İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bannerlord hala oynanacak seviyeye gelmedi mi ya? Üzerinden kaç ay geçti ben 6-7 ayda tam sürüme geçirirler diye düşünüyordum, bırak tam sürümü bannerlord bölümü hala buglarla kaynıyor :d

1-2 senesi daha vardır muhtemelen. Ben büyük ölçüde sorunsuz oynadıydım ilk başladığımda, bırakma sebebim pek çok şehir kale ve köyün birbirlerinin aynı olmasıydı. Kalradya'nın neredeyse yarısını aldıydım ve hep aynı yerleri kuşatıyor gibi hissediyordum, tadı kaçmasın diye bitince tekrar başlarım dedim sildim.

6-7 ayda tam sürüme geçirirler
a96f05bca4c45c91ead70313f8a0de06.jpg

Hiçbirşey yokken pc veya bannerlord sürümü vs. birşey yok sonra oyunu kaydedip eve geçtim açtım leptobu girişte crash yedim.Mod kaldır , kayıt sil , 1.5.3'e güncelledim tekrar 1.5.2'ye geçtim yine aynı ,eksik dosya baktımdır yine aynı.Arda başkana gönderdim kodu falan ama bir kaç kişiye sordum şansına kalmış diyor düzeltmeleri.2 gündür ne yapacağımı sapıtıyorum neyi beklediğimide bilmiyorum sadece oyuna giremiyorum.

ayıp olmasın diye aldım oyunu şahsen. Şöyle bir girdim baktım taşlanarak ölebiliyorum iyiymiş dedim, sonra fark ettim ki warbandın aynısı sadece harita daha büyük.
Şimdi early acceste warband ile teke tekte kalıyorsa, tam sürümde geçer diye umut ediyorum doğal olarak.

Selam. Forum değişmiş. Nickler sıfırlanmış. Biri Kayra nickini benden gasp etmiş. Hoş olmamış. Early Access oyun alınmaz. İyi forumlar.

eskişehir'de oturuyorum, deprem burda bile gayet ben burdayım diyerek kendini hissettirdi, internette birkaç kesit izledim çok fena sallamış. geçmiş olsun herkese

Başta 6.6'yı görünce hmm biraz büyükmüş umarım bir şey yoktur ciddi diyordum da düşen videolar falan çok kötü gözüküyor, çok sayıda yıkılan bina var. Geçmiş olsun herkese.

En çok etkileyenlerden biri şu oldu. Ciddi büyük korkunçlu durum.

Eve girmeyin diyorlar ki bir deprem bölgesinde oturup muhtemel büyük İstanbul depremini bekleyen biri olarak naçizane tavsiyem asla evde yatmayın. Bu tip depremler enerjisini ilk sefer de boşaltamaz, ardı arkasının gelmesi ihtimal dahilinde. Hele eviniz en az 15-20 yıllıksa.

bugün division2'de raid yapabilmek için yabancı bir klana girdim. klandakiler mic zorunluğu koymuş, ben de ingilizceme çok güvenmiyorum, yani yazı olarak anlaşsak hiç sorun yok da hayatımda birkaç oyun dışında kimse ile ingilizce sesli konuşmamışım, boşu boşuna bir gerildim. neyse girdim işte, 8 kişi raid yapacağız, klanın sahibi ve aynı zamanda raidi yöneten adam iskoç çıktı. karısı olduğunu düşündüğüm kadın da iskoç tabi aynı grup içerisinde. öyle bir konuşuyorlar ki ingilizceyi, tamamen witcher3'deki skelligeliler gibi. her ağızlarına açtıklarında aklıma witcher3 skelligeli köylüler gelip gelip durdu ama samimi olmadığım için söyleyemedim yanlış anlayabilirler diye. başta utangaç olsam da sonraları açıldım biraz, açıldıkça da farkettim ki grupta en anlaşılır ingilizceyi bir ben bir tane de yunan konuşuyor. diğerlerinin ne dediklerini kalın aksanlarından dolayı anlamakta çok zorlandım, csgodaki rusları falan özledim onların aksanlarını duysan da ne dediklerini %100 rahat anlıyorsun, ama bunlar öyle değil bir garipti valla.

EU ingilizcesi ile yayınlarda orda burda izlediğim kulağıma oturmuş olan NA ingilizcesi arasında dağlar kadar fark varmış gerçekten

neyse haftaya yine raid var, bakalım kulağım ve dilim zamanla alışır diye ummaktayım. bu arada canım acayip witcher3 çekti şu raidden sonra

Last edited:
Division 2'nin nasıl işlediğini bilmiyorum ama Destiny üzerinden sana tecrübemi aktarayım. Ben Destiny 2'de birçok clana girdim ama en güzeli LFG. Bence çekingenliğini kırınca clanlardan uzak dur direkt LFGlere gir. Discord sucuları vardır kesin. Oradan raidlere girmen daha faydalı olur. Hem kendi uygun olduğun zamana göre raide girersin hem de raidlerin hızlı sürer. Hatta LFGler o kadar iyi ki Destiny'de bir çok clanın yapamadığını yaptım. Garden of Salvation (En zorlu raidlerden birisi. Takım oyunu aşırı önemli bu raidde) raidini çıktıktan sonra ilk 24 saat bitmeden bitirdik.

Witcher görünce canımın çektiği oluyor ama yeter artık. 3. oyunu 5-6 kere bitirdim. Hatta 3 kere bitirdiğimi ise komple Witcher maratonu yaparak bitirdim. İlk oyundan başlayıp son oyuna kadar. Artık yeter yani. Canım istese de oynamayacam.

o kadar mı iyi ya oyun. tamam iyi olduğunu hep duyuyorum da, ben witcher 2'yi oynamıştım başlarda zor bi bölümde geçemeyip bırakmıştım.
bilgisayar normal oyunlarda kastığı için arada tetris oynamaya başladım ve garip bir şekilde bağımlılık yaptı. 3 yıldır her gün bi 10 dakka falan oynuyorum. baya da iyi oynamaya başladım. https://arcadespot.com/game/classic-tetris/# şuradan oynuyorum yarışmalarda oynanan tetrise en yakını bu. yarışmalardaki daha uzun boy olarak. rekorum 400.000 puan. 18 hızından başlayarak oynuyorum, 19'da oynamak imkansız gibi oluyor zaten. x'e basılı tutup bi levela enter yapınca 10 ekliyor level'a.
Benden başka tetris oyuncusu da hiç görmedim.

witcher1 için baya kötü diyorlar, ben ilk oyunu hiç oynamaya bile çalışmadım ancak 2. oyunu yarısına kadar falan oynadım. çok kötü bir UI var ve kombat gerçekten kötü, gerçi kombat witcher3'de de kötü ama witcher3'ün hikayesi, atmosferi, diyalogları çok iyi olduğu için kombatın kötülüğüne çok kafayı takmıyorsun. witcher2 de aslında hikaye diyalog açısından iyi gerçi, ama beni sarmadı çok ne bileyim.

her neyse, şimdi sen über süper bilgisayar da topluyorsun, topladığın zaman mutlaka oynanılacak oyunlar arasına koy witcher3'ü. ilk 1-2 oyuna da bir bak istersen oynarım ben bunu diye düşünürsen oyna, ama eğer olmayacak gibiyse de kendini zorlamanın bir anlamı yok internetten 1-2 video izlersin hikayeyi genel olarak bir kavrarsın ki 3. oyun zaten yeni oyuncular için de biraz ağırdan alıyor başlangıcı. eskiden benim ilk kasayı topladığım zamanlar o oyunda 70-80fps alınca waovvv falan diyorduk, şimdi rtx3080'ler falan çatır çutur acımadan 130fps falan oynatıyor oyunu, misler gibi oynarsın valla. ayrıca oyunun baya uzun soluklu olması da güzel, böyle seni bağlıyor kendine uzun bir serüvene koyuluyorsun, ve oyun bittiği zaman içinde boşluk oluyor ne yapacam şimdi ben diye durduk yere bunalıma giriyorsun. en azından bende öyle olmuştu.

Division 2'nin nasıl işlediğini bilmiyorum ama Destiny üzerinden sana tecrübemi aktarayım. Ben Destiny 2'de birçok clana girdim ama en güzeli LFG. Bence çekingenliğini kırınca clanlardan uzak dur direkt LFGlere gir. Discord sucuları vardır kesin. Oradan raidlere girmen daha faydalı olur. Hem kendi uygun olduğun zamana göre raide girersin hem de raidlerin hızlı sürer. Hatta LFGler o kadar iyi ki Destiny'de bir çok clanın yapamadığını yaptım. Garden of Salvation (En zorlu raidlerden birisi. Takım oyunu aşırı önemli bu raidde) raidini çıktıktan sonra ilk 24 saat bitmeden bitirdik.

Witcher görünce canımın çektiği oluyor ama yeter artık. 3. oyunu 5-6 kere bitirdim. Hatta 3 kere bitirdiğimi ise komple Witcher maratonu yaparak bitirdim. İlk oyundan başlayıp son oyuna kadar. Artık yeter yani. Canım istese de oynamayacam.

valla division2'de raidlere normal görevler gibi matchmaking yapılarak girilmiyor, muhtemelen destiny de öyledir, mutlaka premade olman lazım 8 kişi. ben başta bunu farkedince hemen klavyemi aldım ve reddite gidip ağladım neden bunu böyle yaptınız benim arkadaşım yok benden content çalıyorsunuz diye, orada bir sürü eleman gelip "kardeşim bu raid çok zor öyle random adamlarla yapamazsın ağzına sıçarlar" dedi bana defalarca, ben de o yüzden doğal olarak raidlerden biraz korktum. dün girdiğim klan da aslında baya büyük bir klanmış, ve tecrübeli herifler vardı baya. onlar raidi artık yüz kere oynadıkları için çok alışmışlar speedrun moduna girmişler, normalde ben onlarla değil de acemiler ile oynayacaktım, ancak bunlardan bir kişi gelmedi o yüzden onun yerine beni aldılar, yani ilk raide aslında tecrübeli adamlarla speedrun olarak girdim, o da 24dk sürdü. bir bok anlamadım haliyle, o yüzden raid gerçekten zor mu değil mi bilemiyorum, ancak bizim klandakiler çatır çutur kesti herkesi valla. burada biraz tecrübe kazanıp raidleri öğreneyim olmadı çıkar LFG takılırım, ama bana çok iyi davrandılar valla biraz da sevdim bu iskoç çifti her ne kadar dil bariyeri olsa da

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom