Idee

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Ace_Hood

Regular
Dupa *** bine stiti , la fiecare din forumurile din alte limbi , au un subtext

Ma gandeam sa il schimbam pe al nostru , pentru ca nu prea suna asa bine .

Ma gandeam la ceva de genul Traiasca Romania Mare ! sau ceva de genul

Pareri ?
 
Oi fi citit ceva articole de istorie si te-ai infierbantat! :smile:
Mie mi se pare ok subtitlul. Pana la urma ne-am dorit un frum pe taleworlds si in acelasi timp are si conotatii istorice (Stefan cel Mare).
 
Da , pai tocmai sa ne facem ceva ''publicitate'' :grin:

cifre , recent am studiat la istorie revolutia pentru independenta , razboaiele mondiale , I.Antonescu etc. si imi plac mult aceste subiecte !
 
Ace_Hood said:
Da , pai tocmai sa ne facem ceva ''publicitate'' :grin:

cifre , recent am studiat la istorie revolutia pentru independenta , razboaiele mondiale , I.Antonescu etc. si imi plac mult aceste subiecte !

I. Antonescu e un capitol minuscul in comparatie cu altele, de altfel mult mai importante decat viata unui singur om care nu a facut multe chestii bune. Parerea mea ca istoria Romaniei de la 1930 in sus e plistisitoare si tampita. De Ceausescu nici nu mai vorbesc. Am prins si eu nitzel comunism, ca doar am fost soim al patriei, ce Dumnezeu.  :shock:
Istoria adevarata a romanilor e inainte ca tara noastra sa incapa pe mana talharilor locali (nu vorbim de fanarioti, turci sau cine a jecmanit tara asta). Cand spun talhari locali ma referi la conducatori romani ce au dus tara din rau in mai rau.
Traiasca Stefan cel Mare, Mihai Viteazul, Vlad Tepes, Mircea cel Batran, Alexandru cel Bun sau Iancu de Hunedoara. Antonescu? Sa-l ia naiba.

Sa revin la subiect. Nu, nu schimbam nimic, mai ales in "Traiasca Romania Mare!". Ce este acum e bun si asa va ramane, si cred ca baietii care sunt de la inceput pe aici vor fi intru totul de acord.
 
Nationalismul a fost intotdeauna folosit pentru a atrage atentia de la problemele cu adevarat grave.Pacat si ca nationalismul la tinerii nostrii inseamna ura catre alte popoare.Urat.Nu ne facem cinste asa.
Daca va pasa atat de mult de draga noastra tara, incepeti prin a cunoaste eroii cei mai apropiati de voi: victimele comunismului.Nu ne-au facut ungurii atata rau cat ne-am facut noi singuri.

http://vimeo.com/15851163
http://vimeo.com/30306208
Memorialul durerii e un documentar mai important decat multe carti de istorie cu tenta nationalista.
 
Si as mai adauga ceva.Marea majoritate a nationalistilor sunt in sudul tarii(multi dintre ei nu au vorbit niciodata cu un ungur)...Nu vi se pare ciudat ca cei care chiar convietuiesc cu ungurii, nu baga in seama prostiile astea? Iar de partea cealalta sunt nationalistii maghiari din cateva sate in mijlocul tarii(multi dintre ei nu au vorbit niciodata cu un roman).
Eu am trait toata viata cu ungurii si n-am avut niciodata nicio problema.Am fost intotdeauna uniti impotriva problemelor comune.
 
Locco vezi ca ai facut double-post.Cred ca ar trebui sa ramanem la subiect.Cred ca s-a decis,ramane asa,plus faptul ca un Administrator poate sa modifice acel text,asa ca nu va faceti sperante  :twisted:
 
SeRgYu said:
plus faptul ca un Administrator poate sa modifice acel text,asa ca nu va faceti sperante  :twisted:

What? Nu o sa modifice nimeni nimic.Daca ai fii un pic mai mare, ti-ai da seama si de ce.Administratorul ar schimba textul ala daca ar primii o solicitare de la un moderator.Dar *** il stiu pe Crazy si *** a zis si el: nu o sa se intample :wink:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom