Idei despre un viitor mod istoric romanesc

Users who are viewing this thread

Arcas Nebun said:
Ar trebui implementat un item special care mareste moralul trupetilor :smile:
Damigeana cu vin ca articol (item) şi ulciorul cu vinişor sunt esenţiale la acest modul  :twisted:, ca idee.... dacă mai aveţi ideii postaţi  :twisted: .
Mă faci să râd când văd mereu că scri "trupeţi,trupeţiilor"
  :grin: :twisted: .
 
Și costumul și cetatea arată extraordinar de fain (sunt ardelean). În legătură cu moralul, este bună ideea cu vinul, io zic și cu pălinca, pentru „trupeții” din oaste, dar mă gândeam ca dintre acești trupeți, care se schilează mai bine, de la un anumit schil să poți să-i faci comandanți de oaste sau chiar boieri.
 
Adaugă shader, bump map şi totul va fi bine. :wink:

Vedem, teoretic ar trebui sa aiba (pe calculatorul meu vechi de 7 ani, oricum nu se vede).

Cat despre treaba cu alcoolul, va exista si asa ceva, desigur. Nu poate fi un mod cu romani sau despre romani unde sa lipseasca rachiul. Vor exista probabil si ciobani ambulanti de la care poti cumpara lapte, urda, etc.

Experimentez cu Terra Aeterna, sa fac niste scripturi si cateva elemente care sa dea unitate si unicitate modulului.... fiind un mod fantasy, imi permit sa experimentez liber niste lucruri. Odata ce il termin, si daca reusesc sa il termin (am cateva buguri destul de suparatoare), am sa traslatez scripturile de acolo in modului romanesc istoric. Restul va veni de la sine.
 
care vrea sa animeze niste modele de cai si armuri ca eu nu stiu si nu ma complic eu doar modelez in wings si texturez daca imi spuneti *** se posteaza imagini va arat ce am reusit sa modific si cam ce vreau sa fac:grin: :grin: :grin: :grin:
 
sonyer said:
care vrea sa animeze niste modele de cai si armuri ca eu nu stiu si nu ma complic eu doar modelez in wings si texturez daca imi spuneti *** se posteaza imagini va arat ce am reusit sa modific si cam ce vreau sa fac:grin: :grin: :grin: :grin:
Ca în topicul cu Moduri româneşti poţi face parte din echipa de modelare dacă dispui de timp. Aplică aici ce sti mai exact să faci şi nivelul tău de cunoştinţe.
 
xpressive_dan said:
sonyer said:
care vrea sa animeze niste modele de cai si armuri ca eu nu stiu si nu ma complic eu doar modelez in wings si texturez daca imi spuneti *** se posteaza imagini va arat ce am reusit sa modific si cam ce vreau sa fac:grin: :grin: :grin: :grin:
Ca în topicul cu Moduri româneşti poţi face parte din echipa de modelare dacă dispui de timp. Aplică aici ce sti mai exact să faci şi nivelul tău de cunoştinţe.


nu inteleg unde ar trebui sa scriu exact ce si unde  dar postez aici  lucrez in wings 3dpt modele  si gimp pt texturare numai ca singura problema ii ca nu stiu sa fac animatie daca as sti si *** sa postez imagini ati vedea despre ce vorbesc armuri noi pt cai as adauga coada aia la warhorse ca ma sacaie ca nu oface nimeni  armuri istorice etc nivel destul de bun ca sunt modest  :grin: :grin: :grin:
 
sonyer said:
nu inteleg unde ar trebui sa scriu exact ce si unde  dar postez aici  lucrez in wings 3dpt modele  si gimp pt texturare numai ca singura problema ii ca nu stiu sa fac animatie daca as sti si *** sa postez imagini ati vedea despre ce vorbesc armuri noi pt cai as adauga coada aia la warhorse ca ma sacaie ca nu oface nimeni  armuri istorice etc nivel destul de bun ca sunt modest  :grin: :grin: :grin:
Tot ceea ce trebuie să faci este să faci printuri şi/sau să scoţi imagini .png sau .jpg pentru imagini statice iar pentru cele animate .gif şi le hostezi pe un host de fişiere imagini, apoi le poţi pune în topic.
Succes !
 
xpressive_dan said:
sonyer said:
nu inteleg unde ar trebui sa scriu exact ce si unde  dar postez aici  lucrez in wings 3dpt modele  si gimp pt texturare numai ca singura problema ii ca nu stiu sa fac animatie daca as sti si *** sa postez imagini ati vedea despre ce vorbesc armuri noi pt cai as adauga coada aia la warhorse ca ma sacaie ca nu oface nimeni  armuri istorice etc nivel destul de bun ca sunt modest  :grin: :grin: :grin:
Tot ceea ce trebuie să faci este să faci printuri şi/sau să scoţi imagini .png sau .jpg pentru imagini statice iar pentru cele animate .gif şi le hostezi pe un host de fişiere imagini, apoi le poţi pune în topic.
Succes !


ms incerc cat de repede sa le pun sa vezi despre ce ii vb
 
Nu inteleg ce se intampla... Pana acum am vazut doua tentative de a crea un mod romanesc si mereu cand dadea senzatia ca merge...se intrerupea rapid. M-am apucat sa joc Mount and Blade pentru ca era singurul RPG pur medieval. Iar un asemenea joc pentru mine, cu un mod romanesc, ar fi un super joc. Am vazut ca sunt oameni care pot sa ajute, si daca vreti, ajut si eu. Doar sa imi da-ti o sarcina si sa imi spune-ti *** se face. Am timp si am determinarea. Presupun ca fiecare mai are cate un rest de la ce a facut. Acum, ca sa nu mai stam iar o luna pentru perioada si ca sa ne putem apuca imediat de treaba, recomand ca modul sa inceapa *** s-a decis initial in perioada lui Stefan cel Mare si sa aiba acele tari care le-a recomandat cineva cu Google Earth. Astept un raspuns...
 
Nu stiu daca mai dati careva pe aici si mai cititi ceva dar am postat pe alt forum niste imagini cu soldati romani din diferite periaode ...
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,115768.150.html
 
Back
Top Bottom