Herkeste Olması Gereken "Bugsız" Modlar Listem (e1.1.2)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

WouLinX

Sergeant
NOT: Modları indirdikten sonra içlerinde bulunan .dll dosyalarını Sağ Tuş>Özellikler>Engellemeyi kaldır yapmayı unutmayın. Yoksa oyun açılırken crash yersiniz.

BannerPeasants | Sancaktar Modu

Açıklama: Yüklerken seçtiğiniz asker sayısına göre rastgele sancaktarlar veriyor. Benim tercihim 15 askerde bir sancaktan yana. Sancak Beyi isimli bir oyuna da böyle bir özellik yakışır. Bu özellik oyunun alfa versiyonunda vardı ve geliştirmek için çıkarılmış. İleride resmi olarak eklenene kadar bu mod işimizi görecektir. Savaş atmosferini tamamen değiştiriyor, kesinlikle yüklenmeli.

LootLord | Vasalları Yağmalama Modu

Açıklama: İnfaz ettiğiniz lordların üzerindeki eşyaların tamamını elde edebilmenizi sağlıyor. Gerçekçi bir mod ve kesinlikle yüklenmeli.

Settlement Rename | Yer İsimlerini Değiştirme Modu

Açıklama: Yerleşim yerlerinin isimlerini değiştirebilmenizi sağlıyor. Rolünü yaptığınız dünyayı kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz. Örnek olarak Osmanlı'yı kurma rolünü yaptığınız, Osman Gazi olarak başladığınız bir oyunda ele geçirdiğiniz yerleri Bursa, Eskişehir, Edirne gibi isimlerle değiştirmek gibi. Rol yapmayı artıran bir mod, kesinlikle yüklenmeli.

Cheer | Savaş Çığlığı ve Sevinme Modu

Açıklama: Savaş başladığında askerlerinize savaş naraları attırıp düşmana korku salmak için birebir. Bunu yaparak savaşçılarınıza moral de verebiliyorsunuz. Savaş kazandıktan sonra da askerlerinizle sevinebiliyorsunuz. "V" tuşuyla çalışıyor ama isterseniz ayarlardan değiştirebilirsiniz. Savaş atmosferini değiştiren bir mod, kesinlikle yüklenmeli.

Ayarları Değiştirmek İçin;
Cheer/Settings.cfg dosyasını not defteriyle açın.

CheerKey (Bağırma Tuşu) tuş listesi için https://pastebin.com/v5Vz84ys bakın. (site güvenilir mi bilmiyorum) Atamak istediğiniz tuşun kodunu yazın.
(Bu ayarı değiştirmenizi tavsiye etmiyorum)
VictoryCheer (Otomatik Zafer Sevinci) aktif etmek için yanına true kapatmak için false yazın.
(Önerim "false" çünkü askerler kaçarken saldıramıyorsunuz, zaten bu ayarla zafer aldıktan sonra V'ye basınca yine sevinebiliyorsunuz)
MoraleChance (Moral Kazanma Şansı) default olarak 5'dir. Yani 1/5 oranla moral verirsiniz.
(Önerim "7" çünkü moral kazanınca düşman daha çabuk kaçıyor)
Debug (Hata Ayıklama) aktif etmek için true kapatmak için false yazın.
(Bu ayarı da değiştirmenizi tavsiye etmiyorum)

Xorberax Yell | Bağırma Modu

Açıklama: Bu modla beraber istediğiniz anda "V" tuşuna bastığınızda bağırabileceksiniz. Cheer modu ile birleştirildiğinde güzel bir kombin oluyor. Savaş hissiyatını güçlendiriyor, kesinlikle yüklenmeli.

Xorberax Cut Through Everyone | Birden Fazla Düşmana Vurma Modu

Açıklama: Elinizde kocaman bir mızrak var ama sapladığınızda düşmanlar arka arkaya dursa dahi sadece birine etki ediyor değil mi? Bu modla beraber artık mızraklarınızla bir çok kişiye vurabileceksiniz. Uzun kılıçlarınızla 3vs1 savaşlarınızda daha gerçekçi savaşabileceksiniz. Gerçekçi bir mod ve kesinlikle yüklenmeli.

