Köy menüsünden Köy Yaşlısı ile direk konuşma

Users who are viewing this thread

KLC

Banned
Herkese merhabalar. Bugün sizlere başlıkta da belirttiğim gibi köy menüsünden köy yaşlısı ile konuşmayı göstereceğim. Bu kadar laf yeter. Derse geçelim...

Module_games te şunu bulun:

Code:
],"Door to the village center."),

), bu işarete bir boşluk bırakarak şunu ekleyin:

Code:
("village_elder_meeting",[
         (neg|party_slot_eq, "$current_town", slot_village_state, svs_looted),
         (neg|party_slot_eq, "$current_town", slot_village_state, svs_being_raided),
         (neg|party_slot_ge, "$current_town", slot_village_infested_by_bandits, 1),
		(party_get_slot, ":village_elder_troop", "$current_town",slot_town_elder),
		(gt, ":village_elder_troop", 0),
		(this_or_next|eq, "$cheat_mode", 1),
		    (troop_slot_ge,":village_elder_troop", slot_troop_met, 1),
       ]
       ,"Meet the Village Elder.",
       [
         (try_begin),
           (call_script, "script_cf_enter_center_location_bandit_check"),
         (else_try),
           (party_get_slot, ":village_scene", "$current_town", slot_castle_exterior),
           (modify_visitors_at_site,":village_scene"),
           (reset_visitors),
           (party_get_slot, ":village_elder_troop", "$current_town",slot_town_elder),
           (set_visitor, 11, ":village_elder_troop"),

(set_jump_mission,"mt_village_center"),
           (jump_to_scene,":village_scene"),
           (change_screen_map_conversation, ":village_elder_troop"),
         (try_end),
        ]),

Türkçeleştirmek için ise tr klasöründeki game menus.csv dosyasına girin. En alta şunu ekleyin:

Code:
mno_village_elder_meeting| Köyün yaşlısıyla görüş.

Bu kadar. Artık köy menüsünden köy yaşlısı ile görüşebileceğiz. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. İyi günler. :smile:

usta , köyde gezen insan sayısını arttırdım fakat oda köyü talan etti tekrar düzelttim normale aldım bu sefer, köy yaşlısıyla konuş seçeneği gitti. nasıl düzeltebilirim? modülde yüklü ve Tr side yüklü.

aovaTR said:
usta , köyde gezen insan sayısını arttırdım fakat oda köyü talan etti tekrar düzelttim normale aldım bu sefer, köy yaşlısıyla konuş seçeneği gitti. nasıl düzeltebilirim? modülde yüklü ve Tr side yüklü.
Dersi yazan arkadaş banlandı. Module System Platformu'na yazsan cevap alırsın sanırım. Ben bilmiyorum cevabı ne yazık ki.

Hocam çok saolda ben acemiyim dediğini yaptım kaydettim oyuna girdiğimde birşey değişmedi

Çok pardon köy yaşlısıyla 1 kere illa konuşmak lazımmış şimdi anladım

Merhabe ben yeni başlamış bir mod yapımcısıyım modul_system ile ilgili bir kaç sorun yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz

Yaptım Oldu Ama Mesela İlla Köyün Yaşlısıyla Bikere Konuşmak Gerekiyor Onu Kaldırabilirmiyiz Yani İlk Defa Giriyorum Köye Direk Köy Yaşlısıyla Konuş Seceneği Çıksın

TheWarrior said:
Kardeş daha önce köy yaşlısıyla konuşmadan direk görüşmeyide gösterir misin?
RagnarBey said:
Yaptım Oldu Ama Mesela İlla Köyün Yaşlısıyla Bikere Konuşmak Gerekiyor Onu Kaldırabilirmiyiz Yani İlk Defa Giriyorum Köye Direk Köy Yaşlısıyla Konuş Seceneği Çıksın

Code:
(troop_slot_ge,":village_elder_troop", slot_troop_met, 1),

bunu sil olur

mahmutyilmaz said:
Ben Forum işlerinden anlamıyorum. Nasıl konu oluşturabilirim?

Sanırım mod konusu açacaksın.

ilk bu konuyu incele
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,330946.0.html

Sonra modunun konusunu buraya aç
https://forums.taleworlds.com/index.php?board=32.0

Back
Top Bottom