• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

James Hetfield

Users who are viewing this thread

Lord Marcel

Sergeant Knight
WBNW
Kurt Cobain i gördükten sonra bende böyle bir konu açmak istedim. :smile:

Hayatı
James Hetfield, İngiliz, İskoç, İrlandalı ve Alman ve karışımı olan bir aileden gelmektedir. 9 yaşındayken piyano derslerine başladıktan sonra kardeşi David'in baterisine merak sardı ve daha sonra da gitar çalmaya başladı. Babası tır şoförü annesi ise opera sanatçısıdır.James 16 yaşındayken annesi kanserden ölmüştür. James gençlik yıllarında çıkarma fabrikasında ve nakliye şirketinde çalışmıştır.

James Hetfield , Lars Ulrich ile Metallica'yı kurduktan sonra Dave Mustaine'i de gruba dahil etti ama daha sonra Dave gruptan atılıp yerine Exodus grubundan Kirk Hammett geldi. Bu arada Dave Mustaine de Megadeth adında kendi grubunu kurdu. James Hetfield sahnede birçok kaza geçirdi. Bunların en popüleri de Montreal'de 1992 yılındaki Guns N' Roses/Metallica turunda yaşandı. James Fade To Black şarkısını çalarken, yerleri değiştirilen ancak eski yerlerinde de halen bulunduklarını bilmediği havai fişeklerin patlaması sonucunda sol kolunda oluşan 2. ve 3. dereceden yanıklar nedeniyle uzun süre gitar çalamadı. Ayrıca 1994 yılında geçirdiği kaza sonucunda kafasına otuzun üzerinde dikiş atılmıştı.

Hayatı boyunca alkol bağımlılığı olan Hetfield St.Anger adlı albüm hazırlığındayken alkol için rehabilitasyona girdi. Jason Newsted Metallica'yı terk etmeden önce James Hetfield, Newsted'e Metallica dışında yan projeler yapmasını yasakladı. Böylece Jason Newsted Metallica'ya olan öfkesine bir de James'in koyduğu bu yasağı ekleyince gruptan ayrıldı. Grup daha sonra Some Kind Of Monster adında , St.Anger albümlerinin hazırlanışını, grup üyelerinin arasındaki tartışmaları ve grubun geleceğinin planlarını içeren bir belgesel çıkardı.

James Hetfield canlı performanslarının hepsinde kendi adına tasarlanan ESP marka özel gitarları kullanmaktadır.kullandığı gitarlar için esp firmasından belirli bir ücret de almaktadır.

Ayrıca Hetfield canlı performanslarında hayranlarının karşısına her zaman onları şaşırtarak çıkmayı başarmıştır. Bazen birasıyla, bazen alkolik tavırlarıyla hayranlarını etkilemeyi ve kendi grubu dahil herkesi hareketlendirmeyi başarmıştır.Sahnedeki bu tavırları ile Güçlü Hetfield olarak anıldı. Ancak yaşı ilerledikçe ve bir aile kurduğunda bu büyük bir sorun yarattı. Onu güçlü kılan şeyin aslında kendini bitirdiğini farketti ve bu konuda yardım aldı. St.Anger döneminden sonra yapılan her röpörtajda alkole olan öfkesini dile getirmektedir .


Kullandığı Gitarlar 
Black Explorer (Wolf),
Black Explorer (Dot),
Black Explorer (snake),
Black Explorer (Deep Skull),
Black Explorer (Eagle),
E.S.P Black Explorer/Double Neck (Ducks),
E.S.P Flying V's (Red Flame/Green Flame),
E.S.P Explorer (Barbed Wire)
E.S.P Truckster
E.S.P Iron Cross

Kullandığı Amfiler  
Mesa Boogie Strategy 400 Power Amps,
Mesa Boogie Triaxis Preamp (Stock),
Mesa Boogie Triaxis Preamp (Modified),

Doğum: 3 Ağustos 1963
-----------------------------------
Doğum Yeri: Los Angeles, ABD
-----------------------------------
Uyruk:---
İngiliz, İskoç, İrlandalı ve Alman ve karışımı olan bir aileden gelmektedir.
-----------------------------------
Etnik Köken: Almanya, İrlanda
-----------------------------------
Müzik Türü: Heavy Metal, Thrash Metal, Hard Rock
-----------------------------------
Etkin Olduğu Yıllar 1979 - Devam
-----------------------------------
Albümler
1983 Kill'em All
1984 Ride the Lightning
1986 Master of Puppets
1988 ...And Justice for All
1991 Black Album
1993 Live ****: Binge & Purge
1996 Load
1997 ReLoad
1998 Garage Inc.
1999 S&M
2003 St. Anger
2004 Some Kind Of Monster (EP)
2008 Death Magnetic

(Umarım sizi bilgilendirmişimdir.) 
 
Top Bottom