Internet Sağlayacıları

Users who are viewing this thread

Bildiğiniz üzere TTNET, Superonline, Fibernet, Uydunet bilmem net gibi çeşitli internet sağlayacıları var ülkemizde ancak herkes en mantıklısını arıyor. Bence böyle bir konu gerçekten forumda lazım olan bir konu. Yaklaşık 2 gün önce bana tavsiye edilen superonline sağlayıcısına geçtim ancak pingim cortladı, upload hızım öldü. Az önce de aradım Super Online müşteri hizmetleri yetkililerimizi(!) adamın biri açıyor; sizi yetkiliye yönlendireyim o diyor; sizi yetkiliye yönlendireyim. Neyse Yetkili Hanımefendimiz geldi. Dedim işte şu bu internet hızı yavaş falan filan 4-5. dakikadan sonra mırın kırın edince çaaat kapattım telefonu bende; akıllı adamlar bir damlacık akıllarını nasıl para kazanayım sorusuna harcamışlar ve bulmuşlar cevabını; TAHADÜÜT (ne sandınız ki) TTNet'ten superonline'a geçerken size aynı internet hızını sunucağız demelerine rağmen %30'unu bile alamadım malesef.... Nasıl bu sorunu çözebileceğimizi veya önerdiğiniz internet'i veyahut bunun hakkında deneyimlerinizi burada paylaşıp şu Profesyonel Yetkililerimize(!) sorunumuzu nasıl açıklayacağımız hakkında bir kaç pratik, ipucu verebilirsiniz.

Arayıp sövecen kardeş. Sadece internet değil her şey de böyle mesela ben bir şey aldım adamlar şu gün gelip kurarız dedi tabiiki gelmediler bende aradım işte siz nasıl mağazasınız daha malı zamanın da getiremiyorsunuz cart curt ertesi gün kapıma geldi.

Öncelikle TTNET'e hiç girmek istemiyorum, o kadar fazla sorun yaşadımki en son arayıp küfür ettikten sonra Uydunet'e geçmekte buldum çareyi. Uydunet'den 5 Mbit internet servisi alıyordum, en iyi yönü ise "Adil Kullanım Kotası" diye birşeyin olmaması, yani 10 Mbit internet de kullansan 20 de kullansan "Adil Kullanım Kotası" olmadığı için 50gb dan fazla indirme yapınca internetin 3mbit e falan düşmüyor.

2 Gün önceye kadar Uydunet kullanıyordum, adil kullanım kotası olmasada 5mbit de bir süre sonra ciddi anlamda canını sıkıyor insanın, birde şöyle birşey var Uydunet ile 5mbit alıp "59 TL" ödeyeceğime, 75 GB Adil Kullanım Kotası olan Superonline'dan 25mbit hız almayı daha mantıklı buldum. Hem adil kullanım kotası bitse bile 3mbit'e düşüyor yani uydunet'den aldığım eski hız ile arasında pek bir fark olmayacak.

Uydunet'i kesinti açısından ( belki yaşadığım konum yüzünden hiç kesilmiyordur ) öneririm, hiçbir kesinti yaşamadım şu 2-3 ayda bir olan bakım çalışmaları dışında, onlarda 5 - 6 saat sürüyor, geri geliyordu.

Ama "Adil Kullanım Kotası" saçmalığına rağmen, şu manzarayı görmek bir hoş olmuyor değil.

Ülkemizde internet maalesef aşırı fahiş fiyata sağlanıyor, bunu zaten herkes biliyor.

Annemin evinde sınırsız 20mb/s'a kadar 75gb AKK'li ttnet var. İlk başta taahhütsüz girmek istemişler, 72TL aylık fatura geliyormuş. 1-2 ay ödedikten sonra hâliyle altından kalkamamışlar ve gidip konuşmuşlar, 'illa taahhütsüz girmek isterseniz 55TL olur aylık' demişler, anlaşmışlar. Bi' dahaki fatura 70TL gelmiş, yine Türk Telekom'a gidip konuşmuşlar, 'anlaşmalarının 55TL olduğunu ve neden daha fazla geldiğini' sormuşlar. 'İlk girerken verdikleri Fibernet modeminin fiyatı 112TL olup, bunu aylık faturaya taksitle yansıttıklarını' söylemişler. Bu yılın ekime ayına kadar da 70TL olacakmış fatura hep. Ttnet kadar şerefsiz, dolandırıcı firma görmedim ben. Verdikleri modem de kalitesiz birşey zaten, 112TL modem nedir ya?

Babamın evinde de sınırsız Ttnet var, 4 komşu ortak kullanarak aylık 60TL ödüyorlar, ancak hızı ve AKK'si hakkında bir bilgim yok.

Dükkanda ise superonline var, 25mb/s'a kadar 50gb AKK'li. Karşı binadaki öğrenci arkadaşlarla ortak kullanıyoruz, bizim dükkan telefonu da içinde aylık 50TL ödüyoruz.

Annemdeki internetten hız konusunda hiç memnun değilim. Ayın ilk günü 2-3mb/s ile download yapıyorum, 2. gün 300kb/s. 1 gün içinde ben 75gb kotayı mı geçiyorum lan? Babamdaki interneti de öyle bi Face'e falan bakmak için kullanıyoruz, zaten 4 kişi kullandığımız için tam olarak hızını test edemem. Ama dükkandaki internetten memnunum, 4mb/s ile download yapıyorum, kesinti de olmuyor.

Hepsi aşırı pahalı, bu fahiş fiyatlara bi dur denmeli.

Ben Superonline ile sözleşmemi imzaladığımda adil kullanım kotası sözleşme şartlarında geçmiyordu. Birden herkes bu kısıtlamaya maruz kaldığında sosyal platformlar üzerinden organize olup mevcut kısıtlama ile mücadele ettik. Bundan dolayı oturduğumuz mevkide 2013'ten önce Superonline kullanan kimse artık AKK'ye dahil değil.
3639740587.png

Hmm. AKK zımbırtısı çıkmadan yapmıştık sözleşmeyi biz de. Kurcalasak düzeltebilir miyiz?

Rongvaldyr said:
Father said:
Şuan kullandığın internet paketini öğrenebilir miyim?

"Yaza merhaba kampanyası" sanırım bu tarz birşeydi sözleşmeyi kontrol edince yazarım yanlışsa.
İyiyimiş bu kampanya.Ben de uydunetteyim 10 mb hız.50 gb akk var.Sonra 3 e düşüyor.Ve ayda 64 TL geliyor.Yaza merhaba kampanyasına geçeyim.Daha dün süper online önermişti birisi.Ayrıca 4 senedir uydunetteyim ve mahallede yapılan çalışmalar(kazı vs.) dışında hiç kopma yaşamadım.

Superonline ile aynı sorunları bende yaşıyorum bağlantı kopmaları cabası, müşteri destek servisleri çok bilgisiz her aradağımda modeme reset attırıp tekrar kurdurmak istiyorlar yada altyapınızda sorun var diyorlar.Ttnetteki gibi ısrar ederseniz eve adam göndermiyorlar yani saha ekibi yok sadece apartman santral kutusuna telekomdan birini gönderiyorlar. Yani sizin sorunuda çözemezlerse altyapnızıda sorun var diyip geçecekler.
TTnete geri dönüyorum ay sonu, en azından kopma olmuyordu onda.

Biz de Temmuzun başında yeni tarifeye geçtik. Eskiden de uydunet idi şimdi de uydunet. Normalde 25 megabit kullanıyorum interneti 75 gb akk, ayrıca tarifede teledünya da vardı geldi bağladılar. Belgesel kanalları, sinema kanalları, bazı yabancı kanallar falan mevcut, 55 lira falan ödüyoruz yanlış bilmiyorsam. Bence de uydunet çok daha iyi diğerlerine göre, kesilme ayda yılda bir yaşanıyor o da bir kaç saat.

80 lira d-smart + 8 mbit internet bizimkisi. Kesinlikle önermem. Film/dizi izlenmiyor , oyunlarda laglanmalar. 2. kişi internetine girince R.İ.P

TTnet kullanıyorum yaklaşık 9 ay oldu bağlatalı.Bazı durumlar dışında ping sorunu yaşamadım indirme hızım 1 MB/sn den aşağı düşmedi.Yanlız upload hızımı bilmiyorum yani denemedim hiç.Evde hem masaüstü hem laptop hemde akıllı telefondan wi-fi kullanılıyor ama ben hd dizi izlerken felan sorun yaşamadım.