XorberaxCutThroughEveryone\bin\Win64_Shipping_Client yolundaki config.json dosyasını not defteriyle açın.

onlyCutThroughWhenUnitIsKilled = Sadece İlk Düşman Öldükten Sonra Diğerlerine Vurma, aktif etmek için true kapatmak için false yazın.
(Önerim "false")
damageRetainedPerCut = İkinci ve Sonra Vuracağınız Düşmanlarınız İçin Değişen Hasar, yanına 0.0 ve 1.0 arası bir değer yazın.

Örnek olarak 0.5 yazdığınızda ilk düşmanınıza 100 hasar vurduysanız ikincisine 50 üçüncüsüne 25 hasar vurabilmeniz manasına geliyor.
(Önerim "0.5")

percentageOfInflictedDamageRequiredToCutThroughArmor = Zırha Vurduğunuzda Diğer Düşmana Verilecek Hasar, 0.0 ve 1.0 arası bir değer yazın.

Örnek olarak 0.8 yazdığınızda toplamda 100 hasar vurduysanız ve düşmanınızın zırhı bu hasarın 20'sini abzorbe ettiyse yani sonuç olarak zırhlı birine en az 80 hasar vurabildiyseniz bu saldırının düşmanı geçip diğerlerine vurabileceği manasına geliyor.
(Önerim "0.8")

doFriendlyUnitsBlockCutThroughs = Dost Birimlerin Düşmandan Geçen Darbenizi Bloklaması, aktif etmek için true kapatmak için false yazın.
(Önerim "true" yapmanız, false yaparsanız friendly fire açık olur. Bir bug raporunda da bahsedildiği gibi aşağıdaki ayarı da false yaptığınızda askerleriniz kuşatmada kapıyı kırdıkları esnada birbirlerini biçebilirler :grin:)
onlyPlayerCanCutThrough = Sadece Sizin Karakteriniz Birden Fazla Düşmana Vurabilir, aktif etmek için true kapatmak için false yazın.
(Önerim "false")

Xorberax Deadly Horse Charges | Ölümcül At Hücumu Modu

Açıklama: Süvarilerinizle hücum ediyorsunuz ama atların düşmanı ezmesi gerekirken hiçbir etkisi olmuyor değil mi? Bu mod atları daha gerçekçi hale getiriyor ve atların çarpmasıyla oluşan hasarı artırıyor. Yüzüklerin Efendisi'ndeki Rohan atlılarının orkları ezerek geçtiği sahneyi hatırlarsınız. İşte bu modla bu daha mümkün hale geliyor. Gerçekçi bir mod ve kesinlikle yüklenmeli.

Xorberax Kill Feed Disabler | Ölüm Yazılarını Kapatma Modu

Açıklama: Ölüm yazıları oyun içindeki ayarlardan kapatılabiliyor. Ama kapattığınızda kendi verdiğiniz hasarı ekranın ortasında göremiyorsunuz. İşte bu mod bunun için birebir. İster ölüm yazılarını kapatıp kendinizinkini açın ister kendinizinkini kapatıp ölüm yazılarını açın. Benim tercihim ilkinden yana. Yüzlerce askerle savaşa girdiğinizde sağda ekranın yarısını kaplayan ölüm yazılarından kurtulmak ve bunu kendi oyun zevkinizi azaltmadan yapabilmek için birebir. Bu mod daha çok opsiyonel bir mod isteğe göre yüklenmeli.

XorberaxKillFeedDisabler\bin\Win64_Shipping_Client yolundaki config.json dosyasını not defteriyle açın.

enableGeneralKillFeed (Sağ Üstten Akan Ölüm Yazıları) aktif etmek için yanına
true kapatmak için false yazın ve kaydedin.
(Önerim "false")
enablePersonalKillFeed (Kendi Ölüm Yazılarınız) aktif etmek için yanına true kapatmak için false yazın ve kaydedin.
(Önerim "true")

Last edited:
Sabite bakmak isteyen oraya bakar zaten en üstte. Ben burada basit, sade ve başkaları tarafından da bug raporu bulunmayan modları paylaştım, kullandığım ayarlarla beraber. Oyuna eklenti yapan değil, oyunda zaten olması gereken özellikleri ekleyen modlar. Sizin konunuza ekleme yapmak zorunda değilim, bizzat benim kullandığım modlar bunlar, kendi deneyimlediğim ve kendim paylaştığım. Trip atar gibi post atmanıza anlam veremedim. Teşekkürler siz de sağolun. @MasterRai

