isteyince üçü bir arada içiyorum ama hiç bağımlısı olmadım, 1 hafta içmesem özlemem. Ayrıca ben kahve içince uykum falan geçmiyor, hiç bir değişiklik de hissetmiyorum, çok fazla kahve içen birisi de değilim, ancak kafein bana hiç etki etmiyor.
uykum açılsın diye bir burn veya red bull çakarım anca öyle geçer benim.. Red bull daha etkili ama Burn'ün tadı güzel.. :smile: kahve 2 tane içmem lazım yoksa etki etmez.. Onada sürekli tuvalet olayı var enerji içeceği en iyisi.. :smile:

Kierra said:
Ben anlamıyorum nasıl kahvenin bağımlısı oluyorsunuz ki ? Ben de arada canım isteyince üçü bir arada içiyorum ama hiç bağımlısı olmadım, 1 hafta içmesem özlemem.
Onlar kahve değil çünkü, kahve aromalı sentetik şeyler.

Back
Top Bottom