WB Köle/Esir Ticareti Rehberi

Users who are viewing this thread

bpuser

Sergeant at Arms
Ben Ateş ve Kılıçtan beri köle satıyorum sürekli o zamanlar 50 dinardı her köle şimdi hepsinin kendine has bir fiyatı var. Çok da kar getiriyor 45 tane 140 dinarlık asker satınca 6000 küsür dinar kazanıyorsunuz.

Tek sıkıntısı haritada biraz yavaşlatıyor onu da haritacı bir npc ile çözebilirsiniz. Borcha tavsiyemdir.

Verilen her 1 esir yönetimi yeteneği 5 esir almanızı sağlar. Maksimum 10 olur ve 10 olduğunda 50 esir alabilirsiniz. Karizmaya bağlı bir yetenektir her 3 Karizmada 1 arttırabilirsiniz.

Fidye Aracılarını hanlarda bulabilirsiniz. Bazı modlarda Gezginlere Fidye Aracılarının yerini sorabilirsiniz ucuz bir fiyata söylerler.

At çarpması, yüksekten düşme ve bayıltıcı silah darbesi düşmanları bayıltır. Bilmeyenler için silah gücündeki K Kesme, D Delme, B Bayıltma anlamına gelir.

Diyelim ki savaş bitti ve Lord yakaladınız.
''Köpeklerini Geri Çağır!'' derse ve esir almak yerine bırakırsanız onur kazanırsınız ama bir daha ki görüşmenizde ''Kedinin Fareyle Oynadığı Gibi Oynadın Benimle'' der ve ilişkiniz ciddi miktarda azalır.
''Savaşın Şerefini İkimize De Yaşat!'' derse ve esir almayıp bırakırsanız onur kazanırsınız ve bir daha ki görüşmenizde ilişkiniz 5 yükselir.
''Siz Kazandınız. Efendim.'' dediğinde ne olduğunu bilmiyorum.

Lordlara ödenen fidye 1200 ve 20000 dinar arasında değişiyor fakat lordlar fidyecilere satılmıyor krallıklarından veya ailelerinden teklif bekliyorsunuz.

Köle Taciri Ramun ve Komiserimize esir satıcaksak ilk versiyondaki gibi 50 dinar veriyorlar her esire. 50 dinarın altındaki esirleri bunlara satarsınız kar edersiniz. (Komiser modla geliyordu galiba)

Sarranid Birlikleri Esir Fiyatları
Acemi: 32 dinar
Yaya: 60 dinar
Avcı: 96 dinar
Kıdemli yaya: 96 dinar
Okçu: 140 dinar
Piyade: 150 dinar
Atlı: 150 dinar
Kıdemli okçu: 192 dinar
Muhafız: 204 dinar
Memlük: 228 dinar

Kergit Birlikleri Esir Fiyatları
Acemi: 37 dinar
Avcı: 67 dinar
Atlı: 96 dinar
Atlı okçu: 96 dinar
Kıdemli atlı okçu: 160 dinar
Kargıcı: 181 dinar

Nord Birlikleri Esir Fiyatları
Acemi: 42
Yaya: 66
Avcı: 73
Talimli Yaya: 96
Okçu: 104
Kıdemli Okçu: 140
Savaşçı: 140
Kıdemli Savaşçı: 192
Kahraman: 240

Svadya Birlikleri Esir Fiyatları
Milis: 60 dinar
Piyade: 96 dinar
Arbaletçi: 140 dinar
Çavuş: 150 dinar
Zırhlı Süvari: 160 dinar
Keskin Nişancı: 192 dinar
Şovalye: 240 dinar

Rodok Birlikleri Esir Fiyatları
Mızrakçı: 60 dinar
Arbaletçi: 66 dinar
T. Mızrakçı: 96 dinar
T. Arbaletçi: 104 dinar
K. Mızrakçı: 140 dinar
K. Arbaletçi: 150 dinar
Çavuş: 204 dinar
Keskin Nişancı: 204 dinar

Vaegir Birlikleri Esir Fiyatları
Yaya: 60 dinar
Kıdemli: 96 dinar
Okçu: 140 dinar
Piyade: 140 dinar
Atlı: 160 dinar
Nişancı: 192 dinar
Muhafız: 192 dinar
Şovalye: 216 dinar

