Resolved I play the game smoothly and save and exit, but when I want to enter the saved game, it crashes and kicks me out of the game.

Users who are viewing this thread

Version number
e1.6.0
Branch
Beta
Modded/unmodded
No, I didn't use any mods.
Dump identifier (optional)
I don't know what does it mean

Esarslan

Recruit
Oyunu sorunsuz oynuyorum, kaydedip çıkıyorum fakat kayıtlı oyunuma girmek istediğimde "uygulama bir sorunla karşılaştı, bu sorunu çözmek için gerekli dosyaları toplamamız gerekiyor" hatasıyla beni dışarı atıyor. Defalarca denedim ama oyunu kapattıktan sonra açıp kaydettiğim hiçbir save dosyasına giremiyorum. Crash hatası veriyor ve onu oyundan atıyor. Herhangi bir mod yüklemedim veya kullanmadım. Hatayla her sürümde karşılaştım ama çoğunlukla 1.5.10 ve 1.6'da.Özet : Oyunu sorunsuz oynuyorum kaydedip çıkıyorum fakat kayıtlı oyuna girmek istediğimde çöküyor ve beni oyundan atıyor. Umarım sorunu anlatabilmişimdir.
Nasıl Çoğaltılır :
Hile kullandınız mı ve varsa hangisi : Hayır
Sahne Adı (ilgiliyse):
Medya (Ekran Görüntüleri ve Video):
Bilgisayar Özellikleri :
İşletim Sistemi: Win 10
GPU: Nvidia GTX 1660 süper x
GPU Sürücü Sürümü: en son sürüm
İşlemci: Ryzen5 2600
RAM: 16 GB HyperX
Anakart: ASUS B450M-K
Depolama Aygıtı (HDD/SSD): 1 TB HDD
 
Last edited:

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Clean install deneyebilir misiniz?
Clean Install
The clean install is removing every single game-related file from your computer and installing the game again. Why do you need to remove the game while you just want to remove the modifications? Unfortunately, some of the modifications do not just add a new modules folder but also change or adds contents to the existent modules folder. Without a reinstall, we can't be sure those files are unchanged.

To perform a Clean Install, Uninstall the game. You can do that by right-clicking the game on Steam Library and selecting Delete Local Content. Delete all folders related to the game that remains after the uninstallation. The folders that might have files inside:
Steam: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord
Epic: C:\Program Files\Epic Games\Mount & Blade II Bannerlord
C:\Users\USERNAME\Documents\Mount and Blade II Bannerlord
C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord

Note: You'll need to allow Windows to display hidden folders and files to see the ProgramData folder and its contents.
 

Esarslan

Recruit
I tried to delete all files that can be associated with Bannerlord. I'm starting the reinstallation process now, hopefully it'll fix for the best, I'll post it here again. By the way, I uploaded the crash report and the save file to taleworlds and the URL of this topic. If there is a problem with my save file, maybe you can look at it and help.
 

Esarslan

Recruit
Bu arada Türkçe İngilizce döngüsünü anlamadım Türkçe yazsam olurmu yoksa İngilizce mi yazmam gerekiyor? Eğer Türkçe yazmam sıkıntı olmuyorsa asıl bahsetmek ve anlatmak istedigim şuydu: ''Bannerlord ile ilişkilendirilebilecek tüm dosyaları silmeye çalıştım. Şimdi yeniden yükleme işlemine başlıyorum umarım en iyi şekilde düzelir, tekrar buraya yazacağım. Bu arada crash raporunu ve taleworlds'e save dosyası ve bu konunun URL'sini yükledim. Save dosyamda bir problem varsa ona bakıp yardımcı olabilirsiniz belki.''
 

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC
Türkçe de olur tabiiki. Clean installdan sonra yine yaşıyor musunuz ona bi bakmak lazım.
 

Esarslan

Recruit
Gece 2 3 gibi yükleme tamamlanır, ben de ya gece o saatlerde ya da bir sonraki gün öğlen zamanında yine sizi rahatsız ederim buradan. Kolay gelsin şimdilik...
 

Esarslan

Recruit
Yüklemeyi bitirdim ve yeni save açıp hemen oyunu oynadım kaydedip çıktım ve girdiğimde oyun normal devam ediyordu. Sorun şimdilik çözülmüş gözüküyor umarım başka problemler çıkmaz, çıkarsa yine rahatsız ederim sizi. İlginiz için teşekkür ederimmm.
Türkçe de olur tabiiki. Clean installdan sonra yine yaşıyor musunuz ona bi bakmak lazım.
 

Esarslan

Recruit
Yardım edebildiğimiz için mutluyuz, iyi eğlenceler!
Şu an karşılaştığım başka bir crash hatasından bahsetmek istiyorum. 1.6.0 betasındayım ve Komplo birliği yakala görevini yapıyorum. Bu görevde kalemin yakınında devriye gezen ve bizim ana görevlerimizden olan Neretzesin budalalığı görevinin devamındaki parçaları bulduktan sonra imparatorluğu birleştirme seçimini yaparak seçtiğimiz kadından aldığım bir görev bu. Bu komplo birliğiyle savaştıktan sonra önce esirler sonra envanterlerini yağmalamam gereken kısımda envanterden bir şey alsam da almasam da bitti dediğimde crash hatası alıyorum. Önceki hatanın aynısı yazıyor. Ne yapacağım, ilgilenirseniz sevinirim. Şu anda crash hatasının ID sini de göndereyim size hatta.

This is my crash ID: 2021-07-30_14.36.38_099c2a77c3c6e24dedd077f4b6216217

Ancak hemen ardından ERROR: cannot cleanup crash report. yazısı çıktı. Ne yapacağım bu konuda bir bilgim yok cidden. Oyunda o adamlara saldırmasam da devam edebiliyorum diye tahmin ediyorum ancak o adamlara saldırmazsam da kalemde isyan çıkartıyorlar ve görevi de yapamıyorum.
 
Top Bottom