Paket olarak bilmiyorum ama 16 Mbps 75 GB AKK

Yeni telefon bağlattık telefonun aylık ücreti, aylık ev telefonu paketi cart curt derken aylık 70 lira ödüyoruz herşey dahil.Modemin taksidi felanda içinde.

Neutron!1! said:
80 lira d-smart + 8 mbit internet bizimkisi. Kesinlikle önermem. Film/dizi izlenmiyor , oyunlarda laglanmalar. 2. kişi internetine girince R.İ.P
Kesinlikle D-Smart kullanmayın yarım yıldır zorunlu kullanıyorum.Doğru düzgün ne zaman film izlediğimi hatırlamıyorum.

OliverQueen~ said:
Rongvaldyr said:
Father said:
Şuan kullandığın internet paketini öğrenebilir miyim?

"Yaza merhaba kampanyası" sanırım bu tarz birşeydi sözleşmeyi kontrol edince yazarım yanlışsa.
İyiyimiş bu kampanya.Ben de uydunetteyim 10 mb hız.50 gb akk var.Sonra 3 e düşüyor.Ve ayda 64 TL geliyor.Yaza merhaba kampanyasına geçeyim.Daha dün süper online önermişti birisi.Ayrıca 4 senedir uydunetteyim ve mahallede yapılan çalışmalar(kazı vs.) dışında hiç kopma yaşamadım.
kardeş siz hangi uydu nettesiniz ya? Ben de uydunetin 10 mbit 50 gb akk lı tarifesini kullanıyorum. Discovery channel ve 3 5 hd kanallı paketi dahil ettim 47 liraya anlaşmıştım. Genelde 3 ayda bir yatırıyorum, 49a falan geliyor.  Önümüzdeki aylarda zam gelebilir dediler 34 liraya indirdiler. Taahhütlü benimkisi. Bence gidin bir bilgi alın.

Daha fazla dayanamadım kapattım superonlineyi, uydunete geçiyorum.
Kapattırmasıda dert ttneti kapatırken aradım adamları kapatım dedim bitti.

Superonlinede arıyorsun müşteri hizmetlerini bayiye gitmeniz lazım diyorlar kapatmak için bayi adreside vermiyorlar kendin bulacaksın.
Deli gibi bayileri dolaşıyorsun birine gidiyorsun biz kurumsalız diyor bireysel nerde diyorsun bilmem diyor, diğeri ben bakmıyorum diyor tam rezillik, neyse bayiyi buluyorsun dilekçe yazıyorsun kapattırmak için, 2 güne arkadaşlar sizi arayıp modemi almak için gelecekler diyor adamlar modemide geri alıyormuş eğer kullandığın süre içinde bozulduysa parasını tahsil ediyorlar, allahtan sağlamdı iyi dedim 2 gün geçti aradılar modemi siz getireceksiniz dediler hayda ne biçim iş yapıyorsunuz kardeşim ilk aradağımızda niye söylemiyorsunuz diyorsun bizde prosedür böyle diyor önce bayiye gidip dilekçe yazacaksın, sonra adamlar seni arayacak modemi yine aynı bayiye götürüp teslim edeceksin.

Neyse kurtuldum birdaha turkcell ve superonlinemi allah korusun.

Yaklaşık 10 senelik Ttnet kullanıcısı olarak yazıyorum; tavsiye ediyorum Ttneti, indirmesi evet inanılmaz vasat her zaman şikayet ederim ama kesinti ve ping sorunu bugüne kadar yaşamadım. İnternet için en önemli şeylerde bunlar bana göre, oyunu 5 günde indirdiğimde oldu ama internetim kesildi/pingim çıktı gibi bir sorunla senelerdir karşılaşmadım. Diğer sağlayıcılardan geçiş yapmak isteyenler indirmeyi umursamaz ise geçebilir.

Back
Top Bottom