Eşkiya Birlikler Esir Fiyatları
Yağmacı: 32 dinar
Orman Haydutu: 73 dinar
Dağ Haydutu: 73 dinar
Bozkır Haydutu: 80 dinar
Çöl Haydutu: 80 dinar
Kar Haydutu: 104 dinar
Deniz Yağmacısı: 112 dinar
Haydut: 66 dinar

Paralı Erkek Asker Birimleri Esir Fiyatları
Köylü ve Şehirli: 32 dinar
Gözcü: 60 dinar
Kervan Başı: 60 dinar
Kervan Muhafızı: 96 dinar
Arbaletli Paralı Asker: 140 dinar
Paralı Kılıç: 150 dinar
Atlı Asker: 150 dinar
Kiralık Kılıç: 204 dinar
Paralı Süvarı: 204 dinar

Kadın Paralı Asker Birimleri Esir Fiyatları
Köylü veya Şehirli: 20 dinar
Sığınmacı: 37 dinar
Avcı: 66 dinar
Savaşçı: 112 dinar
Kılıç Bacısı: 170 dinar

Kelleci Birimleri Esir Fiyatları
Kelle Avcısı: 66 dinar
Köle Başı: 96 dinar
Köle (unuttum): 130 dinar
Köle Kıran: 170 dinar
Kelleci Reisi: 216

Şuana kadar soylular arasından en pahalıya sattığım esri için 10.000 dinar kazanmıştım veagir karlıydı oda süper karlı bir iş köle ticareti sadece köle kapasitesi sorun oluyo çünkü esir yönetimine vermektense daha önemli özellikler var

Alekna said:
Şuana kadar soylular arasından en pahalıya sattığım esri için 10.000 dinar kazanmıştım veagir karlıydı oda süper karlı bir iş köle ticareti sadece köle kapasitesi sorun oluyo çünkü esir yönetimine vermektense daha önemli özellikler var

Benim savede 600 oyun günü geçti takımımın talim, harita hızı ve doktoru çok iyi o yüzden esir yönetimi sıkıntı olmuyor.

Alekna said:
Çok teşekkür ederim bu ölümcül hatayı düzeltmeseydin forum kapanabilirdi :lol: :lol:
Senin dalga geçtiğin bu hata Forumda ki Onbinlerce kullanıcı tarafından tekrar tekrar yapılıyor. Peki soruyorum. Sen bu hatayı kaç kere düzelttin?

tlgklz said:
Alekna said:
Çok teşekkür ederim bu ölümcül hatayı düzeltmeseydin forum kapanabilirdi :lol: :lol:
Senin dalga geçtiğin bu hata Forumda ki Onbinlerce kullanıcı tarafından tekrar tekrar yapılıyor. Peki soruyorum. Sen bu hatayı kaç kere düzelttin?

Bu kadar takılma herşeye hatasız kul olmaz

Alekna said:
tlgklz said:
Alekna said:

Tlgklz'nin bence hatayı düzeltmesi gayet doğru bir davranış. Her insan hata yapabilir ama hatalarını tekrar etmemelidir.

deben said:
Alekna said:
tlgklz said:
Alekna said:

Tlgklz'nin bence hatayı düzeltmesi gayet doğru bir davranış. Her insan hata yapabilir ama hatalarını tekrar etmemelidir.

Tamam arkadaş özelden atacağınız mesajları konuya atmayın konuyu dağıtmayın lütfen bu daha büyük bir hata olur.

Alekna said:
deben said:
Alekna said:
tlgklz said:
Alekna said:

Tamam arkadaş özelden atacağınız mesajları konuya atmayın konuyu dağıtmayın lütfen bu daha büyük bir hata olur.

Bırah gardaş bırah namımız yayılsın alem deliganlı görsün!

Sakin lo. Sadece bir düzeltme. Gidin öte tarafta yapın kavganızı. Birde kardeşim Rehberlere gir üstte sabit bir konu var oraya başvur. Rehberini oraya taşısınlar. Hatta buda linki : http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,114466.0.html
Baktım zaten başvurmuşsun :grin:

Back
Top Bottom