Improvements for quick communication

Users who are viewing this thread

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
I'm happy that cheering and shouting is landed to my Taleworld. And, i know this is just their first step. Hopefully quick communication will be butter as it should be. <3

I have some turkish notes that may help to improve quick communication:

#Emote sayısı çok az. El sallama, arkadakileri ileri yönlendirme, bayrak sallama vb emoteları lazım.
#Bağırtılar da biraz daha fazla olabilir. Örneğin.. "Geri çekilin" söylemi yahut (birkaç farklı türde) ıslık, kışkırtıcı söylemler eksik.

#"Saldır" seçeneğini seçince saldırmakla ilgili birkaç seslendirmeden birini rastgele seslendiriyoruz. Bunun yerine, doğrudan istediğimizi direk seçmemiz çok daha iyi olacakır. Aynı konsept içerisinde de olsa; farklı şekillerde aynı seçenek için kullanılan bazı söylemler hoşuma gitmiyor. Ben karakterin istediğim seslendirmeyi seslendirmesini isterdim.

#Belki 50 farklı seslendirmeden, 30 farklı emotedan 5er tane özel tuşlara atama yapıp hızlı bir şekilde kullanmak isterdim. O ya basılı tutup istediğim seslendirme veya emote'u seçene kadar o birkaç saniyelik özel an kaçıyor. Tek tuşa basmamla, benim atadığım özel seslendirme veya emote hemen oynatılmalı.

#Oyun içi veya gerçek parayla, birine zorlamaksızın her iki yoldan da alınabilen; emote ve seslendirmeler olmalı.

#Ve şuan aklıma gelen son önemli nokta: Seslendirmeler aynı şiddette ve uzunlukta olmamalı. ( An itibariyle böyle gibiler, çok benzer ton ve uzunluktalar) . Kısa, normal, uzun, çook uzun süren seslendirmeler(kelime veya cümleler) karakter tarafından seslendirilmeli. Renkli seslendirmeler..

Yakın çevrede mikrofonla konuşanları duymak ne kadar önemli ve gerekliyse,
Karakter seslendirmeleri ve emotelar vasıtasıyla etkileşime geçmek de o kadar önemli. Bu özelliğin gelmesinden memnunum, umarım bahsettiğim açılarda bazı iyileştirmeler olur.
Kolaylıkalr dilerim.


Upt.1
>>Emote oynatılırken seslendirme erken bitiyor, emote fazla uzun sürüyor.
>>Emote oynatılırken hasar alınca ve ayrıca herhangi bir tuşa bastığımızda, anında emote&seslendirmenin iptal olması gerek. Şu an tam olarak böyle değil.

>>Eğer onlarca seçenek arasından 5er favori cheering/shouting 'i 10 hotkey'e atayamayacaksam...tek tuşla anında istediğim hızlı iletişimi kullanamayacak ve şu anki mevcut dairesel sistemde devam edeceksem;
-daire içi geçişlerin daha hatasız olmasını isterim. seçim anında bir üst veya altı seçip hata yapmak çok münkün bu haliyle(mevcut olan yapıda) .. böyle kalsın tamam, ama hata yapılmayacak şekilde düzenlensin.. mesela daire içi her seçeneğin arası açılabilir..
-özel tuşlara/hotkeylere atama yapamayacaksam bile; bari bu daire içindeki her bir seçim noktasına direk kullanmak istediğim emote/seslendirmeyi atayayım. Ayrıca, 5 adet "saldır" seslendirmesinden birini seslendirmek üzere "saldır" ı seçmeyeyim. Bunun yerine, doğrudan istediğim tarzdaki(özelleştirilmesi/çeşitlendirilmesi gereken parçalar olarak) "yakalayın" yahut " dal dal dal" yahut "hücummmmm" gibi
özel ve tekil, desibel ve uzunlukta da farklı olan sesi seçeyim.
>>Çeşitlendirmeler gerçekten az (hem emote sayısında, hem de düz seslendirmelerde.. ) Ayrıca bunların farklı uzunluklarda olması da şart vs vs.

q4BiD.jpg

çalışıyorum
 
Last edited:
Top Bottom