Güncel oyun derken Beta'dan mı bahsediyorsunuz? Modların hepsi güncel sürümde çalışıyor. Yani son gelen 1.1.2 hotfixle beraber. Beta'dan bahsediyorsanız denemedim çünkü Beta'da oyunun kendisi bile çökebiliyor, modsuz halde. @fth11

Hazır konu varken niye tekrar konu açıyorsunuz onu sorguladım. Dediğim konuya sizin gibi kullandığı modları paylaşan çok fazla kişi oldu. Moderatör ekibi sürekli mod konusu açılması yerine tek bir konuda olmasını söylemişti. Ondan söylüyorum. Yoksa size niye trip atalım XD

Örnek veriyorum sabitte Yama Notlarını çeviren bir arkadaş var. Bende yeni konu açıp çevirirsem saçma olurdu.

İyi de siz sadece mod konusu açmışsınız ve çalışan bütün modları paylaşıyorsunuz orada. Konunun başında oyun bozmayan yazsanız dahi sayfasına baktığımda bir sürü bug raporu görüyorum ve bu raporlar öyle .dll dosyasının engelini kaldırmak gibi ufak nedenlerden var olan buglar da değil. Rulership diye bir mod var mesela rastgele açtım konunuzdan. Nexusmods'ta adam kendi kontrolündeki bir köye vasal girdiğinde oyunun çöktüğünü raporlamış yeni ama geri dönüş olmamış. Üzerine yeni bir güncelleme de gelmemiş. Aynı şekilde Bear My Banner modunda açılan raporlarda zırhta grafik hatası olduğu söylenmiş. Sonra başka raporda "Dost Birliklerde Sancak Göster" ayarının çalışmadığından bahsetmiş. Ben burada kendim araştırıp güvendiğim ve kendim yükleyip oynadığım modları paylaştım. Yarın bunlarda da düzeltilmeyen bug raporları görecek olursam kaldırırım. Arkadaşlar rahatsızsa bu durumdan söylesinler. Forum kurallarına aykırı bir durum yok. Ama sen böyle bir şey söylersen ve diğer konunun da bizzat sahibiysen tabiki trip attığını düşünürüm. Eğer yanlış bir durum varsa konu açmakla ilgili, benim muhattabım ancak moderatör sıfatlı birisi olabilir. Çeviri yapmakla aynı mevzu olduğunu düşünmüyorum. @MasterRai

Sabitte ki modların hepsi zaten denenmiş ve kullanılmış modlar. Hiçbirinde de bir sorun çıkmadı. Zaman zaman crash vermesi gayet doğal çünkü 20den fazla mod yüklemiş oluyoruz. Bence o konuya ekleme yapılabilecek bir konu olmuş ve konu sahibine ayıp bir hareket olmuş, etik değil.

İyi de siz sadece mod konusu açmışsınız ve çalışan bütün modları paylaşıyorsunuz orada. Konunun başında oyun bozmayan yazsanız dahi sayfasına baktığımda bir sürü bug raporu görüyorum ve bu raporlar öyle .dll dosyasının engelini kaldırmak gibi ufak nedenlerden var olan buglar da değil. Rulership diye bir mod var mesela rastgele açtım konunuzdan. Nexusmods'ta adam kendi kontrolündeki bir köye vasal girdiğinde oyunun çöktüğünü raporlamış yeni ama geri dönüş olmamış. Üzerine yeni bir güncelleme de gelmemiş. Aynı şekilde Bear My Banner modunda açılan raporlarda zırhta grafik hatası olduğu söylenmiş. Sonra başka raporda "Dost Birliklerde Sancak Göster" ayarının çalışmadığından bahsetmiş. Ben burada kendim araştırıp güvendiğim ve kendim yükleyip oynadığım modları paylaştım. Yarın bunlarda da düzeltilmeyen bug raporları görecek olursam kaldırırım.

Listemdeki bir mod üzerinden çamur atmak baya etik bir davranış sayılır. Listenizdeki modların ("Bugsız ") olduğunu ileri sürmüşsünüz. Ama Xorberax's Deadly Horse Charges isimli mod benim oyunumu çökertmişti ve kaydımı bozmuştu. Ama sizde bir soruna neden olmamış. Aynı şekilde bende listedeki modları kendim denedim sorun yaşamadıklarımı ekledim. Çok fazla insanın sorun yaşadığı modları çıkardım. Güncelleme aldıkları zaman geri ekledim. Çok fazla sayıda mod kullandığımız zaman birbirini etkileyebiliyor. Mod Çakışması gayet normal bir durumdur. Ayrıca listenizdeki çoğu mod için bug bildirimi yapılmış. Buna adını verdiğim mod dahildir.

Arkadaşlar rahatsızsa bu durumdan söylesinler. Forum kurallarına aykırı bir durum yok. Ama sen böyle bir şey söylersen ve diğer konunun da bizzat sahibiysen tabiki trip attığını düşünürüm. Eğer yanlış bir durum varsa konu açmakla ilgili, benim muhattabım ancak moderatör sıfatlı birisi olabilir. @MasterRai

Ben gayet iyi niyetli bir şekilde uyarımı yaptım. Çünkü geçen günlerde açılan bir mod konusuna moderatör müdahale etti. Ama siz art niyetli düşündüğünüz için yanlış anlamanız normal sayılır. Ben konu başlığındaki göndermeyi ve Konu içeriğinin bariz kopya olmasına art niyetli yaklaşmamıştım.

Çeviri yapmakla aynı mevzu olduğunu düşünmüyorum

Aynı olay sadece işinize gelmiyor.

Listemdeki bir mod üzerinden çamur atmak baya etik bir davranış sayılır. Listenizdeki modların ("Bugsız ") olduğunu ileri sürmüşsünüz. Ama Xorberax's Deadly Horse Charges isimli mod benim oyunumu çökertmişti ve kaydımı bozmuştu. Ama sizde bir soruna neden olmamış. Aynı şekilde bende listedeki modları kendim denedim sorun yaşamadıklarımı ekledim. Çok fazla insanın sorun yaşadığı modları çıkardım. Güncelleme aldıkları zaman geri ekledim. Çok fazla sayıda mod kullandığımız zaman birbirini etkileyebiliyor. Mod Çakışması gayet normal bir durumdur. Ayrıca listenizdeki çoğu mod için bug bildirimi yapılmış. Buna adını verdiğim mod dahildir.
Bu linke gidin tekrar bir bakın. 2 tane bug raporu var. Birisi yine .dll engellemeyi kaldır durumu. Diğeri de config dosyası yok diye bug raporu açmış ama config.json olduğunu farketmiş ama raporu kaldırmamış. Başka hiçbir rapor yok. Sizinkini bozduysa niye raporlamadınız? Bende gayet sıkıntısız çalışıyor.

Ben gayet iyi niyetli bir şekilde uyarımı yaptım. Çünkü geçen günlerde açılan bir mod konusuna moderatör müdahale etti. Ama siz art niyetli düşündüğünüz için yanlış anlamanız normal sayılır. Ben konu başlığındaki göndermeyi ve Konu içeriğinin bariz kopya olmasına art niyetli yaklaşmamıştım.

Doğru art niyetli davranan benim senin konuna gelip ben konu açtım gel benim konuma ekle bunları dedim. Sen uyarı yapmadın bayağı trip attın. Ben de gayet düzgün şekilde cevap verdim. Senin konun zaten hep üstte benimki aktif oldukça ilk sayfaya çıkar sadece. Ben ayrıca bütün modları ekleyeceğim diye bir kaygı gütmüyorum. Kendi kullandığım modları paylaşmak istedim insanlarla. Bunun nesi suç? Konu başlığında size bir gönderme yok burada sizi destekleyenlerin gazına gelip durumu yanlış anlamayın. Art niyetli hiçbir durum söz konusu değil. Ben resmi paylaşım falan yapmıyorum burada kendi mod listemi paylaşıyorum bunda aykırı hiçbir durum yok forum kurallarını okuyabilirsiniz tekrar. Hiçbir kurala uygunsuz durum yok.

Aynı olay sadece işinize gelmiyor.

Şuan art niyetli davranan sizsiniz bunu söyleyerek.

Anlamsız yere tartışmaya hiç gerek yok bence , gayet guzel bir yazi olmuş , evet belki diğer konuya da yazilabilirdi ama arkadaş kendi başliğini yazmak ve paylaşmak istemiş olabilir kimse de çıkıp açmaman lazımdı diyemez. Bu tarz anlamsız tartişmalardan ise forumda birbirimizi destekleyerek veya yazi içeriğine uygun olarak öneri veya tavsiye vererek daha güzel bir ortam oluşturabiliriz. Lütfen bu şekilde münakaşalara girmeyelim. İyi günler :grin:

Adının yüksek tansiyon olması da tam uymuş :grin: Ben hır çıkarmıyorum gelip konuma saldırmaya başladılar birden, ben de savunmaya geçtim doğal olarak. Kendi listemi paylaşmanın nesi etik değilmiş anlamıyorum gerçekten. Herhangi bir hakaret söz konusu değil. Son postta konuyu çalmışım gibi hırsız itamı yapıştırılmasaydı daha iyiydi ama neyse. Kendi emeğimle buldum bu modların hepsini. Nexusmods'un sayfasında en çok indirilenler ilk 10 sayfadan ve Xorberax'ın profilinden kendim için seçmiştim. En bugsız olanları da oyunuma ekledim ondan sonra da paylaşmak istedim burada. Belki benim gibi uzun soluklu oynamayı düşünen ve oyunun mekaniklerini düzelten mod arayanlar vardır diye. Xorberax'ın Shoulder Cam modu da vardı mesela çok istediğim bir moddu ama sıkıntılı olduğu için indirmedim. Bu modların hepsi yüklü bende başka hiçbir mod yok çok düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Sadece bir kez bir sancağın gölgesinde anlık bir problem olmuştu düzeldi, tekrar etmeyince önemsemedim. Oyunu bozan bir durum söz konusu değildi yani. @HyperTension

@WouLinX yazin gayet guzel eline sağlik şahsen burda görüp indireceğim 2-3 mod var ve yukarida diğer yorumlara bakinca benim disinda burdan mod gorup indirecek arkadaşlarda var saol öneriler için.
@MasterRai senin konunda gayet guzel ve verimli gozukuyor eminim oradanda alacağim 3-4 mod vardir. Bu bannerlord modlari şu an çok fazla yok yani aşaği yukari modlarin iki konudada ayni olmasi normal. İki konuda son derece olumlu yorumlar alip insanlara yardim etmiş ben tartışıp münakaşaya girecek bir konu görmüyorum. İkinizinde eline sağlik. Birbirinizi destekleyin arkadaşlar , forum bu sayede daha güzel olacaktır inanin.

Paylaştığınız modları neden yüklememiz gerektiğini kendi yorumunuzla anlatmışsınız. Normalde görüp geçtiğim bir kaç tane mod vardı. Açıklamanızı okuduktan sonra yükleyeyim dedim. Yani bu konu en azından bana yaradı. Eline sağlık

Adının yüksek tansiyon olması da tam uymuş :grin: Ben hır çıkarmıyorum gelip konuma saldırmaya başladılar birden, ben de savunmaya geçtim doğal olarak. Kendi listemi paylaşmanın nesi etik değilmiş anlamıyorum gerçekten. Herhangi bir hakaret söz konusu değil. Son postta konuyu çalmışım gibi hırsız itamı yapıştırılmasaydı daha iyiydi ama neyse. Kendi emeğimle buldum bu modların hepsini. Nexusmods'un sayfasında en çok indirilenler ilk 10 sayfadan ve Xorberax'ın profilinden kendim için seçmiştim. En bugsız olanları da oyunuma ekledim ondan sonra da paylaşmak istedim burada. Belki benim gibi uzun soluklu oynamayı düşünen ve oyunun mekaniklerini düzelten mod arayanlar vardır diye. Xorberax'ın Shoulder Cam modu da vardı mesela çok istediğim bir moddu ama sıkıntılı olduğu için indirmedim. Bu modların hepsi yüklü bende başka hiçbir mod yok çok düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Sadece bir kez bir sancağın gölgesinde anlık bir problem olmuştu düzeldi, tekrar etmeyince önemsemedim. Oyunu bozan bir durum söz konusu değildi yani. @HyperTension
Kimse senin konuna saldırmıyor. Çoluk çocuk zihnyiette muhabbet yapıp insanlara ters ithamlarda bulunmayın. Yaptığın hareket etik değil ve saygısızca bu kadar basit. Kimse sana konu açamazsın burada, olmaz demiyor. Olması gereken diğer konu sahibi ile iletişime geçip uygun bir biçimde ekleme yapmak olabilirdi diye yorumda bulundum. Hala daha aynı fikire sahibim yaptığın hareket ahlaken uygun değil. Fakat emin ol konuna gelip sana saldıracak kadar önemsemiyorum seni.

hocam dll sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra engellemeyi kaldır seçeneği yok. yapmazsam da dediğin gibi crash yiyorum. ne yapmam lazım ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom